Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı

Son dakika Çevre ve Şehircilik Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı haber sayfamızda...

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.145 çevre ve şehircilik bakanlığı haberi bulunmuştur.
Alavara Koyu kurtarıldı!
Alavara Koyu kurtarıldı!Alavara Koyu’nun değiştirilen SİT derecelerine karşı dava açan Muğla Büyükşehir, kararın iptalini sağladı. Çevre tahribatının önüne geçildi
14.01.2022Ege
Bakanlıktan onay müjdesi
Bakanlıktan onay müjdesiİzmir Karabağlar’da Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun başkanlığında toplanan yılın ilk meclis toplantısında, revizyon imar planı hazırlanan Osman Aksüner, Aşık Veysel ve Aydın mahallelerini kapsayan 106 hektarlık alana ilişkin bakanlıktan ilk onayın geldiği vurgulandı.
5.01.2022Ege
ODE Yalıtım’a sıfır atık belgesi
ODE Yalıtım’a sıfır atık belgesiODE Yalıtım’ın Eskişehir’deki ODE Üretim Kampüsü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Sıfır Atık Belgesi'ni almaya hak kazandı. ODE Yalıtım Teknik Genel Müdür Yardımcısı Tarık Uslu, kurdukları Sıfır Atık Yönetim Sistemi ile Avrupa’nın 2050 yılına kadar ulaşmak istediği sıfır atık hedefine şimdiden çok yaklaştıklarını söyledi.
4.01.2022Ekonomi
‘Düğüm olmuş sorunlara 2022’de veda edeceğiz’
‘Düğüm olmuş sorunlara 2022’de veda edeceğiz’2021’in zorluklarını 2022 yılında aşacaklarını belirten İzmir Büyükşehir Başkanı Soyer; Basmane Çukuru Büyükşehir binası ve Hilton’un durumu gibi tüm kenti ilgilendiren konuları da çözüme kavuşturacaklarını dile getirdi.
29.12.2021Ege
Yeni doğan Akdeniz foku görüntülendi
Yeni doğan Akdeniz foku görüntülendiAkdeniz Koruma Derneği'nce Muğla'nın Gökova Körfezi'nde 5 yıl önce hayata geçirilen 'İzleme' projesi kapsamında, bir mağarada dünyaya gelen Akdeniz foku yavrusu görüntülendi.
15.01.2022Gündem
Dünyanın en saçma binasının son kiracısı da taşınıyor
Dünyanın en saçma binasının son kiracısı da taşınıyor Kahramanmaraş’ta Şehir Meydanı projesi için yıkılması planlanan, yapısı ve boyasıyla dünyanın en saçma binası olarak adlandırılan Özel İdare İş Merkezi'nde son kiracı da çıkıyor. Binada taşınma işleminin birkaç güne tamamlanacağı belirtildi.Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin şehir merkezinde bütüncül bir tarihi doku oluşturacak Şehir Meydanı Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor.
17.12.2021Emlak
Sıfır atık belgesi aldı
Sıfır atık belgesi aldıZorlu Center, kurduğu sıfır atık yönetim sistemi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen sıfır atık belgesini aldı.
16.12.2021Ekonomi
‘Asgari ücret bayram havası yaratacak’
‘Asgari ücret bayram havası yaratacak’TBMM Genel Kurulu'nda dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2022 yılı bütçeleri görüşüldü.
12.12.2021Siyaset
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı başvurusu başladı mı? ÇŞB 170 sözleşmeli personel alımı branş dağılımı ve kontenjanlar...
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı başvurusu başladı mı? ÇŞB 170 sözleşmeli personel alımı branş dağılımı ve kontenjanlar...Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 170 personel alımı için başvuru kılavuzu yayımladı. Personel alımına ilişkin branş dağılımı, kontenjanlar ve başvuru şartları da yayımlandı. Başvuru süreci 13 Aralık'ta başlamış olacak. Peki, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler?
9.12.2021Ekonomi
Edirne Valisi duyurdu! Selimiye Camisi kısmen ibadete kapatılıyor
Edirne Valisi duyurdu! Selimiye Camisi kısmen ibadete kapatılıyorEdirne Valisi Erkem Canalp, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ndeki Selimiye Camisi'nin kısa süre içinde, kılınacak son cuma namazıyla kısmen ibadete kapatılacağını açıkladı. İşte haberin ayrıntıları...
9.12.2021Gündem
Tarihi surlarda manzaralı klozet
Tarihi surlarda manzaralı klozetTopkapı’da bulunan tarihi surların yanına millet bahçesi yapılıyor. Bu kapsamda gerçekleşen yıkım çalışmalarında, surlara bitişik yapılmış kaçak binalar ortaya çıkarken duvarın üzerindeki klozet görenleri şaşırttı.
4.12.2021Gündem
950 yıllık ağaç şaşkınlığı! Araştıranlar da hayret içinde
950 yıllık ağaç şaşkınlığı! Araştıranlar da hayret içindeSivas’ta bulunan yaklaşık bin yıllık ardıç ağacı görenleri şaşkına çeviriyor, bölge halkı ağaca gözü gibi bakıyor.
2.12.2021Gündem
Yeni rütbelerini taktı
Yeni rütbelerini taktıMuğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan 51 personel, yükselme sınavında başarılı oldu.
1.12.2021Ege
'Yeraltı sularının sınırına dayandık'
'Yeraltı sularının sınırına dayandık'Küresel ısınma ve iklim değişikliği Anadolu'yu da tehdit ediyor. Yağmur ve kar yağışıyla beslenemediği için seviyesi düşen yeraltı suları, tarımsal üretimin, plansız büyüyen şehirlerin ve kontrolsüz artan nüfusun ihtiyaçları için kullanıldıkça azalıyor. Alanlarında uzman akademisyenlerin bir araya gelerek kurduğu Su Politikaları Derneği, bir yıldır üzerinde çalıştıkları yeraltı su raporunu açıkladı.
29.11.2021Gündem
Bilim insanlarının denizlerde araştırmasından korkutan sonuç
Bilim insanlarının denizlerde araştırmasından korkutan sonuçİstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi'nde görev yapan 5 araştırmacı, Yunus-S araştırma gemisi Marmara, Ege ve Karadeniz'de 21 günlük seferini tamamladı. Araştırmanın ilk bulgularını anlatan İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadet Karakulak, "Araştırmalarımız sonrası Ağustos ayında Batı Karadeniz'de gerçekleşen sel olaylarıyla birlikte karasal bütün çöplerin denize geldiğini gördük. Denizde en çok plastikle karşılaşmaktayız. Bu kirliliğin canlılar üzerinde de etkileri var. Biz bu süreci düzgün yönetemediğimiz takdirde balıkçılık kaynaklarımızı kaybedeceğiz." dedi. Araştırmanın  verileri Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Örgütü (FAO) ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na sunacak.
18.11.2021Gündem
Dev altın projesine ÇED onayı çıktı!
Dev altın projesine ÇED onayı çıktı!GÜBRETAŞ Maden Yatırımları AŞ tarafından Bilecik'in Söğüt ilçesindeki maden işletme ruhsatı dahilinde yer alan Söğüt Altın Madeni Projesi'nin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) onay süreci tamamlandı.
18.11.2021Ekonomi
Düzce'de sanayi arsaları satılacak
Düzce'de sanayi arsaları satılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Düzce Merkez'de bulunan sanayi alanı nitelikli 3 adet arsa ihaleyle satılacak.
12.11.2021Ekonomi
Apartman aidatlarıyla ilgili önemli uyarı! Kritik oran yüzde 10…
Apartman aidatlarıyla ilgili önemli uyarı! Kritik oran yüzde 10…Ev sahibi ya da kiracı fark etmiyor! Hemen her gün apartman sakinleriyle yöneticilerin karşı karşıya geldiği yeni bir sorun ortaya çıkıyor. Bunların başında da elbette aidatlar geliyor. Zaman zaman can yakan bu aidatlar nasıl belirleniyor, ödememek mümkün mü, üst sınır ne kadar? Avukat Cihat Demirbağ ve Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği Başkanı Suat Sandalcı, milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı ilgilendiren önemli uyarılarda bulundu.
12.11.2021Gündem
Artvin'de yanan köyde yeni konutlar yükseliyor
Artvin'de yanan köyde yeni konutlar yükseliyorArtvin'in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördüğü Dereiçi köyünde, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından evleri yanan vatandaşlar için hazırlanan yatay mimaride, taş ve ahşap karışımlı 7 bloktan oluşan 42 konutun inşası sürüyor. Sona gelinen konutlarda yapıların yıl sonunda sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.
9.11.2021Emlak
2 milyon 410 bin gayrimenkul satış işlemi yapıldı
2 milyon 410 bin gayrimenkul satış işlemi yapıldıÜlke genelinde bu yılın ocak-ekim döneminde, 2 milyon 410 bin 816 gayrimenkul satış işlemi yapılarak, 16 milyar 690 milyon 378 bin 628 lira tapu harcı geliri elde edildi.
8.11.2021Emlak
Kocaeli’de denizi kirleten 478 gemiye 51 milyon TL ceza!
Kocaeli’de denizi kirleten 478 gemiye 51 milyon TL ceza!Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından, İzmit Körfezi’nde 2006'dan itibaren denizi kirleten 478 gemiye 51 milyon TL ceza kesilirken, bu yıl 8 gemiye 15 milyon TL cezai işlem uygulandı. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Mesut Önem, İzmit Körfezi’ndeki denetimlerde elde ettikleri başarının diğer denizlerde de uygulanıp yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi.
7.11.2021Gündem
Bakan Özer'den çok net yüz yüze eğitim açıklaması: Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum söz konusu değil
Bakan Özer'den çok net yüz yüze eğitim açıklaması: Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum söz konusu değilMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "İkinci döneme 5 bin ana sınıfını yetiştireceğiz ve 5 yaştaki yüzde 78 olan okullaşma oranını yüzde 85'e çıkartacağız. 2022 yılının sonunda 3 bin anaokulunu 40 bin de ana sınıfını yapabilecek durumdayız." dedi. Özer, ""Okulların kapanmasıyla ilgili hiçbir durum söz konusu değildir ve velilere, mümkün olduğu kadar MEB'den yapılacak açıklamaları dikkate almalarını tavsiye ediyorum" ifadelerini kullandı.
2.11.2021Gündem
Orman yangınının en fazla zarar verdiği mahallenin ismindeki dram
Orman yangınının en fazla zarar verdiği mahallenin ismindeki dramTürkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük orman yangının yaşandığı Manavgat'ta, alevlerin en çok zarar verdiği Kalemler Mahallesi'nin adı ile ilgili az bilinen bir detay ortaya çıktı. Mahallede 1 asır önce büyük yangın çıktığı, kalan birkaç ev nedeniyle adının önce 'Kalanlar', daha sonra okuryazar oranı arttığı için 'Kalemler' olarak değiştirildiği bilgisine ulaşıldı.
31.10.2021Gündem
Kıyamete sürüklenen insanlık için son şans Glasgow!
Kıyamete sürüklenen insanlık için son şans Glasgow!Dünyanın en tehlikeli küresel ısınma ve iklim kriziyle karşı karşıya kaldığı bir dönemden geçiyoruz. İklim değişikliğinin etkileri tüm dünyada sel, yangın, fırtına ve kuraklık gibi doğal afetlerle yaşanırken, bugün İskoçya’nın Glasgow kentinde başlayacak olan ‘COP26’ olarak anılan BM 26. İklim Değişikliği Konferansı’nda alınacak kararlar belki de ‘son umut’ olacak
31.10.2021Gündem
Bakanlığın adında ‘iklim’ değişikliği
Bakanlığın adında ‘iklim’ değişikliğiGlasgow’da yarın başlayacak İklim Zirvesi öncesi Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın adı “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı” oldu.
30.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.