Geri Dön

Toplam kaç kişi koronavirüs aşısı oldu? Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer illerde kaç kişi aşı oldu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşısı ile ilgili geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İllere göre aşı dağılımı haritasının vatandaşların erişimine açılacağını belirten Bakan Koca 25 Ocak Pazartesi'yi duyurmuştu. Vatandaşlar ise bugün Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer illerde kaç kişi koronavirüs aşısı oldu arayışına geçti. Peki illere göre aşı dağılımı haritasına nereden bakılır?

Toplam kaç kişi koronavirüs aşısı oldu? Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer illerde kaç kişi aşı oldu?

2020 Yılının Mart ayından bugüne dek devam eden koronavirüs salgınının ortadan kalkması için alınan tedbirler ve uygulanan çalışmalar her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz tarihlerde ülkemizde koronavirüs aşısı getirildi. Öncelik olarak sağlık çalışanlarına hak verilen aşıda ardından risk grubuna göre ilerleme devam edilecek. Milyonlarca vatandaş ise zaman zaman 'kaç kişi koronavirüs aşısı oldu' , 'iller bazında aşı dağılımı haritası' aramalarında bulunuyor.

İSTANBUL'DA KAÇ KİŞİ KORONAVİRÜS AŞISI OLDU?

Paylaşımdaki verilere göre İstanbul'da 224 bin 472 kişi koronavirüs aşısı oldu.

ANKARA'DA KAÇ KİŞİ KORONAVİRÜS AŞISI OLDU?

Ankara'da 122 bin 332 kişi koronavirüs aşısı oldu.

İZMİR'DE KAÇ KİŞİ KORONAVİRÜS AŞISI OLDU?

İzmir'de ise 76 bin 688 kişi koronavirüs aşısı oldu.

25 OCAK'TAN İTİBAREN DİĞER İLLER...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise konuya ilişkin şu bilgiyi paylaştı:

Şu ana kadar 1 milyon 200 binden fazla kişinin aşı olduğunu belirten Koca, "Türkiye'de iller bazında aşı dağılımını görebilirsiniz. Pazartesi gününden itibaren bunu canlı olarak takip edebileceksiniz. En çok sağlık çalışanımızın bulunduğu İstanbul'da 224 binden fazla kişi aşı oldu." bilgisini paylaştı.

Bursa'da kullanılmayan 2 evde çıkan yangın söndürüldüBursa'nın Gemlik ilçesinde kullanılmayan 2 müstakil evde çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.Alınan bilgiye göre, Yeni Mahalle Kumla Yokuşu'nda boş olan 2 müstakil evde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.Bölgedeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 6 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın yaklaşık 1 saatte söndürüldü.Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet