Geri Dön
GündemTBMM Başkanı Şentop: 'Mehmet Akif Ersoy son nefesine kadar manevi değerlere sadık kalarak yaşamıştır'

TBMM Başkanı Şentop: 'Mehmet Akif Ersoy son nefesine kadar manevi değerlere sadık kalarak yaşamıştır'

Diyanet Televizyonu tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatıldığı "Demir Hafız" belgeselinin tanıtım gecesinde konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Mehmet Akif Ersoy, son nefesine kadar sahip olduğu ahlaki ve manevi değerlere sadık kalarak yaşamıştır” dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyanet Televizyonu tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatıldığı "Demir Hafız" belgeselinin tanıtım gecesine katıldı. Ankara’da düzenlenen tanıtım gecesinde konuşan Şentop, “Tarihimizin her safhası anlamlıdır ve önemlidir. Ancak öyle günler ve anlar vardır ki tarihimize teshir edecek önemde olaylara sahne olmuşlar ve milli hafızamızda unutulmayacak izle bırakmışlardır. 27 Aralık’ta o günlerden biridir. Bu sebeple bugün Mehmet Akif Ersoy’u anmak ve anlamak ve tekrar tekrar anlatmak için çok güzel bir vesiledir. Diyanet Televizyonumuz bu idrak ve şuur ile kıymetli bir belgesel hazırlamış, merhum Mehmet Akif’in az bilinen ve daha az gündeme getirilen yönlerini aziz milletimizin dikkatine arz etmeye çalışmıştır. Görsel bir çağdayız. Sözler uçup gidiyor. Bu belgesel inşallah mili şairimiz Mehmet Akif’in hayatının bu cephesini gelecek kuşaklara da taşıyan bir çalışma olarak belgeseller dünyamızda yerini alacaktır. Mehmet Akif Ersoy, son nefesine kadar sahip olduğu ahlaki ve manevi değerlere sadık kalarak yaşamıştır. Diyanet İşleri Başkanımıza ve Diyanet Televizyonu’na milli kimliğimizin inşasında eşsiz bir katkısı olan merhum Mehmet Akif’i anlatmak için yaptıkları bu kıymetli çalışma sebebiyle teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TBMM Başkanı Şentop: Mehmet Akif Ersoy son nefesine kadar manevi değerlere sadık kalarak yaşamıştır

Diyanet Tv’den Mehmet Akif Ersoy Belgeseli

Diyanet Televizyonu tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatıldığı "Demir Hafız" belgeselinin tanıtım gecesi Ankara’da gerçekleşti.

Diyanet Televizyonu tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy'un hayatının anlatıldığı "Demir Hafız" belgeselinin tanıtım gecesi Ankara’da, Türkiye Diyanet Vakfı Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tanıtım gecesine katıldı. Gerçek bir müminin asaletini, cesaretini ve azmini Ersoy'da görmenin mümkün olduğunu ifade eden Erbaş, “Mehmet Akif Ersoy merhumun ölüm yıldönümü olan bugün 27 Aralık gecesi onun adına yapmış olduğumuz derin hafız belgeselinin tanıtım programına hepiniz hoş geldiniz. Mehmet Akif Ersoy'un kalemiyle İstiklal Marşı'na ruh veren bir şair olmanın yanında Türk milleti için din, iman, vatan, bayrak, hürriyet gibi asil kavramlarla sembolleşen unutulmaz bir değerdir. Gerçek bir müminin asaletini, cesaretini ve azmini Ersoy'da görmek mümkündür. Onun haksızlık ve zulüm karşısındaki dirayetli duruşu vatanına, milletine, inancına, bayrağına ve tüm değerlerine sadakatinin bir tezahürüdür. Onun şahsı manevisi, aziz milletimizin geleceğini inşa etme sorumluluğunu deruhte edecek bir nesil mefkuresi olan Asım'ın Nesli'nde ete kemiğe bürünmüştür. Her ne kadar şairlik yönüyle ön plana çıkmış olsa da esasen Mehmet Akif Ersoy merhum, çok yönlü bir ilim, fikir, aksiyon ve dava insanıdır” dedi.