Numan Kurtulmuş

Numan Kurtulmuş

Adalet ve Kalkınma Partisi Ordu 1 .sıra Adayı. 1959′da Ünye’de dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde aldı. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde 1982 yılında ve 1984 yılında da yüksek lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde uzun yıllar Sosyal Siyaset, Çalışma Ekonomisi ve İnsan Kaynakları Yönetimi derslerini verdi. Kurtulmuş, 1998 yılında siyaset yaşamına girerek Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 04 Ekim 2012 günü AK Parti Ekonomi İşleri Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Kurtulmuş, 29 Ağustos 2014 tarihinde 62. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nde Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirilmiş ve halen bu görevi sürdürmektedir.Kurtulmuş, evli ve üç çocuk babasıdır.

Numan Kurtulmuş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.451 numan kurtulmus haberi bulunmuştur.
Kurtulmuş'tan 1915 Çanakkale Köprüsü açıklaması: Büyük bir fedakarlıkla, özveriyle çalışıldı
Kurtulmuş'tan 1915 Çanakkale Köprüsü açıklaması: Büyük bir fedakarlıkla, özveriyle çalışıldıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yapımı süren 1915 Çanakkale Köprüsü'yle ilgili "Türkiye'yi Avrupa ve Asya ile birleştirerek Türkiye'nin zaten var olan jeopolitik gücünü çok daha ileriye götürecektir. Gerçekten büyük bir fedakarlıkla, özveriyle çalışıldı" dedi.
21.09.2021Siyaset
Numan Kurtulmuş: AK Parti, genç kuşakta açık ara birinci partidir
Numan Kurtulmuş: AK Parti, genç kuşakta açık ara birinci partidirAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Z kuşağının, AK Partiye olan ilgisi, alakası azalıyormuş gibi bir anlayış gündeme getirilmeye çalışıldığını belirterek, "Yapılan bütün anketlerde, Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani 30-18 yaşta, o en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir dedi.
20.09.2021Haberler
Numan Kurtulmuş: AK Parti, genç kuşakta açık ara birinci partidir
Numan Kurtulmuş: AK Parti, genç kuşakta açık ara birinci partidirAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Z kuşağının, AK Partiye olan ilgisi, alakası azalıyormuş gibi bir anlayış gündeme getirilmeye çalışıldığını belirterek, "Yapılan bütün anketlerde, Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani 30-18 yaşta, o en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir dedi.
20.09.2021Siyaset
Kurtulmuş, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Umurzakov ile görüştü
Kurtulmuş, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Umurzakov ile görüştüAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Özbekistan Başbakan Yardımcısı ve Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakanı Serdar Umurzakov ile görüştü.
13.09.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş Özbekistan'da
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş Özbekistan'daAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve beraberindeki heyet, üst düzey temaslar ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirmek üzere Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te geldi.
12.09.2021Siyaset
Siyasilerden 12 Eylül 1980 darbesi mesajları! 'Her darbe, millet düşmanlığıdır'
Siyasilerden 12 Eylül 1980 darbesi mesajları! 'Her darbe, millet düşmanlığıdır'Demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen 12 Eylül 1980 darbesinin üzerinden 41 yıl geçti. Siyasiler de 12 Eylül 1980 darbesiyle ilgili sosyal medya hesaplarından açıklamalarda bulundu.
12.09.2021Siyaset
Uğur’a son görev
Uğur’a son görevBalıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kurucu Belediye Başkanı olan ve kenti 4 dönem parlamentoda temsil eden Ahmet Edip Uğur, dün yüzlerce kişinin katılımıyla düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
10.09.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Türkiye'nin her yerinde büyük yatırımlar yapıldı
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Türkiye'nin her yerinde büyük yatırımlar yapıldıAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ürettiği İHA, SİHA ve TİHA'larla Türkiye'nin dünyadaki birkaç ülkeden biri haline geldiğini belirterek, "Eskişehir’de helikopter motoru fabrikasının açılışı yapıldı. Türkiye’nin otomobilinin Bursa’daki fabrikasının açılışı yapıldı. Türkiye Uzay Programının tanıtımı Ankara’da gerçekleştirildi. Bütün bunlar, pandemi şartlarına rağmen, bu zor dönem içerisinde yapılan işler." dedi.
4.09.2021Siyaset
Adalet Bakanı Gül: Yeni anayasayı milletimizle yapacağız
Adalet Bakanı Gül: Yeni anayasayı milletimizle yapacağızAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, yeni anayasayı milletle yapacaklarını belirterek "Statüko, beyaz Toros’ları sever. Statüko, faili meçhulleri sever. Ama biz statükoyu, beyaz Toros’ları, siyah Audi'leri, faili meçhulleri 2023'lere taşıyan, taşımak isteyen zihniyetle de mücadele edeceğiz" dedi.
4.09.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Artvin'de parti yöneticileriyle bir araya geldi
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Artvin'de parti yöneticileriyle bir araya geldiAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Belki bundan sonraki süreçlerde yine böyle afetlerle karşı karşıya kalacağız ama afetten sonra milletimizin yaralarını sarmak, ortaya çıkan ziyanı, zararı telafi etmek, insanları ilk andan itibaren mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde kurtarmak başta olmak üzere her türlü faaliyet eksiksiz bir şekilde yerine getirilmiştir." dedi.
28.08.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş başkanlığında heyet  Artvin'de
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş başkanlığında heyet Artvin'deAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin dışında hiçbir yerde afetlerden medet uman bir muhalefet anlayışı görülmeyeceğini belirterek, "Bunu teşmil ederek söylemiyorum ama maalesef marjinal birtakım çevreler, bazı unsurlar, muhalefetin içinde de var, sanki 'bu afetler iktidarın sorumluluğunda' gibi buradan medet uman bir anlayışla ortada dolaşanlar var, fikir beyan edenler var." dedi.
28.08.2021Siyaset
AK Partili Kurtulmuş: Terör bir insanlık suçudur
AK Partili Kurtulmuş: Terör bir insanlık suçudurAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Afganistan’da yaşanan saldırıyla ilgili, “Türkiye olarak bu saldırının karşısında güçlü bir şekilde durduğumuzu ifade etmek istiyorum. Terör bir insanlık suçudur. Maalesef Afganistan’da yaşanan terör, bir kez daha terörün esas kaynaklarının ne olduğunu küresel olarak düşünmemizi ortaya koyuyor” dedi.
27.08.2021Siyaset
'Türkiye yeni bir şahlanış içinde'
'Türkiye yeni bir şahlanış içinde'Türkiye’nin doğuya ve batıya ait ne varsa hepsini kucaklayan büyük medeniyet mirasının bugünkü vârisi olduğunu belirten Erdoğan, “Türkiye yeni bir şahlanış içindedir. Bu atılımı gençlerimizle birlikte zafere ulaştırmakta kararlıyız” dedi.
27.08.2021Siyaset
Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünde Ahlat’taki etkinlikte konuştu: Mezar taşlarımız tapu senedimizdir
Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünde Ahlat’taki etkinlikte konuştu: Mezar taşlarımız tapu senedimizdirCumhurbaşkanı Erdoğan, “Selçuklu Meydan Mezarlığı bizim bugün bu topraklardaki bin yıllık varlığımızın hafıza kayıtlarıdır. Anadolu’nun Orhun Abideleri diyebileceğimiz Ahlat mezar taşları, bugün adeta milletimize ait bir tapu senedi hükmündedir” dedi
26.08.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat'ta net konuştu: Müsaade etmeyeceğiz
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat'ta net konuştu: Müsaade etmeyeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü kapsamında Ahlat etkinlik alanınında konuşma yaptı. Erdoğan, 'Artık hiç kimsenin hiçbir kesimin hiçbir gücün ülkemize, milletimize, gençlerimize kayıplar verdirmesine müsaade etmeyeceğiz.' dedi.
25.08.2021Siyaset
Afganistan için yoğun diplomasi
Afganistan için yoğun diplomasiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Afganistan’daki gelişmeler ve düzensiz göç konusuyla ilgili uluslararası alanda yoğun bir diplomasi yürütüyoruz” dedi. Erdoğan, sosyal medya hesaplarından, Afganistan’daki son gelişmeler ve düzensiz göç konusunda telefonda görüştüğü liderlerle hangi konuları ele aldığına ilişkin paylaşımda bulundu.
24.08.2021Siyaset
AK Parti'li Kurtulmuş, Diyarbakırlı Babalar ile görüştü
AK Parti'li Kurtulmuş, Diyarbakırlı Babalar ile görüştüAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, çocuklarını PKK'dan kurtarmak için mücadele eden Diyarbakırlı Babalar ile görüştü.
23.08.2021Gündem
Kurtulmuş Sinop'ta selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu
Kurtulmuş Sinop'ta selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunduAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sel felaketinin yaşandığı Sinop’un Türkeli ve Ayancık ilçelerinde incelemelerde bulundu.
19.08.2021Siyaset
Kurtulmuş Bozkurt'ta selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu
Kurtulmuş Bozkurt'ta selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunduAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde hasar gören esnaf ve yerleşim birimlerinde incelemelerde bulundu, vatandaşların taleplerini dinledi.
19.08.2021Siyaset
AK Partili Kurtulmuş'tan sel bölgesinde önemli açıklamalar
AK Partili Kurtulmuş'tan sel bölgesinde önemli açıklamalarAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde hasar gören esnaf ve yerleşim birimlerinde incelemelerde bulundu.
19.08.2021Siyaset
Tarihi zenginliğini geleceğe taşıyor
Tarihi zenginliğini geleceğe taşıyorİstanbul Üniversitesi’nde 1936’da kurulan Türkiye’nin ilk İktisat Fakültesi, çağın gereklerine göre planlama yaparak gelenek ile geleceği buluşturuyor. Kodlama, blockchain, uzay ekonomisi gibi alanlara odaklanan fakülte, profesyoneller ile öğrencileri bir araya getiriyor
15.08.2021Eğitim
'Baskı ve yaptırım siyaseti İran'ı yasal hakkından vazgeçiremeyecek'
'Baskı ve yaptırım siyaseti İran'ı yasal hakkından vazgeçiremeyecek'İran'da yemin ederek resmen göreve başlayan Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, savunma stratejilerinde nükleer silahın yeri olmadığını söyleyerek, "Baskı ve yaptırım siyaseti İran'ı yasal hakkından vazgeçiremeyecek." dedi.
5.08.2021Dünya
İran'ın 8. Cumhurbaşkanı Reisi yemin ederek resmen görevine başladı
İran'ın 8. Cumhurbaşkanı Reisi yemin ederek resmen görevine başladıİran'da 18 Haziran'da yapılan 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanarak ülkenin 8. Cumhurbaşkanı olan İbrahim Reisi, yemin ederek resmen görevine başladı.
5.08.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile bir araya geldi
TBMM Başkanı Şentop, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile bir araya geldiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tahran'da İran'ın 8. Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile görüştü. Şentop, "Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını ilettik. İran halkı için hayırlar getirmesini temenni ederek, kendilerine görevlerinde başarılar diledik" dedi.
5.08.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, Cumurhubaşkanı Reisi'nin yemin törenine katılmak üzere İran'da
TBMM Başkanı Şentop, Cumurhubaşkanı Reisi'nin yemin törenine katılmak üzere İran'daTBMM Başkanı Mustafa Şentop, İran'ın 8. Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin yemin törenine katılmak üzere beraberindeki AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Meclis heyeti ile İran'a geldi.
5.08.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

numan kurtulmuşak partiAK Parti Genel Başkanvekili Numan KurtulmuşİranMustafa Şentop

Numan Kurtulmuş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.