Gündem TGC’den Milliyet’e çifte ödül

TGC’den Milliyet’e çifte ödül

23.04.2024 - 07:00 | Son Güncellenme:

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 65 yıldır düzenlediği Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri törenle sahiplerini buldu. 2 dalda ödüle layık görülen Milliyet gazetesi çalışanları da törende ödül gururu yaşadı.

TGC’den Milliyet’e çifte ödül

Burhan Felek Konferans Salonu’nda düzenlenen törenin açılış konuşmasını TGC Başkanı Vahap Munyar yaptı. Ardından ödüller kazananlara takdim edildi. 25 Kasım - 13 Aralık arasında yayımlanan “Seçil Erzan haberleri serisi” haberleriyle “Araştırma” dalında ödülün sahibi olan Milliyet Gazetesi Haber Araştırma Sevisi muhabiri Çiğdem Yılmaz’a ödülünü Habertürk yazarı Ayşe Özek Karasu sundu. Yılmaz teşekkür konuşmasında “Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından dördüncü kez ödüle layık görülmem benim için büyük bir gurur. Ödül her ne kadar Çiğdem Yılmaz adına verilmiş olsa da bu haberde birçok kişin de emeği var. Başta Milliyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Pınar Aktaş olmak üzere, haberde emeği olan tüm çalışma arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim. Ödülümü de, haberde emeği olan tüm çalışma arkadaşlarım adına alıyorum.”

Haberin Devamı

Meslektaşlarına adadı

“Köşe Yazısı” dalında ödül ise Milliyet yazarı Belma Akçura’nın 30 Nisan 2023’de yayımlanan “Medya ve çoğulcu cehalet!” başlıklı yazısına verildi. Akçura’ya ödülünü TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş takdim etti. Akçura yaptığı konuşmada, “Bu ödül sadece bana ait değil, bu ödül aynı zamanda ifade özgürlüğü için mücadele veren, gerçeğin peşinde koşarken adliye koridorlarında bekleyen, gözaltına alınan, tutuklanan, işsiz kalan ve itibar suikastına uğrayan tüm meslektaşlarım adına alınmış bir ödüldür” dedi.