Geri Dön
GündemDarp ettiği kadın kanlar içerisinde yatarken duşa girmiş

Darp ettiği kadın kanlar içerisinde yatarken duşa girmiş

Sarıyer’de, aynı gece tanıştığı Fatma Keke’yi kendi evinde darp ederek öldüren sanık Özer Ağaoğlu hakkında duruşma savcısı esasa ilişkin mütalaasını hazırladı. Mütalaada sanığın, “kasten öldürme” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından müebbet ve 7 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Duruşmada ilk kez savunma yapan sanığın sözleri kan dondurdu.

Darp ettiği kadın kanlar içerisinde yatarken duşa girmiş

İstanbul Sarıyer’de 26 Temmuz 2021 tarihinde bir restoranda tanışan Fatma Keke ve Özer Ağaoğlu sohbet etmeye başladı. İkili gecenin sonunda Ağaoğlu’nun evine gitti. Ancak ikili bilinmeyen bir sebeple tartışmaya başladı. O sırada polisi arayan Fatma Keke, “”Evde kilitli kaldım, yanımdaki erkek beni zorla tutuyor” diyerek ihbarda bulundu. Ancak adresi veremediği için polis yerini bulamadı.

Yaklaşık 1 saat sonra boşanma aşamasında olduğu eşini arayan Özer Ağaoğlu ise, “Çok kötü bir şey yaptım. Cinayet işledim. Dövdüm öldü, kadın nefes almıyor, yaklaşık iki saattir uyandıramadım” dedi.

Özer Ağaoğlu’nun eşinin ihbarı üzerine eve gelen polis, Fatma Kekeyi yerde çıplak şekilde yüz üstü yatar vaziyette cesedini buldu.

Darp ettiği kadın kanlar içerisinde yatarken duşa girmiş

“KENDİMİ SAVUNMAK İÇİN ELİMİ KALDIRDIM ÇARPMIŞ OLABİLİR”

Olayın ardından tutuklanan Özer Ağaoğlu’nun yargılanmasına devam edildi. İstanbul 40 Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada savunma yapan sanık Ağaoğlu, evine gelmeyi Fatma Keke’nin istediğini söyleyerek, “Birlikte alkol aldık. Yemek yedik. Bir süre sonra bağırıp çağırmaya başladı. Seni rezil edeceğim, insan içine çıkamayacaksın diye bağırıyordu” dedi.

Keke’nin sarhoş olduğunu söyleyen sanık, “Birkaç kere yüzünü yıkadım ama kendine gelmedi. Altında çamaşır yoktu. O halde dışarı çıkmak istedi. Ben de o halde çıkmasına izin vermedim. Yine kavga etmeye başladık. Kafasını duvarlara vurdu. Bana vurdu. 2-3 kere yere düştü halı kan oldu. Kendimi savunmak için elimi kaldırdım, çarpmış olabilir” dedi.

Darp ettiği kadın kanlar içerisinde yatarken duşa girmiş

HAKİM: “NEDEN GİTMESİNE İZİN VERMEDİN?”

Keke’nin yere düştüğünü ve baygınlık geçirdiğini anlatan sanık, “Kanlı zeminden alıp başka yere götürdüm. Nefes alıyordu. Benim de üstüm kan olduğu için duşa girdim. Çıktığımda nefes almıyordu” dedi.

Öldürme kastının olmadığını söyleyen sanığa mahkeme başkanı, “Neden gitmesine izin vermedin? Bağırdığı için zor durumda kaldığını söylüyorsun. Zaten yaralanmış, etkisiz hale gelmiş neden ambulansı aramadın?” diye sordu. Sanık ise, “Altı çıplaktı. Komşularım var. Görmelerini istemedim. Sarhoş olduğunu sandım. Kendine gelir diye düşündüğüm için ambulansı aramadım” dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı, “Her yer kan oldu dedin. Neden kan oldu her yer?” diye sordu. Sanık da, “Başını duvarlara vurdu. Yere düşünce yerde bile başını yere vuruyordu” dedi.

Darp ettiği kadın kanlar içerisinde yatarken duşa girmiş

MÜEBBET HAPİS TALEBİ

Alınan savunmanın ardından esasa ilişkin mütalaasını okuyan duruşma savcısı, sanığın “kasten öldürme” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından müebbet ile 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. Sanık ve avukatına son savunma için süre veren mahkeme duruşmayı erteledi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Darp ettiği kadın kanlar içerisinde yatarken duşa girmiş