Geri Dön
GündemTam 2 metre boyunda! Dev engerek paniği

Tam 2 metre boyunda! Dev engerek paniği

Sıcak havaların ısınmasıyla birlikte yılanlar görülmeye başlandı. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 2 metrelik engerek yılanı görüntülendi. Adıyaman’da ise vatandaşlar tarafından bir site bahçesinde görülen yılan itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucu yakalandı.

Yüksekova ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Doski Vadisi’nde yer alan Köşkünü köyünde ikamet eden Erbil İşleyen isimli vatandaş, arazide gezdiği sırada önüne çıkan engerek yılanı nedeniyle büyük korku yaşadı.

Engerek yılanını cep telefonuyla görüntüleyen İşleyen, “Her gün olduğu gibi geziyordum. Gezdiğim sırada dereye yakın 2 metre boyunda yılan gördüm. Hemen telefonumu çıkartarak kayda aldım. İnternette araştırdığımda engerek yılanı olduğunu öğrendim. Havanın ısınmasıyla yılanlar çıkmaya başladı. Dikkatli olmak gerekir” dedi.

Tam 2 metre boyunda Dev engerek paniği

ADIYAMAN

Adıyaman Merkez Musalla Mahallesinde bulunan TOKİ’lerin bahçesinde yaklaşık 2 metre uzunluğunda olan bir yılanı fark eden vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Yılan paniğinin yaşandığı bölgeye gelen itfaiye ekipleri, yılanı kontrollü bir şekilde yakalayarak kafese koydu. Yakalanan yılan, itfaiye ekipleri tarafından kent merkezine uzak bir bölgede doğaya serbest bırakıldı.

Tam 2 metre boyunda Dev engerek paniği

TUNCELİ

Tunceli’de bir köyde iki yılanın dansı, çevredeki vatandaşlar tarafından görüntülendi.

Nazimiye ilçesi Geriş Koyu mevkiinde köyüne giden vatandaşlar, yol üzerinde iki yılanı fark etti. Yılanların birbirine sarılı bir şekilde dans ettiğini gören vatandaşlar, o anları cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

Yılanlar, belirli bir süre otlarında arasına giderek gözden kayboldu.