Geri Dön
GündemTOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak? 2020 TOKİ kura çekilişi sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak? 2020 TOKİ kura çekilişi sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ kura çekilişi için vatandaşların araştırmaları sürüyor. 16 Aralık tarihinde alınmaya başlanan TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde başvurular 15 Ocak tarihinde tamamlandı. Dar gelirli aileleri düşük taksit ödemeleri ile ev sahibi yapmayı amaçlayan TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde başvuruların tamamlanmasının ardından gözler kura çekilişinin yapılacağı tarihe çevrildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kura çekilişi için Şubat ayını işaret ederken henüz tam tarih ise açıklanmadı. Peki TOKİ kuraları hangi tarhte çekilecek?

TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak? 2020 TOKİ kura çekilişi sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ kuraları ne zaman çekilecek sorusu vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilecek olan 100 bin sosyal konut projesi kapsamında 2+1 ve 3+1 konutlar TOKİ tarafından inşaa edilecek. Dar gelirli ailelerin düşük ödeme tutarları ile ev sahibi edinmesi amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında başvuru işlemleri 15 Ocak tarihinde sona erdi. 1 milyonun üzerinde başvurunun yapıldığı TOKİ 100 bin konut projesinde kuralar ne zaman çekilecek?

TOKİ KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

TOKİ kura çekilişinin hangi tarihte çekileceğine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklama henüz yok. Kuraların şubat ayı içerisinde çekilmesi bekleniyor.

"100 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ"NE 1 MİLYON 211 BİN 518 KİŞİ BAŞVURDU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"ne toplam 1 milyon 211 bin 518 kişinin başvurduğu bildirildi.

TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2 1 ve 3 1 planında yapılacak 100 bin sosyal konut için 16 Aralık 2019'da başlayan başvurular 15 Ocak'ta sona erdi. Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara Türkiye genelinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başvuruların e-Devlet üzerinden ve belirlenen bankaların yetkili şubeleri aracılığıyla kabul edildiği kampanyaya toplam 1 milyon 211 bin 518 başvuru yapıldı.

Projeye en çok başvuru İstanbul'dan geldi. İstanbul'dan 375 bin 953, İzmir'den 75 bin 288, Gaziantep'ten 69 bin 686, Bursa'dan 56 bin 142 ve Ankara'dan 18 bin 38 kişi başvuruda bulundu.

Edirne'de tırla otomobil çarpıştıEdirne'de tırla otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet