Geri Dön
GündemTOKİ kuraları ne zaman çekiliyor? TOKİ kura sonuçları açıklandı mı?

TOKİ kuraları ne zaman çekiliyor? TOKİ kura sonuçları açıklandı mı?

TOKİ başvuruları 15 Ocak'ta son buldu ve kura çekimi tarihi yoğun bir şekilde aratılıyor. 1 milyonun üzerinde başvuru yapıldı ve binlerce vatandaş "TOKİ kuraları ne zaman çekiliyor?" sorusuna cevap arıyor. Başvuru sonuçları için sabırsız bekleyiş sürerken son gelişmeler merak ediliyor.

TOKİ kuraları ne zaman çekiliyor? TOKİ kura sonuçları açıklandı mı?

 

TOKİ kuraları ne zaman çekiliyor. Taksitle ev sahibi olmak isteyen yüz binlerce kişi 16 Aralık - 15 Ocak tarihleri arasında başvurularını yaptılar. Bugün itibarıyla aradan 9 gün geçti. Kura sonuçları merak edilirken tarihler yoğun bir şekilde aratılıyor.

TOKİ KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

TOKİ kura çekilişinin hangi tarihte çekileceğine ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklama henüz yok. Kuraların şubat ayı içerisinde çekilmesi bekleniyor.

"100 BİN SOSYAL KONUT PROJESİ"NE 1 MİLYON 211 BİN 518 KİŞİ BAŞVURDU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen "100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi"ne toplam 1 milyon 211 bin 518 kişinin başvurduğu bildirildi.

TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2 1 ve 3 1 planında yapılacak 100 bin sosyal konut için 16 Aralık 2019'da başlayan başvurular 15 Ocak'ta sona erdi. Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara Türkiye genelinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başvuruların e-Devlet üzerinden ve belirlenen bankaların yetkili şubeleri aracılığıyla kabul edildiği kampanyaya toplam 1 milyon 211 bin 518 başvuru yapıldı.

Projeye en çok başvuru İstanbul'dan geldi. İstanbul'dan 375 bin 953, İzmir'den 75 bin 288, Gaziantep'ten 69 bin 686, Bursa'dan 56 bin 142 ve Ankara'dan 18 bin 38 kişi başvuruda bulundu.

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Adana'da silahlı kavgaAdana'da iki grup arasında yol ortasında çıkan silahlı kavgada Hüseyin C. boynundan ve karnından, Kazım D. ise bacağından yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner