Geri Dön
GündemTartışmalı ilaç listeden çıktı

Tartışmalı ilaç listeden çıktı

Halk arasında, “sıtma ilacı” olarak bilinen ve uzun süredir sıtma hastalığının tedavisinde kullanılan hidroksiklorokin, salgının başlarında Türkiye’nin de aralarında olduğu pek çok ülkede koroanavirüse karşı kullanılmıştı.

Tartışmalı ilaç  listeden çıktı

AYKUT YILMAZ Ankara - Türkiye’de söz konusu ilaç, yan etkileri ve ilacın pozitif vakaların yanı sıra şüpheli vakalarda da kullanılması nedeniyle tartışmalara neden olmuştu. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, 25 Mayıs 2020’de, koronavirüs tedavilerindeki hidroksiklorokin kullanımlarında ve klinik denemelerde ortaya çıkan güvenlik endişeleri nedeniyle ilacın kullanımının geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu.

Türkiye dahil pek çok ülke ilacın kullanımını askıya almıştı. Türkiye, uzun zamandır Kovid-19 tedavisinde kullanılmayan ilacı tedavi rehberinden de kaldırdı. Sağlık Bakanlığı, Erişkin Hasta Tedavisi Rehberi’nde güncellemeye giderek söz konusu ilacı rehberden çıkardı.

Yatırım yaparken nelere dikkat edilmeli?Yatırım yaparken nelere dikkat edilmeli? Öncelikle yatırım yapacağınız tutarın tasarruf için ayırdığınız tutar olmasına özen gösterin. Çünkü yatırım araçlarının fiyatlarında oluşabilecek geri çekilmeler sonrası yaşayacağınız kayıplardan gündelik hayatınızın çok fazla etkilenmemesi önemli olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet