Dsö

Dsö

Son dakika DSÖ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan DSÖ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan DSÖ haber sayfamızda...

Dsö

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.909 dsö haberi bulunmuştur.
DSÖ'den kötü haber! 'En yüksek haftalık vaka sayısı kaydedildi'
DSÖ'den kötü haber! 'En yüksek haftalık vaka sayısı kaydedildi'Dünya Sağlık Örgütü yaklaşık 21 milyon ile pandeminin başından bu yana en yüksek haftalık vaka sayısının kaydedildiğini açıkladı. Kasım ve Aralık'ta Omicron vakalarında yükseliş görülen ülkelerde vaka sayısı düşüyor.
26.01.2022Dünya
AB tarih verdi: Seyahat kısıtlamaları kalkıyor!
AB tarih verdi: Seyahat kısıtlamaları kalkıyor!Avrupa Birliği (AB), 1 Şubat'tan itibaren Covid sertifikası sahibi kişilere yönelik seyahat kısıtlamalarını kaldırıyor.
25.01.2022Dünya
DSÖ'den 'Omicron' açıklaması: Avrupa için...
DSÖ'den 'Omicron' açıklaması: Avrupa için...DSÖ Avrupa Direktörü Hans Kluge, Omicron dalgasının ardından Avrupa'da pandeminin sona ermesinin mümkün olduğunu açıkladı. Ancak Kluge, olası yeni varyantlar nedeniyle temkinli olma çağrısı yaptı.
24.01.2022Dünya
Dünya Sağlık Örgütü'nden kritik uyarı: Daha bitmedi!
Dünya Sağlık Örgütü'nden kritik uyarı: Daha bitmedi!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Başkanı Dr. Tedros Ghebreyesus, koronavirüs salgınının sona ermediğini söyledi. Ghebreyesus, dünya liderlerini, baskın Omicron varyantının çok daha hafif olduğu ve virüsün yol açtığı tehdidi ortadan kaldırdığı algısına karşı uyardı.
19.01.2022Dünya
DSÖ'den 'hatırlatıcı doz' açıklaması!
DSÖ'den 'hatırlatıcı doz' açıklaması!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanları, Covid-19 aşılarının hatırlatıcı doz olarak tekrarlanmasının virüsün yayılmasına karşı yeterli bir strateji olmadığı konusunda uyararak, yeni aşıların bulunması gerektiğini söyledi.
13.01.2022Dünya
Aşılar Omicron'a karşı ne kadar etkili? DSÖ'den açıklama geldi
Aşılar Omicron'a karşı ne kadar etkili? DSÖ'den açıklama geldiDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanları, ağır hastalık ve ölümün önlenmesinin yanı sıra enfeksiyon ve bulaşmanın önlenmesinde yüksek etkisi olan Covid-19 aşılarına ihtiyaç olduğunu belirterek yeni aşı tavsiyesinde bulundu.
11.01.2022Dünya
'Hafif değil, insanlar ölüyor'
'Hafif değil, insanlar ölüyor'Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yılın ilk basın toplantısında, geçen hafta salgının başından bu yana en yüksek Kovid-19 vakasının kaydedildiğini paylaştı.
8.01.2022Dünya
Omicron belirtileri: Omicron varyantı nedir, hangi illerde görüldü?
Omicron belirtileri: Omicron varyantı nedir, hangi illerde görüldü? Omicron varyantının etkisiyle vaka sayılarında artış görülüyor. Bakan Koca son Bilim Kurulu Toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda kişisel olarak korunmanın ve kalabalıktan uzak durmanın önemine bir kez daha değindi. Peki, Omicron varyantı nedir, belirtileri nelerdir? İşte Omicron'un Türkiye'de görüldüğü iller.
7.01.2022Gündem
Dünya Sağlık Örgütü'nden son dakika Omicron açıklaması
Dünya Sağlık Örgütü'nden son dakika Omicron açıklamasıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Covid-19'un Omicron mutasyonunun Delta mutasyonundan daha az şiddetli hastalık ürettiğini ancak "hafif" olarak sınıflandırılmaması gerektiğini açıkladı.
6.01.2022Dünya
Son dakika! Bakan Özer: Okulların kapatılması söz konusu değil
Son dakika! Bakan Özer: Okulların kapatılması söz konusu değilMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitimle ilgili son dakika açıklamalar geldi. Bakan Özer "Omicron varyantı nedeniyle ilgili okullarımızda şu an alarm verebileceğimiz durum yok. Şu anda okulların kapatılması söz konusu değil, süreci yakından takip ediyoruz." dedi.
5.01.2022Gündem
DSÖ'den Omicron'la ilgili 'iyi haber'
DSÖ'den Omicron'la ilgili 'iyi haber'DSÖ, Omicron varyantının üst solunum yollarını etkilediğini gösteren araştırma sayısının giderek arttığını bildirdi. DSÖ yetkilisi Dr. Mahamud, bunu "iyi bir haber" olarak nitelendirdi.
4.01.2022Dünya
Güney Afrika: Omicron'un tetiklediği yeni dalgada zirve noktasına ulaşılmış olabilir
Güney Afrika: Omicron'un tetiklediği yeni dalgada zirve noktasına ulaşılmış olabilirGüney Afrikalı yetkililer, ülkenin Covid-19 salgınında dördüncü dalgayı atlatmış olabileceğini söyledi. Ülkede gece yarısı sonrasında uygulanan sokağa çıkma yasağı da kaldırıldı.
31.12.2021Dünya
'Kovid tsunamisi!'
'Kovid tsunamisi!'Dünya Sağlık Örgütü, hem Omicron hem de Delta varyantlarının aynı anda dolaşımda olmasının yarattığı tehlikeye dikkat çekerken, bu durumun bir 'Kovid-19 tsunamisi' ortaya çıkarttığı açıklandı
31.12.2021Dünya
Çin'den utanç görüntüleri! Dünya dondu kaldı
Çin'den utanç görüntüleri! Dünya dondu kaldıSon dakika haberlere göre, Delta ve Omicron varyantının yol açtığı yeni dalga tsunami olarak tanımlandı, Avrupa ülkeleri ve ABD'de vaka sayıları rekor kırıyor. Koronavirüs testlerine erişimde sıkıntı yaşanırken, şehirleri kapatan Çin'de yine ürkütücü görüntüler var.
30.12.2021Haberler
Son dakika haberler: Çin'den utanç görüntüleri! Dünya dondu kaldı
Son dakika haberler: Çin'den utanç görüntüleri! Dünya dondu kaldıSon dakika haberlere göre, Delta ve Omicron varyantının yol açtığı yeni dalga tsunami olarak tanımlandı, Avrupa ülkeleri ve ABD'de vaka sayıları rekor kırıyor. Koronavirüs testlerine erişimde sıkıntı yaşanırken, şehirleri kapatan Çin'de yine ürkütücü görüntüler var.
30.12.2021Dünya
DSÖ duyurdu: Omicron ve Delta vaka tsunamisi ortaya çıkartıyor
DSÖ duyurdu: Omicron ve Delta vaka tsunamisi ortaya çıkartıyorDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Sekreteri Tedros Adhanom Ghebreyesus, Delta ve Omicron varyantlarının birleşiminin tehlikeli bir Kovid-19 vakaları tsunamisi ortaya çıkarttığını söyledi.
30.12.2021Dünya
Rekor üstüne rekor
Rekor üstüne rekorHem Avrupa'da hem de ABD'de Omicron vaka sayıları rekor üstüne rekor kırıyor. Dünya Sağlık Örgütü, Omicron varyantının yarattığı riskin hâlâ "çok yüksek" olduğu uyarısında bulundu.
30.12.2021Dünya
Omicron Delta'ya göre 70 kat fazla çoğalıyor! 'Grip ile nezle arasında' deyip uyardılar...
Omicron Delta'ya göre 70 kat fazla çoğalıyor! 'Grip ile nezle arasında' deyip uyardılar...Koronavirüs salgınının başından beri dünya genelinde en yüksek vaka sayısının 23 Aralık’ta görüldüğünün açıklanması, Omicron varyantına dair soru işaretlerini daha da artırdı. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Eğer bu varyant ağır seyretme özelliği kazanırsa işte o zaman felaket olur" derken, Prof. Dr. Tevfik Özlü ise, "Grip ve nezle arasında bir tablo görülüyor" diyerek gizli tehlikeye dikkat çekti.
30.12.2021Gündem
Yeni yıla sayılı günler kala Avrupa şokta! Her saniyede 2 kişi pozitif çıkıyor
Yeni yıla sayılı günler kala Avrupa şokta! Her saniyede 2 kişi pozitif çıkıyorAvrupa'da koronavirüsün 'omicron' varyantına bağlı vaka artışları sürüyor. Fransa’da son 24 saatte 208 bin 99 yeni vakanın tespit edilmesi ile pandeminin başlamasından bu yana rekor günlük vaka sayısına ulaşıldı. İngiltere'de 183 bin 37 yeni korona virüs vakasının tespit edilmesiyle yeni bir vaka rekor kırıldı. Benzer bir haber de İtalya'dan geldi.
29.12.2021Dünya
DSÖ'den 'omicron' için korkutan açıklama: Vaka tsunamisi
DSÖ'den 'omicron' için korkutan açıklama: Vaka tsunamisiDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, "Omicron'un daha bulaşıcı olması, Delta ile aynı anda dolaşımda olması, bunun bir vaka tsunamisine yol açmasından oldukça endişeliyim" dedi.
29.12.2021Dünya
Aşılar Omicron'a karşı etkili mi? Omicron belirtileri neler? İşte Omicron varyantının görüldüğü iller
Aşılar Omicron'a karşı etkili mi? Omicron belirtileri neler? İşte Omicron varyantının görüldüğü illerOmicron Varyantı Türkiye'de hangi illerde görüldü? Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de görülen Omicron varyantının yüzde 42 seviyesinde olduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Peki, Omicron belirtileri nelerdir? İşte Omicron ile ilgili merak edilenler.
29.12.2021Gündem
ABD günlük koronavirüs vaka sayısında rekor kırdı
ABD günlük koronavirüs vaka sayısında rekor kırdıBirçok Avrupa ülkesinden sonra ABD'de de dün günlük koronavirüs vaka sayısı rekor kırdı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, ülkede son 24 saatte 441 bin 278 kişinin koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını açıkladı.
29.12.2021Dünya
Omicron belirtileri neler? Omicron (Nu) varyantı Türkiye'de hangi illerde görüldü? İşte, omicron Türkiye vaka sayısı...
Omicron belirtileri neler? Omicron (Nu) varyantı Türkiye'de hangi illerde görüldü? İşte, omicron Türkiye vaka sayısı...Omicron (Nu) varyantı, covid-19'un mutasyona uğrayarak ulaştığı, tespit edilen son tür olarak biliniyor. Omicron'un Afrika'dan dünyaya yayıldığı düşünülüyor. Varyant Türkiye'de de çeşitli illerde tespit edildi. Peki, omicron varyantı belirtileri neler?
27.12.2021Gündem
DSÖ'den salgının bitişine ilişkin açıklama!
DSÖ'den salgının bitişine ilişkin açıklama!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, “Salgın, dünya genelinde yüzde 70 aşılama oranına ulaştığımızda, korona virüs enfekte olan kişilerin tedavisinde kullanılacak etkili ve güvenli ilaçlar geliştirdiğimizde son bulacak” dedi.
27.12.2021Dünya
Avrupa'nın yeni Omicron önlemleri
Avrupa'nın yeni Omicron önlemleriDünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Direktörü Hans Kluge, Omicron vakalarındaki artışın Avrupa sağlık sistemlerini uçurumun eşiğine sürükleyeceği konusunda uyardı.
22.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Dsö ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.