Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı

Son dakika Çevre ve Şehircilik Bakanlığı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı haber sayfamızda...

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.375 cevre ve sehircilik bakanligi haberi bulunmuştur.
Binaların dönüşümü için yaklaşık 16 milyar lira harcandı
Binaların dönüşümü için yaklaşık 16 milyar lira harcandıÇevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bugüne kadar, ülke genelinde yaklaşık 16 milyar lira harcama yapıldı.
5.03.2021Ekonomi
TOKİ, yüklenicilerini dolandırmak isteyenler hakkında suç duyurusunda bulundu
TOKİ, yüklenicilerini dolandırmak isteyenler hakkında suç duyurusunda bulunduÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yöneticilerinin isimlerini kullanarak "sahtecilik ve dolandırıcılık" girişiminde bulunanlarla ilgili suç duyurusunda bulundu.
4.03.2021Ekonomi
Türkiye'nin altın üretimi 2021'de en az 45 ton olacak
Türkiye'nin altın üretimi 2021'de en az 45 ton olacakAltın Madencileri Derneği Genel Başkanı Mehmet Yılmaz, yaklaşık 20 proje için kamudan izin alındığı takdirde 5 yıl içerisinde 100 ton üretme hedefine ulaşabileceklerini kaydetti.
3.03.2021Uzmanpara
Bornova’da yıkım
Bornova’da yıkımÇevre ve Şehircilik Bakanlığı 31 Aralık 2017’den önce yapılmış, ruhsatsız ya da ruhsata aykırı yapıların yıkılması için talimatı verdi.
2.03.2021Ege
TMSF şirketlerinden 2020 yılında 3,4 milyar TL kar
TMSF şirketlerinden 2020 yılında 3,4 milyar TL karTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fon bünyesindeki şirketlerin 2020'yi olağanüstü bir performansla kapattığını belirterek, "TMSF kayyumunda yönetilen 796 şirket 2020'de 37,2 milyar lira ciro, 3,4 milyar lira kara ulaştı. Aktif büyüklükleri 70,2 milyar lira oldu." dedi.
2.03.2021Ekonomi
TMSF şirketlerinden 2020'de 3,4 milyar lira kar
TMSF şirketlerinden 2020'de 3,4 milyar lira karTasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, fon bünyesindeki şirketlerin 2020'yi olağanüstü bir performansla kapattığını belirterek, "TMSF kayyumunda yönetilen 796 şirket 2020'de 37,2 milyar lira ciro, 3,4 milyar lira kara ulaştı. Aktif büyüklükleri 70,2 milyar lira oldu." dedi.
2.03.2021Uzmanpara
Bornova'daki 2B arazilerinde yıkım başladı
Bornova'daki 2B arazilerinde yıkım başladıİzmir'in Bornova ilçesine bağlı Çiçekliköy, Yakaköy, Beşyol gibi 2B arazilerinin yoğun olduğu yerlerde inşa edilen evlerin yıkımına başlandı. Yıkım çalışmaları sırasında Jandarma ekipleri, yoğun güvenlik önlemi aldı.
1.03.2021Gündem
Fikirtepe yeni imar planı askıya çıktı
Fikirtepe yeni imar planı askıya çıktıİstanbul Kadıköy ilçesi Fikirtepe bölgesinin kentsel dönüşümünde tıkanan süreci çözmek için devreye giren ve çalışmaları hızlandıran Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli alan ve çevresinin yeni imar planı hazırlanarak askıya çıkarıldı.
28.02.2021Ekonomi
Buğday tarlalarında ağır metal izi
Buğday tarlalarında ağır metal iziTekirdağ, Ergene’de Marmaracık mevkiindeki Plastik Sanayi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’ne ait 2.8 milyon metrekarelik tarım alanınından alınan numuneler incelendi. Uzmanların incelemesinde çevresi buğday tarlalarıyla çevrili arazide sınır değerin 2.1 katı nikel ile 17.6 katı krom olmak üzere ağır metal tespit edildi
27.02.2021Gündem
Turizme açılsın!
Turizme açılsın!DENİZLİ’nin Acıpayam ilçesinde 30 yıl önce çobanlar tarafından bulunan mağara, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından korumaya alındı.
26.02.2021Ege
Gücüne güç kattı
Gücüne güç kattı65 yıllık köklü geçmişiyle yükseköğretim tarihinde önemli bir yere sahip Ege Üniversitesi öğrenci odaklı toplumla bütünleşen araştırma üniversitesi hedefli, eğitim- öğretimde kalite öncelikli bir yönetim anlayışıyla hareket eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın vizyonuyla geleceğe hazırlanıyor
26.02.2021Ege
Yassıada mağduriyeti için başvuru başladı
Yassıada mağduriyeti için başvuru başladıYassıada yargılamalarında zarar görenler veya mirasçıları tarafından zararlarının karşılanması istemiyle yapılacak başvuruları değerlendirecek komisyonun çalışma usul ve esaslarına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
25.02.2021Gündem
Dikilitaş arazisinde gelir yükselecek
Dikilitaş arazisinde gelir yükselecekEmlak Konut GYO’nun İstanbul Beşiktaş’taki Dikilitaş arsası için yapılan ihalede en yüksek teklifi veren şirket anlaşma imzalamayınca ihale ikinci en yüksek teklifi veren Fuzul İnşaat’ın oldu. Arsa üzerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü’nün binası yer alıyordu.
25.02.2021Ekonomi
Son dakika: İstanbul'da tedirgin eden gün! 'Hassas' seviyeye ulaştı...
Son dakika: İstanbul'da tedirgin eden gün! 'Hassas' seviyeye ulaştı...Son dakika haberine göre İstanbullular bugün puslu bir sabaha uyandı. Hava kirliliği özellikle Sultangazi, Aksaray, Esenler, Bağcılar ve Kadıköy'de 'hassas' seviyeye ulaştı. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros, "Böyle günlerde mümkün mertebe kalitenin düşük olduğu yerlerde daha az bulunmak, vücudumuzu yoracak sportif faaliyetlerden kaçınmak lazım" dedi.
23.02.2021Gündem
İzmir'de deprem evleri ağustosta teslim edilecek
İzmir'de deprem evleri ağustosta teslim edilecekElazığ depreminin birinci yıl dönümünde sekiz bin konutu tamamlayıp hak sahiplerine teslim eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir'de de depremin yaralarını hızla sarıyor. En ağır hasar gören Bayraklı ilçesinde yapılacak 1.841 konut için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla temel atma töreni düzenlendi.
23.02.2021Ekonomi
Çobanların bulduğu mağara koruma altına alındı
Çobanların bulduğu mağara koruma altına alındıDenizli'nin Acıpayam ilçesinde 30 yıl önce çobanlar tarafından bulunan mağara, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından korumaya alındı. Bölge halkı mağaranın turizme kazandırılmasını istiyor.
23.02.2021Yaşam
Çobanların bulduğu mağara koruma altına alındı
Çobanların bulduğu mağara koruma altına alındıDenizli'nin Acıpayam ilçesinde 30 yıl önce çobanlar tarafından bulunan mağara, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından korumaya alındı. Bölge halkı mağaranın turizme kazandırılmasını istiyor.
23.02.2021Gündem
Denizli'de 30 yıl önce bulundu! Bakanlık korumaya aldı
Denizli'de 30 yıl önce bulundu! Bakanlık korumaya aldı30 yıl önce çobanlar tarafından bulunan Denizli'nin Acıpayam ilçesindeki mağara, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından korumaya alındı. Bölge halkı mağaranın turizme kazandırılmasını istiyor. İşte haberin ayrıntıları...
23.02.2021Gündem
Kentsel dönüşüm başladı! Kiralar ikiye katlandı
Kentsel dönüşüm başladı! Kiralar ikiye katlandıRize'de deniz dolgusu üzerine yapılan ve korozyon nedeniyle riskli duruma gelen 23 hektarlık alandaki 118 dükkân, 174 ofis ve 60 konutta kentsel dönüşüm başladı. İş yeri ve dükkanların ağırlıklı olduğu alanda başlayan proje ile birlikte kiralık iş yeri arayanların sayısı artınca kentte kiralarda bir anda yüzde 50'yi aşan oranlarda artış yaşandı. Yüksek kira bedelleri nedeniyle bazı dükkan sahipleri geçici dükkan kiralama yerine proje tamamlanıncaya kadar iş yerini kapalı tutmaya karar verdi.
23.02.2021Ekonomi
Bakan Murat Kurum, İzmir'de incelemelerde bulundu
Bakan Murat Kurum, İzmir'de incelemelerde bulunduÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 30 Ekim'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde yıkılan ve yeşil alan yapılmasına kara verilen Rıza Bey Apartmanı'nda incelemelerde bulundu, Menemen Belediyesini ziyaret etti.
21.02.2021Siyaset
Çözüm yakın
Çözüm yakınİnciraltı’nda mülk sahiplerini mağdur etmeyen ve kamu yararı gözeten planlar, birkaç ay içinde askıya çıkacak
21.02.2021Ege
Son Dakika Haber: Otoparklara yeni düzenleme! 31 Mart'ta başlıyor
Son Dakika Haber: Otoparklara yeni düzenleme! 31 Mart'ta başlıyorGelen son dakika haberine göre 31 Mart’ta yürürlüğe girecek Otopark Yönetmeliği ile büyükşehirlerdeki 80 metrekarenin altında yerler için iki daireye bir otopark zorunlu olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürü Murat Oral, illere göre uygulamada farklılıklara gidilmesinin mümkün olabileceğini belirterek, İstanbul-İzmir gibi yerlerdeki küçük parseller için ayrı bir düzenleme yapılabileceğini kaydetti.
20.02.2021Ekonomi
Marka ülke Türkiye
Marka ülke TürkiyeGençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Türkiyemizin tesisleri, statları, salonları ve diğer branşları, dünyanın, Avrupa’nın öncü tesisleri oldu. Türkiye’nin sporda marka ülke olma noktasında çok ama çok önemli bir noktaya geldiğini de gururla ifade ediyorum” diye konuştu
20.02.2021Futbol
Bakan Kasapoğlu: Türkiye spor tesislerinde Avrupa'da öncü hale geldi
Bakan Kasapoğlu: Türkiye spor tesislerinde Avrupa'da öncü hale geldiGENÇLİK ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bugün yapılacak tören ve oynanacak ilk müsabakayla kapılarını açacak olan Yeni Adana Stadı’nda incelemelerde bulundu. Stadın ülke adına hayırlı olmasını dileyen Bakan Kasapoğlu, “Türkiye spor tesisleri konusunda Avrupa’da öncü bir ülke haline geldi” dedi.
19.02.2021Futbol
Salda Gölü son dakika | Salda Gölü nerede, hangi ilimizde? Salda Gölü son hali
Salda Gölü son dakika | Salda Gölü nerede, hangi ilimizde? Salda Gölü son haliSalda Gölü nerede? Salda Gölü'nün son durumu ile ilgili çıkan haberler herkesi korkuttu. Son yıllarda Türkiye'nin önemli merkezlerinden biri haline gelen Salda Gölü'ndeki çekilmeye yağan yağmur ve kar yeterli olmadı. Peki, Salda Gölü son dakika durumu nasıl? Salda Gölü nerede, hangi ilimizde? İşte Salda Gölü'nün son durumu.
19.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

izmiregeÇevre ve Şehircilik Bakanlığıdenizliacıpayam

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.