Geri Dön
GündemTanıştığı gün öldürdü: Kendisini yerden yere vurdu

Tanıştığı gün öldürdü: Kendisini yerden yere vurdu

Sarıyer’de, aynı gece tanıştığı Fatma Keke’yi kendi evinde darp ederek öldüren sanık Özer Ağaoğlu, “kasten öldürme”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “yağma” suçlarından müebbet ve 9 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmada son savunmasını yapan Ağaoğlu, “Kendisini yerden yere vurması sonucunda bu olay yaşandı” dedi.

Tanıştığı gün öldürdü: Kendisini yerden yere vurdu

İstanbul Sarıyer’de 26 Temmuz 2021 tarihinde bir restoranda tanışan Fatma Keke ve Özer Ağaoğlu sohbet etmeye başladı. İkili gecenin sonunda Ağaoğlu’nun evine gitti. Ancak ikili bilinmeyen bir sebeple tartışmaya başladı. O sırada polisi arayan Fatma Keke, “Evde kilitli kaldım, yanımdaki erkek beni zorla tutuyor” diyerek ihbarda bulundu. Ancak adresi veremediği için polis yerini bulamadı.

Yaklaşık 1 saat sonra boşanma aşamasında olduğu eşini arayan Özer Ağaoğlu ise, “Çok kötü bir şey yaptım. Cinayet işledim. Dövdüm öldü, kadın nefes almıyor, yaklaşık iki saattir uyandıramadım” dedi. Özer Ağaoğlu’nun eşinin ihbarı üzerine eve gelen polis, Fatma Keke'yi yerde çıplak şekilde yüz üstü yatar vaziyette cesedini buldu.

Tanıştığı gün öldürdü: Kendisini yerden yere vurdu

“TELEFONUNU NE AMAÇLA ALDIM BİLMİYORUM”

Olayın ardından tutuklanan Özer Ağaoğlu hakkında dava açıldı. İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma sanık Özer Ağaoğlu avukatlarıyla birlikte katıldı. Olaydan sonra evden çıkarken Fatma Keke’ye ait telefonu ve cüzdanı neden aldığı sorulan Ağaoğlu, “Olayın etkisiyle eşyalarımı topladım. Fatma Keke’ye ait eşyaları aldım. Ancak ne amaçla aldığımı bilmiyorum. Eşyaları hırsızlık amacıyla almadım. Kendi çantamı hazırlarken olayın şokuyla içine koymuşum” dedi.

Tanıştığı gün öldürdü: Kendisini yerden yere vurdu

“İLK O BAŞLATTI”

“Kasten öldürme” suçlamasıyla ilgili duruşmada son savunmasını yapan Özer Ağaoğlu, bilerek ve isteyerek cinayet işlemediğini söyleyerek, “İkimizde alkollüydük. İlk o başlattı ve beni darp etti. Evden çıplak çıkmaya çalışıyordu. Onu zorla alıkoymadım aksine ondan kurtulmak istedim. Eğer o evde bir kamera olsaydı benim hakkımda her şey ortaya çıkacaktı. Kendisini yerden yere vurması sonucunda bu olay yaşandı” dedi.

Tanıştığı gün öldürdü: Kendisini yerden yere vurdu

MÜEBBET VE 9 YIL HAPİS

Alınan son savunmanın ardından kararını açıklayan mahkeme sanık Özer Ağaoğlu’nu, “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme ayrıca sanığı, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “yağma” suçlarından da 9 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Tanıştığı gün öldürdü: Kendisini yerden yere vurdu