Gündem TBMM Başkanı Kurtulmuş BAE Devlet Başkanı Yardımcısı ile görüştü

TBMM Başkanı Kurtulmuş BAE Devlet Başkanı Yardımcısı ile görüştü

31.01.2024 - 23:13 | Son Güncellenme:

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Yardımcısı, Başbakan ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum ile bir araya geldi.

TBMM Başkanı Kurtulmuş BAE Devlet Başkanı Yardımcısı ile görüştü

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) temasları kapsamında son olarak BAE Devlet Başkanı Yardımcısı, Başbakan ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Mektum ile bir araya geldi. Kurtulmuş’un Al Mektum ile yaptığı görüşmede, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve küresel meseleler ele alındı.

Haberin Devamı

TBMM Başkanı Kurtulmuş BAE Devlet Başkanı Yardımcısı ile görüştü

Kurtulmuş, görüşmenin ardından Bahreyn ve BAE ziyaretlerini tamamlayarak beraberindeki TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, AK Parti Ankara Milletvekili Kurtcan Çelebi, AK Parti Adıyaman Milletvekili Resul Kurt ve MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı ile Ankara’ya doğru yola çıktı. Kurtulmuş ve beraberindeki TBMM heyetini, Dubai Al Mektum Uluslararası Havalimanı’ndan, BAE Federal Konsey Başkanı Saqr Ghobash, Türkiye’nin Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tunçer ve ilgililer uğurladı.