Türkiye Gazeteciler Cemiyeti

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti

Son dakika Türkiye Gazeteciler Cemiyeti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti haber sayfamızda...

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.239 türkiye gazeteciler cemiyeti haberi bulunmuştur.
Hasan Pulur’u anıyoruz
Hasan Pulur’u anıyoruzTürk basınının usta kalemi, Milliyet gazetesi yazarı Hasan Pulur, ölümünün 6. yıl dönümünde bugün Aşiyan Mezarlığı’ndaki kabri başında saat 11.00’da düzenlenecek törenle anılacak.
29.11.2021Gündem
Şiddet haberini değil şiddeti engellemeliyiz
Şiddet haberini değil şiddeti engellemeliyizTürkiye Gazetecileri Cemiyeti (TGC) tarafından düzenlenen  “Medyada Kadına Yönelik Şiddet Haberleri ve Sorunlar” toplantısında toplumun her kesiminde şiddetin sistematik hale geldiğine dikkat çekildi. TGC Kadın Gazeteciler Komisyonu, ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ nedeniyle bir toplantı düzenledi.
26.11.2021Gündem
Güle güle Sefa abi
Güle güle Sefa abiTürk basınının usta foto muhabiri Sefa Özkaya, 55 yaşında yaşamını yitirdi. Özkaya’nın acı kaybı basın camiasında büyük üzüntü yarattı...
25.11.2021Gündem
Gazeteci Sefa Özkaya, İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı
Gazeteci Sefa Özkaya, İzmir'de son yolculuğuna uğurlandıHürriyet Gazetesi başta olmak üzere, ulusal basının çeşitli kuruluşlarında uzun yıllar foto muhabirliği yapan, 2016 yılında emekli olmasının ardından yerleştiği İzmir'in Dikili ilçesinde pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybeden gazeteci Sefa Özkaya (54), gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
24.11.2021Gündem
Gazeteci Güngör Denizaşan son yolculuğuna uğurlandı
Gazeteci Güngör Denizaşan son yolculuğuna uğurlandıİstanbul'da hayatını kaybeden gazeteci Güngör Denizaşan, son yolculuğuna uğurlandı. Denizaşan için Karacaahmet Şakirin Camii'de öğle vakti cenaze töreni düzenlendi.
20.11.2021Gündem
Nail Abi’yi özlemle anıyoruz
Nail Abi’yi özlemle anıyoruzTürk basınının duayen isimlerinden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti eski başkanı olan, Milliyet gazetesi yazarlarından Nail Güreli aramızdan ayrılışının 5. yıldönümünde saygı ve özlemle anıldı.
27.10.2021Gündem
‘Acımız büyük gururumuz sonsuz’
‘Acımız büyük gururumuz sonsuz’Türk basınının duayeni, yazarımız 93 yaşındaki Sami Kohen’i dün Neve Şalom Sinagogu’nda düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurladık. Sinagogdaki törende Kohen’i anlatan yakınları O’nun gazetecilik tutkusundan söz etti, mesleğindeki başarılarını dile getirdi. Kohen’in cenazesi, törenin ardından Ulus’taki Arnavutköy Musevi Mezarlığı’nda toprağa verildi.
22.10.2021Gündem
Gazeteci Sedat Sertoğlu’na veda
Gazeteci Sedat Sertoğlu’na vedaGazeteciliğe 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okurken Milliyet Gazetesi’nde muhabir olarak başlayan Sedat Sertoğlu, bir süredir tedavi gördüğü hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu.
21.10.2021Gündem
Sağduyunun sesiydi bir müesseseydi
Sağduyunun sesiydi bir müesseseydiMesai arkadaşları, meslektaşları ve dış haberciliği O’nun yanında öğrenen gazeteciler duayen gazeteci Sami Kohen’e veda ettiler: Sağduyunun sesiydi. Onunla konuşamadığımız gün biz eksiktik. Ve artık hep eksiğiz. İşiyle hayat bulan, yazdıklarıyla yaşama sevincini katlayan bir insandı. Sahip olduğu, temsil ettiği bütün bu hasletlerle, ölçülerle Sami Kohen her şeyden önce bir müesseseydi.
20.10.2021Gündem
Gazeteci Demirkol vefat etti
Gazeteci Demirkol vefat ettiTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi ve sürekli basın kartı sahibi gazetemizin eski çalışanlarından gazeteci Altan Demirkol (75), Ayvalık’ta yaşamını yitirdi.
14.10.2021Gündem
Gazeteci Müfit Alaçalı vefat etti
Gazeteci Müfit Alaçalı vefat ettiBir dönem gazetemizde de çalışan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyelerinden, Sürekli Basın Kartı sahibi Müfit Alaçalı (81), önceki gün Kuşadası’nda hayatını kaybetti.
9.10.2021Gündem
TGC Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri açıklandı
TGC Burhan Felek Basın Hizmet Ödülleri açıklandıTürk basınında 50 yıldan fazla süredir kalem oynatan 16 gazeteci, ‘TGC Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.
6.10.2021Gündem
Sosyal medya yasa tasarısı açıklansın
Sosyal medya yasa tasarısı açıklansınSosyal medya yasa tasarısıyla ilgili değerlendirme toplantısı yapan 5 basın meslek örgütü, “Taslak tüm kamuoyuyla paylaşılmalı, TCK’da yalan haberle ilgili düzenleme yapılıp yapılmayacağı belirlenmeli, gazetecilik faaliyeti kanun kapsamı dışında tutulmalıdır” çağrısında bulundu.
28.09.2021Gündem
Örtüsü kaldırıldı! 'İnsansız muhafızlar' test için gün sayıyor
Örtüsü kaldırıldı! 'İnsansız muhafızlar' test için gün sayıyorMavi Vatan'ın güvenliğinin sağlanmasına katkıda bulunulması amacıyla "Silahlı İnsansız Su Üstü Harbi Aracı" ve "İnsansız Denizaltı Savunma Harbi Aracı" geliştirilmesi ve üretiminde önemli aşama katedildi.
30.08.2021Ekonomi
Gazetemize anlamlı ödül
Gazetemize anlamlı ödülEkonomize Dergisi’nin bu yıl 14’üncüsünü düzenlediği ‘Türkiye’nin En’leri Ödül Töreni’nde muhabirimiz Çiğdem Yılmaz, “Yılın Başarılı Kadın Gazete Muhabiri” ödülünü aldı.
27.08.2021Gündem
Didem Arslan Yılmaz kimdir, kaç yaşında? Didem Arslan Yılmaz biyografisi...
Didem Arslan Yılmaz kimdir, kaç yaşında? Didem Arslan Yılmaz biyografisi...Didem Arslan Yılmaz kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Hafta içi her gün Show TV ekranında yayınlanan gündüz kuşağı programının sunucusu olan Didem Arslan Yılmaz'ın hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Didem Arslan Yılmaz kimdir, kaç yaşında?
13.08.2021Cadde
Halk TV canlı yayınını basan 5 kişi serbest
Halk TV canlı yayınını basan 5 kişi serbestOrman yangınlarından etkilenen Marmaris İçmeler’de önceki akşam yangınların tartışıldığı Halk TV canlı yayını bir grup saldırgan tarafından basıldı.
7.08.2021Gündem
Yine şüpheli kadın ölümü yine o isim!
Yine şüpheli kadın ölümü yine o isim!Aleyna Çakır’ın ölümüyle ilgili hakkında soruşturma yürütülen ve uyuşturucu kullanmaktan girdiği cezaevinden 17 gün önce tahliye edilen Ümitcan Uygun, bu kez de Esra Hankulu’nun ölümüyle ilgili gözaltına alındı.
6.08.2021Gündem
Dünyada örneği yok! Türkiye harekete geçti ve içi ilk kez görüntülendi
Dünyada örneği yok! Türkiye harekete geçti ve içi ilk kez görüntülendiSınıfında dünyanın en büyüğü olan, yerli ve milli tank çıkarma gemisi TCG Bayraktar gemisinin içi ilk kez görüntülendi. Gemi sınıfında dünyanın en büyüğü olurken, gerektiğinde ameliyathane ve yoğun bakım ünitesine dönüşebilen reviri, insani yardım ve afet durumlarında göreve hazır konumda.
26.07.2021Ekonomi
TÜİK ‘bağlı’ değil, ‘ilişkili’ kurum oldu
TÜİK ‘bağlı’ değil, ‘ilişkili’ kurum olduTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı kurum yerine, “ilişkili kurum” haline getirildi
1.07.2021Ekonomi
TÜİK'in teşkilatı, işleyişi ve bütçesine ilişkin düzenleme yapıldı
TÜİK'in teşkilatı, işleyişi ve bütçesine ilişkin düzenleme yapıldıTürkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) bölge müdürlükleri, yapısı ve bütçesine ilişkin düzenlemeye gidildi.
30.06.2021Ekonomi
Milliyet’in gurur günü
Milliyet’in gurur günüTürkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 2020 ödülleri sahiplerine verildi. Milliyet ekibi ödül almak üzere üç kez kürsüdeydi
12.06.2021Gündem
TGC'nin başarı ödülleri sahiplerine verildi
TGC'nin başarı ödülleri sahiplerine verildiTürkiye Gazeteciler Cemiyeti 'nin (TGC'), 'Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri' sahiplerine verildi. 'Refakatçi Borsası' haberiyle 'Toplum Dalı'nda ödüle layık bulunan DHA muhabirleri Gülseli Kenarlı ve Akif Özdemir ile kameraman Harun Uyanık da ödüllerini aldı.
11.06.2021Gündem
Gazeteci Adnan Genç hayatını kaybetti
Gazeteci Adnan Genç hayatını kaybettiGazeteci Adnan Genç (68), koronavirüs nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde hayatını kaybetti. Genç’in cenazesi, dün Beylikdüzü Gürpınar Mezarlığı’nda toprağa verildi.
19.05.2021Gündem
Milliyet’e 3 ödül
Milliyet’e 3 ödülTürkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği 2020 Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri’ni kazananlar belli oldu.
11.05.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.