Geri Dön
GündemTOKİ kura çekilişi 2020 tarihleri ne zaman? Sayılı günler kaldı...

TOKİ kura çekilişi 2020 tarihleri ne zaman? Sayılı günler kaldı...

TOKİ kuraları ne zaman çekilecek sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. 16 Aralık tarihinde alınmaya başlanan TOKİ başvuruları 15 Ocak tarihinde sona ermişti. Başvuruların sona ermesinin ardından ilk açıklama Çevre ve Şehircilik Bakanlığından geldi. 81 ilde gerçekleştirilen ve dar gelirli aileleri ev sahibi yapmayı amaç edinen projeye vatandaşlar büyük ilgi göstermiş 100 bin sosyal konut için bir milyonun üzerinde başvuru gelmişti. Peki TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? İşte o sorunun yanıtı...

TOKİ kura çekilişi 2020 tarihleri ne zaman? Sayılı günler kaldı...

TOKİ 100 bin konut kura çekilişi ne zaman gerçekleştirilecek sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. 16 Aralık tarihinde alınnmaya başlanan başvurular 15 Ocak tarihinde sona ermişti. Başvuruların sona ermesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başvuru sayısı ve kura çekilişi tarihine ilişkin açıklama yapıldı. Peki TOKİ 100 bin konut projesinde kuralar ne zaman çekilecek?

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT POJESİNDE KURALAR ŞUBAT AYINDA ÇEKİLECEK!

"Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10'u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2) "En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

3) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

1. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şube'lerinden geri alabilecektir.

Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare'ce belirlenecek tarihte "Konut Belirleme Kurası" çekilecektir.

İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİNE BAŞVURU SAYISI AÇIKLANDI

TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2 1 ve 3 1 planında yapılacak 100 bin sosyal konut için 16 Aralık 2019'da başlayan başvurular 15 Ocak'ta sona erdi.

Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara Türkiye genelinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başvuruların e-Devlet üzerinden ve belirlenen bankaların yetkili şubeleri aracılığıyla kabul edildiği kampanyaya toplam 1 milyon 211 bin 518 başvuru yapıldı.

Projeye en çok başvuru İstanbul'dan geldi. İstanbul'dan 375 bin 953, İzmir'den 75 bin 288, Gaziantep'ten 69 bin 686, Bursa'dan 56 bin 142 ve Ankara'dan 18 bin 38 kişi başvuruda bulundu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Hafif ticari aracın çarptığı kamyonet devrildiEyüpsultan, TEM Otoyolu Ankara istikametinde seyir halindeki hafif ticari araç henüz bilinmeyen bir nedenle sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu aynı yönde önünde kamyonete arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle kamyonet devrilirken, hafif ticari araç ise savrularak bariyerlere çarpıp durdu. Kazada yaralanan 4 kişi ambulanslarla hastaneye kaldırılırken, uzun araç kuyrukları oluştu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler