Geri Dön
Gündemİstanbul, Ankara, İzmir TOKİ kura çekimi ne zaman gerçekleşecek? Başvuru sonuçları belli oldu mu?

İstanbul, Ankara, İzmir TOKİ kura çekimi ne zaman gerçekleşecek? Başvuru sonuçları belli oldu mu?

Şubat ayının 3. haftasına doğru ilerlerken TOKİ 100 bin konut projesine başvurulanlar başvuru sonuçlarını bekliyor ve TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? sorusunu soruyor. Peki, konuya ilişkin herhangi bir gelişme var mı?

İstanbul, Ankara, İzmir TOKİ kura çekimi ne zaman gerçekleşecek? Başvuru sonuçları belli oldu mu?

 

TOKİ kura çekilişi ne zaman? Yaklaşık bir milyon kişi bu soruya cevap arıyor. Ocak ayının 15'inde sona eren başvurular sonrası ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar heyecanlı... TOKİ'nin resmi sitesi günlük olarak kontrol ediliyor ve herhangi bir gelişme olup olmadığı araştırılıyor. İşte detaylar...

TOKİ KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

TOKİ kura çekilişinin hangi tarihte çekileceğine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklama henüz yok. Kuraların şubat ayı içerisinde çekilmesi bekleniyor.

"100 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ"NE 1 MİLYON 211 BİN 518 KİŞİ BAŞVURDU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"ne toplam 1 milyon 211 bin 518 kişinin başvurduğu bildirildi.

TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2 1 ve 3 1 planında yapılacak 100 bin sosyal konut için 16 Aralık 2019'da başlayan başvurular 15 Ocak'ta sona erdi. Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara Türkiye genelinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başvuruların e-Devlet üzerinden ve belirlenen bankaların yetkili şubeleri aracılığıyla kabul edildiği kampanyaya toplam 1 milyon 211 bin 518 başvuru yapıldı.

Projeye en çok başvuru İstanbul'dan geldi. İstanbul'dan 375 bin 953, İzmir'den 75 bin 288, Gaziantep'ten 69 bin 686, Bursa'dan 56 bin 142 ve Ankara'dan 18 bin 38 kişi başvuruda bulundu. 

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Deniz otobüsünde iğrenç taciz! Sapık tutuklandıİstanbul’dan Bursa'ya yolcu taşınan deniz otobüsünde, yanına oturan G.Ş. (33) adlı kadını uyurken taciz eden Yusuf Yıldırım (50), yolcular tarafından yakalanıp, güvenlik görevlilerine teslim edildi. Şikayet üzerine deniz otobüsünün rotası değiştirildi ve Yıldırım, Yalova'da polise teslim edildi. 'Çocuğa istismar'dan aranan Yıldırım, tutuklandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner