Geri Dön

TOKİ kuralarının çekileceği tarih belli oldu mu? 2020 TOKİ kura çekilişi hangi ayda yapılacak?

TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Türkiye'nin 81 ilinde yapılacak olan 100 bin sosyal konut projesinde 16 Aralık'ta alınmaya başlanan başvurular 15 Ocak tarihinde sona erdi. TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde başvuruların tamamlanmasının ardından gözler kura çekilişnin yapılacağı tarihe çevrildi. Peki TOKİ kuraları ne zaman çekilecek?

TOKİ kuralarının çekileceği tarih belli oldu mu? 2020 TOKİ kura çekilişi hangi ayda yapılacak?

TOKİ kura çekilişi için vatandaşların heyecanlı bekleyişi devam ediyor. 16 Aralık tarihinde alınmaya başlanan TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde başvurular 15 Ocak tarihinde tamamlandı. Başvuruların tamamlanmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde başvuruların 1 milyonun üzerinde olduğunu duyuran bakanlığın açıklamalarının ardından kura çekilişinin yapılacağı tarih de duyuruldu. TOKİ 100 bin sosyal konut projesinde kuralar Şubat ayı içerisinde çekilecek

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİNE BAŞVURU SAYISI AÇIKLANDI

TOKİ yetkililerinden alınan bilgiye göre, yatay mimari anlayışıyla İstanbul başta olmak üzere 81 ilde 2 1 ve 3 1 planında yapılacak 100 bin sosyal konut için 16 Aralık 2019'da başlayan başvurular 15 Ocak'ta sona erdi.

Depreme dayanıklı, kimlikli, mahalle kültürünün yaşatılacağı ve yatay mimari esasıyla inşa edilecek sosyal konutlara Türkiye genelinde vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Başvuruların e-Devlet üzerinden ve belirlenen bankaların yetkili şubeleri aracılığıyla kabul edildiği kampanyaya toplam 1 milyon 211 bin 518 başvuru yapıldı.

Projeye en çok başvuru İstanbul'dan geldi. İstanbul'dan 375 bin 953, İzmir'den 75 bin 288, Gaziantep'ten 69 bin 686, Bursa'dan 56 bin 142 ve Ankara'dan 18 bin 38 kişi başvuruda bulundu.

TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT POJESİNDE KURALAR ŞUBAT AYINDA ÇEKİLECEK!

"Hak Sahibi Belirleme Kurası" noter huzurunda; İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.

1) Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının %10'u kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

2) "En Az %40 Engelli Vatandaşlara" konut sayısının %5'i kadar kontenjan ayrılacak ve gerek görüldüğü takdirde kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

İstanbul'da 'corona partisi' operasyonu: 11 kişi gözaltındaBüyükçekmece'de, eğlence partisi düzenleyerek, görüntülerini sosyal medyada paylaşan 11 kişi gözaltına alındı. Eğlencenin düzenlendiği bina mühürlendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber