Geri Dön
GündemTam kapanmadan sonra okullar açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak, karneler ne zaman verilecek?

Tam kapanmadan sonra okullar açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak, karneler ne zaman verilecek?

Tam kapanma süreci devam ediyor. 29 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında tamamlanacak olan tam kapanma bittikten sonra okullar hemen açılacak mı merak konusu. Milyonlarca öğrenci eğitim hayatları için heyecanlanıyor. Okullar ne zaman açılacak, karneler ne zaman verilecek soruları büyük ilgi görüyor. İşte okulların açılma ve kapanma tarihi...

Tam kapanmadan sonra okullar açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak, karneler ne zaman verilecek?

29 Nisan - 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında uygulanacak olan tam kapanma süreci tüm yurtta yaşanıyor. Tam kapanma sürecinde birçok alanın kısıtlandığı gibi okullardaki yüz yüze eğitime de ara verildi. Koronavirüs vaka sayısını azaltmayı hedefleyen tam kapanma uygulaması tüm kurallarıyla yaşanıyor. Peki tam kapanma sona erdikten sonra okullar ne zaman açılacak? Bu yıl okullar n zaman kapanacak, 2021 yaz tatili ne zaman başlayacak?

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Tam kapanma süreciyle vaka sayılarının azalacağını düşünerek, bunun okulların açılması için bir umut olmasını diliyorum. Ele ele vererek bu süreci iyi yönetebilirsek çok sağlıklı sonuçlar alınabilir ve gerekirse bütün sınıf seviyelerinde okulların açılmasını sağlayabiliriz. Öncelikleri de dikkate alarak amacımız bütün sınıfları açmak." ifadelerini kullandı.

17 Mayıs'tan sonra yüz yüze eğitimin hangi sınıflarda başlayacağının bir iki hafta içinde netleşmeye başlayacağını belirten Selçuk, şu bilgileri verdi:

"1-2 HAFTA İÇERİSİNDE NETLEŞECEK"

"Ortaokullarda ikinci dönemin sınavlarının yüzde 30'lar civarında tamamlandığını söyleyebiliriz. Liselerde biraz daha çok. 12. sınıfların sınavlarının tamamı bitti. Diğer sınıflarla ilgili de 17 Mayıs sonrasında bir düzenleme yapılacak ve buradaki düzenleme daha esnek bir düzenleme olacak. Liselerde yaklaşık yüzde 40'a yakın sınav tamamlanmış vaziyette. Liselerde ikinci dönemde de tek bir sınav olacak."

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK, 2021 YAZ TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların 2 Temmuz 2021 Cuma günü kapanıp, Yaz tatilinin başlayacağını duyurdu.

MSB açıkladı! Teröristlere ağır darbeMilli Savunma Bakanlığı, 8 PKK’lı teröristin Hava Kuvvetleri'nin başarılı harekâtıyla ile etkisiz hâle getirildiğini duyurdu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet