Geri Dön
GündemTOKİ İstanbul Tuzla (5750 konut) kura sonuçları açıklandı mı? TOKİ sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ İstanbul Tuzla (5750 konut) kura sonuçları açıklandı mı? TOKİ sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ kuru çekiminde sıra İstanbul'a geldi. Bugün İstanbul Tuzla (5750 konut) için kura çekilişi gerçekleşti. Çekiliş internetten yayınlanırken şimdi binlerce kişi sonuçları merak ediyor. TOKİ İstanbul Tuzla (5750 konut) kura sonuçları açıklandı mı?

TOKİ İstanbul Tuzla (5750 konut) kura sonuçları açıklandı mı? TOKİ sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bugün TOKİ İstanbul Tuzla 5 bin 750 konut için kura çekimi gerçekleşti. Kura çekimi internetten canlı yayınlandı. Saat 11.00'de başlayan kura çekiminin şimdi sonuçları araştırılıyor. Peki, TOKİ İstanbul Tuzla (5750 konut) kura sonuçları açıklandı mı?

TOKİ TUZLA KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

TOKİ İstanbul Tuzla 5 bin 750 konut için kura sonuçları biraz önce açıklandı. Sonuçları öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

TOK TUZLA KURA SONUÇLARI

TOKİ İSTANBUL KURA ÇEKİMİ BAŞLADI!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi" kapsamında İstanbul'da inşa edeceği 10 bin konut için kura çekimi bugün başladı

TOKİ'nin yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2+1 ve 3+1 planında yapacağı 100 bin sosyal konut için 24 Şubat'ta başlayan kuralar devam ediyor.

Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara, Türkiye genelinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sosyal konutlara 1 milyon 211 bin 518 başvuru yapıldı.

Toplamda 375 bin 953 ile en çok başvurunun yapıldığı İstanbul'da kuralar 16-20 Mart'ta çekilecek. Tuzla'da inşa edilecek 5 bin 750 konut için 16-17 Mart'ta, Arnavutköy'deki 3 bin 750 konut için 18-19 Mart'ta, Başakşehir'deki 500 konut için 20 Mart'ta kura çekimi gerçekleştirilecek.

Küresel bir salgın haline gelen koronavirüse karşı vatandaşların sağlığını korumak için devletin aldığı önlemler doğrultusunda kura çekimleri için tören yapılmayacak. Noter huzurunda yapılacak kuralar, TOKİ 'nin sosyal medya hesaplarından (Twitter, Facebook, YouTube) canlı yayınlanacak.

1-1,5 YIL İÇERİSİNDE BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, daha önce yaptığı açıklamada, ülke genelinde inşa edilecek 100 bin sosyal konutun 894 liradan başlayan taksit ve 240 aya varan vadeyle vatandaşlara sunulacağını belirterek, yılın ilk çeyreğinde ve hemen hemen tüm alanlarda inşaat uygulamalarını başlatmak istediklerini söylemişti.i

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Görgü tanığı anlattı! Lise öğrencileri birbirine girdiZeytinburnu'nda okuldan çıkan lise öğrencisi iki grup arasında bıçaklı kavga çıktı. Olay yerine gelen polisi gören liseli öğrencilerin kaçmaya çalıştığı sırada, bıçaklanan bir genç koşarken yere yığıldı. O anlar, cep telefonu kamerasına yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner