Geri Dön

TOKİ İzmir Seferihisar kura çekilişi saat kaçta başlayacak? İzmir Karabağlar TOKİ kura sonucu sorgulama ekranı

TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde kuralar çekilmeye başlandı. İlk kura çekimi İzmir, Karabağlar ilçesinde gerçekleştirilecek olan 750 konut için gerçekleştirildi. Bu bölgede ikamet eden ve başvuruda bulunan vatandaşlar TOKİ kura sonuçlarını sorgulamaya başladı. Peki kura sonucu sorgulma işlemi nasıl yapılacak. TOKİ İzmir Seferihisar ilçesi kura çekimi saat kaçta başlayacak?

TOKİ İzmir Seferihisar kura çekilişi saat kaçta başlayacak? İzmir Karabağlar TOKİ kura sonucu sorgulama ekranı

TOKİ kura çekilişi başladı. 100 bin sosyal konut projesi kapsamında 16 Aralık 2019 15 Ocak 2020 tarihleri arasında başvuruların alınmasının ardından Türkiye'de gerçekleştirilecek olan 221 proje için il ve ilçe bazında kura çekilişlerinin yapılacağı tarihler TOKİ tarafından geçtiğimiz haftalar içerisinde başvuruda bulunan vatandaşlara duyuruldu. İlk kura çekimi dün İzmir Karabağlar ilçesinde gerçekleştirilecek olan 750 konut için yapılırken çekilişin ardından vatandaşlar kura çekiliş sonuçlarının nasıl sorgulanacağını araştırmaya başladı. Hergün bir il ve ilçede gerçekleştirilecek olan kura çekilişlerinin ardındann TOKİ kura sonucu sorgulama ekranı üzerinden sorgulama yapılabilecek.

İzmir Karabağlar ilçesinde gerçekleştirilecek olan 750 konut için Toplam 30 bin 187 başvuru arasından şehit ailelerine yüzde 10, engellilere ise yüzde 5 öncelikli hak sahibi olma şansı sunuldu. Spor salonunu dolduran vatandaşlar, heyecanla kendi isimlerinin okunmasını bekledi. Yıllarca kirada oturduktan sonra ev sahibi olan birçok vatandaş ise sevinç gözyaşı döktü.

Daha önce de TOKİ çekilişine katılan fakat konut çıkmayan Nezahat Begiç (55), "Çok sevinçliyim, anlatamam. Anlatılacak bir şey değil. Dün gece hep dua ettim. Sabaha kadar uyumadım. 'Allahım sevinç gözyaşını bana da nasip et' dedim. Çok şükür etti. Allah devletimizden, milletimizden bin kere razı olsun. Lise üçe giden bir kızım var, onun adına da çok sevindim. 55 yaşındayım, kendimi bildim bileli hep kiradayım. Cumhurbaşkanımızın tırnağına taş değdirmesin, Allah razı olsun" dedi.

SEVİNÇTEN ŞAPKASINI FIRLATTI

İsmi açıklandığında şapkasını fırlatan İbrahim Yılmaz (55), "Öncelikle böyle bir projeyi başlatan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ekip arkadaşlarına teşekkür ederim. O kadar mutluyum ki anlatamam. Allah nasip ederse ilk defa bir evim olacak. Bizim oralarda şapka sevinçten çıkarılır, atılır. Ben de o anda çok sevindim. Şapkamı fırlattım. İki kızım var. Evde eşimle birlikte oturacağım. Allah ihtiyacı olan herkese nasip etsin" diye konuştu.

TOKİ KURA SONUCU SORGULAMA EKRANI

Çekilişle 2 artı 1 konut sahibi olan Kadriye Baruthan (79), "Çok iyi hissediyorum. Darısı herkesin başına. Evi olmayanlara da Allah nasip etsin. Hasta bir oğlum var, bu evi ona bırakmak istiyorum" diye konuştu.

44 yıldır kirada oturduğunu söyleyen Necla Çırakçı (65) ise, "Çok şükür bir ev sahibi oldum. Çok mutluyum. TOKİ'ye çok teşekkür ederim. Buraya tek başıma geldim, bana çıktığını duyar duymaz çocuklarımı aradım" dedi.

TOKİ İZMİR KURA ÇEKİLİŞİ NEREDE SAAT KAÇTA YAPILACAK?

İzmir'de kura çekimi bugünde devam edecek. Seferihisar ilçesinde gerçekleştirilecek olan 1.000 konut için kuralar 25 Şubat Salı saat 11:00'de başlayacak. Kura çekimi Seferihisar Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirilecek

İzmir'de gerçekleştirilecek olan bir diğer proje Aliağa ilçesinde! Aliağa ilçesinde yapılacak olan 750 konut için kuralar 26 Şubat Çarşamba saat 13:00'de başlayacak. Kura çekimi Aliağa Belediyesi Enka Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek

İzmir'de gerçekleştirilecek olan son kura çekimi ise Kemalpaşa ilçesinde yapılacak. Bu ilçede yapılacak olan 800 konut için kuralar 27 Şubat Perşembe saat 11:00'de başlayacak. TOKİ İzmir, Kemalpaşa kura çekimi Kemalpaşa İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Erzurum'da çöken metruk bina, paniğe yol açtıErzurum'un merkez Yakutiye ilçesinde kullanılmayan 5 katlı bina çöktü, olayda yaralanan olmadı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber