Geri Dön
Gündem2020 TOKİ kura çekilişi tarihi belli oldu! Bakanlık TOKİ kura çekilişinin yapılacağı tarihi açıkladı

2020 TOKİ kura çekilişi tarihi belli oldu! Bakanlık TOKİ kura çekilişinin yapılacağı tarihi açıkladı

TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde dün başvuruların tamamlanmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından son dakika açıklamasında bulunuldu. TOKİ 100 bin konut projesinde başvuru yapanların sayısı 1 milyon 137 bin 982 kişi olarak açıklandı. Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmayı amaç edinen projede başvuruların tamamlanmasının ardından kuraların çekileceği tarih vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki TOKİ kura çekilişi ne zaman yapılacak? İşte bakanlık tarafından yapılan o açıklama...

2020 TOKİ kura çekilişi tarihi belli oldu! Bakanlık TOKİ kura çekilişinin yapılacağı tarihi açıkladı

TOKİ 100 bin konut projesinde başvuruların sona ermesinin ardından yüz binlerce vatandaş 81 ilde gerçekleştirilecek olan 100 bin konut projesinde kuraların hangi tarihte çekileceğini araştırmaya başladı. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından TOKİ 100 bin konut projesine başvuru yapanların sayısı 1 milyon 137 bin 982 kişi olarak açıklandı. Dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak olan proje kapsamında 81 ilde 2+1 ve 3+1 konutlar inşa edilecek. Peki TOKİ 100 bin konut kura çekilişi ne zaman gerçekleştirilecek?

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT POJESİNDE KURALAR NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

"Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10'u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2) "En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

3) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

1. Kurada, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, kura çekiliş tarihinden itibaren 5 (beş) iş günü sonrasında Başvuru yapılan Bankanın yetkili Şube'lerinden geri alabilecektir.

Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare'ce belirlenecek tarihte "Konut Belirleme Kurası" çekilecektir.

İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenen hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 100 bin sosyal konut için 1 milyon 137 bin 982 başvuru yapıldığını, kuraların şubat ayında çekileceğini duyurdu.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi tutuklandıAksaray Üniversitesi'nde (ASÜ) doçentlik belgesi sahte olduğu anlaşılan ve hukuki süreç başlatılan öğretim üyesi tutuklandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler