Kişi

Kişi

Son dakika Kişi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kişi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kişi haber sayfamızda...

Kişi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 295.549 kisi haberi bulunmuştur.
Netanyahu'dan Gazze açıklaması: Kararlıyım
Netanyahu'dan Gazze açıklaması: Kararlıyımİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı telefon görüşmesinde, Gazze Şeridi'ndeki askeri operasyonun devam etmesi konusunda kararlı olduğunu belirttiği bildirildi.
18.05.2021Dünya
Şahıs Eş Anlamlısı Nedir? Şahıs Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Şahıs Eş Anlamlısı Nedir? Şahıs Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerDilimize Arapçadan geçmiş olan şahıs kelimesi insan ve birey anlamına gelir. Eski metinlerde ''şahs'' olarak geçen bu sözcük, cümle içerisinde isim olarak kullanılır. Bu kelimeden türetilmiş olan şahsi sözcüğü ise kişisel manasına gelir. Şahıs sözcüğüyle eş anlamlı olan kelimeleri örnek cümlelerle birlikte derledik.
Süreç Eş Anlamlısı Nedir? Süreç Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Süreç Eş Anlamlısı Nedir? Süreç Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerEş anlamları konusu herkesin öğrenmek istediği bir konudur. Kelimelerin hangi eş anlamlara sahip olduğu merak edilen konulardan biridir. Özellikle süreç kelimesinin anlamı ve eş anlamları kişilerce merak edilebiliyor. Hangi eş anlamlara sahip olduğu araştırılabiliyor. Süreç eş anlamlısı nedir? Süreç kelimesinin eş anlamı olan sözcükler ile ilgili sizlere sahip olduğu eş anlamları derledik.
Soru Zamiri Nedir? Soru Zamiri İle İlgili Örnek Cümleler
Soru Zamiri Nedir? Soru Zamiri İle İlgili Örnek CümlelerDilimize Arapçadan geçmiş olan zamir kelimesinin ilk anlamı bir şeyin ya da birinin iç yüzüdür. Dil bilgisinde ise özne ve isimlerin yerini tutan sözcüklere zamir denir. Diğer ismi adıl olan zamirler, sözcük durumundaki zamirler ve ek durumundaki zamirler olarak iki ana başlıkta toplanır. Örneğin Ben - Biz kişi zamiri, Bu - Şunlar işaret zamiridir. Sözcük durumundaki diğer adıllar ise belgesiz ve soru zamirleridir. Soru zamiri nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
18.05.2021Eğitim
Mani Örnekleri Nelerdir? Geçmişten Günümüze Eski Mani Örnekleri
Mani Örnekleri Nelerdir? Geçmişten Günümüze Eski Mani ÖrnekleriHalk Edebiyatında pek çok nazım türü bulunmaktadır. Maniler bunlardan bir tanesidir. Eski yıllardan günümüze kadar yazılmış ve gelmiş pek çok mani bulunmaktadır. Manilerden bazıları ise birçok kişi tarafından bilinmemektedir. Peki mani örnekleri nelerdir? Geçmişten günümüze eski mani örnekleri nelerdir? Sizlere mani örnekleri hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
18.05.2021Eğitim
Kişi Zamiri Nedir? Kişi Zamiri İle İlgili Örnek Cümleler Nelerdir?
Kişi Zamiri Nedir? Kişi Zamiri İle İlgili Örnek Cümleler Nelerdir?Günümüzde dil ve anlatım konusunda kişi zamiri son derece önemli bir konudur. Bu nedenle sizler için kişi zamiri nedir? Kişi zamiri ile ilgili örnekler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
18.05.2021Eğitim
Zeytinburnu'nda iki otomobil çarpıştı: 4 yaralı
Zeytinburnu'nda iki otomobil çarpıştı: 4 yaralıZeytinburnu 10. Yıl Caddesi üzerinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı.
17.05.2021Gündem
Acı haber! İki grubun kavgası felaketle sonuçlandı
Acı haber! İki grubun kavgası felaketle sonuçlandıSilivri'de 2 grup arasında çıkan bıçaklı kavgada iki kardeşten biri hayatını kaybederken, diğeri de yaralandı.
18.05.2021 Gündem
Hibe ne demek? Hibe desteği nedir, kimlere verilir?
Hibe ne demek? Hibe desteği nedir, kimlere verilir? Hibe, günlük yaşamda sıklıkla kullanılan kelimeler arasında bulunuyor. Birçok kamu kurumu tarafından hibe destekleri sağlanması nedeniyle hibe nedir, hibe desteği ne anlama geliyor soruları da gündeme geliyor. İşte, TDK'ye göre hibe anlamı..
17.05.2021Ekonomi
SON DAKİKA: 17 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! Sağlık Bakanlığı bugünkü vaka ve ölü sayısında son durum
SON DAKİKA: 17 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! Sağlık Bakanlığı bugünkü vaka ve ölü sayısında son durumKorona (coronavirus) tablosu, vaka ve vefat sayısı ile ilgili son dakika haberleri, gelişmeleri vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı günlük kovid-19 tablosunu yayımlamayı sürdürüyor. Kritik birçok detayın yer aldığı güncel korona tablosu ile pandeminin son durumu hakkında fikir edinmek mümkün. Günlük koronavirüs tablosunda son durum aramaları bu nedenle yoğunlaştı. İşte, 17 Mayıs bugünkü korona tablosu...
17.05.2021Gündem
Gıdık Nasıl Yok Edilir? Gıdı Nasıl Kısa Sürede Eritilir?
Gıdık Nasıl Yok Edilir? Gıdı Nasıl Kısa Sürede Eritilir?Gıdık, çoğu kişinin rahatsızlık duymasına yol açan istenmeyen bir durumdur. Gıdık görünümü yok etmek için hangi yollara başvurulması gerektiği mutlaka bilinmelidir. Estetik işlemlerin haricinde doğal yöntemlerle gıdık yok edilebilir mi, gıdık sorunu yaşayanları düşündüren bir konudur. Hazırladığımız yazımızda gıdık nasıl yok edilir? Gıdı nasıl kısa sürede eritilir detayları ile derledik.
17.05.2021Eğitim
Hakaret Davası Nasıl Açılır? Hakaret Davası Açmanın Şartları Nelerdir?
Hakaret Davası Nasıl Açılır? Hakaret Davası Açmanın Şartları Nelerdir?Günümüzde kişilere karşı açılan birçok dava bulunuyor. Hakaret davası, açılan dava türlerinden biridir. Hakarete maruz kalan bireyler, nasıl hakaret davası açacağını merak ederek araştırma yapabiliyor. Hakaret davası açmanın şartları internet üzerinde araştırılan önemli konulardan biridir. Hakaret davası nasıl açılır? Hakaret davası açmanın şartları nelerdir? Hakaret davasıyla ilgili merak edilen konular hakkında detayları derledik.
17.05.2021Eğitim
İletişimin Temel Öğeleri Nelerdir? Kısaca İletişimin Öğeleri Konu Anlatımı
İletişimin Temel Öğeleri Nelerdir? Kısaca İletişimin Öğeleri Konu AnlatımıEn az iki kişi arasında sözlü ya da yazılı olarak kurulan irtibata iletişim denir. Sağlıklı bir iletişimin olması için belli başlı unsurların bir arada olması gerekir. İletişimin temel öğeleri adıyla da bilinen bu unsurların başında gönderici ve alıcı geliyor. İletişimin temel öğeleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
17.05.2021Eğitim
Son dakika... İtalya'da gece sokağa çıkma yasağı aşamalı olarak kaldırılacak!
Son dakika... İtalya'da gece sokağa çıkma yasağı aşamalı olarak kaldırılacak!İtalya'da hükümet, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla bir süredir uygulanan gece sokağa çıkma yasağını aşamalı olarak kaldırma kararı aldı.
17.05.2021Dünya
Son dakika... Blinken, İsrail, BAE ve AB yetkilileri ile Filistin'i görüştü
Son dakika... Blinken, İsrail, BAE ve AB yetkilileri ile Filistin'i görüştüABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail'in Filistinlilerine yönelik şiddet ve hava saldırılarını görüşmek üzere İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Abdullah bin Zayed El Nahyan ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile telefonda görüştü.
17.05.2021Dünya
Hisseli Tapu Müstakil Tapuya Nasıl Çevrilir? Hisseli Tapuyu Tek Tapuya Çevirme Yolları...
Hisseli Tapu Müstakil Tapuya Nasıl Çevrilir? Hisseli Tapuyu Tek Tapuya Çevirme Yolları...Hisseli tapu ya da tek tapu gibi sözcükler günlük hayatta sıklıkla karşılaşılan kavramlardır. Televizyonlarda, dergilerde farklı sosyal mecralarda rast gelinen bu kavramların ne anlam ifade ettikleri elbette merak konusu olmaktadır. İşte, hisseli tapu müstakil tapuya nasıl çevrilir ve çok daha fazlasını sizler için derledik.
17.05.2021Eğitim
Fransa'da Kovid-19'dan son 24 saatte 196 kişi hayatını kaybetti
Fransa'da Kovid-19'dan son 24 saatte 196 kişi hayatını kaybettiFransa'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle son 24 saatte 196 kişi yaşamını yitirdi. Hastanelerde 4 bin 186'sı yoğun bakımda olmak üzere 22 bin 749 kişinin tedavisi devam ederken bu verilerdeki düşüş trendi sürüyor.
17.05.2021Dünya
Son dakika... ABD'li Yahudi sivil toplum örgütlerinden Filistinlilere destek!
Son dakika... ABD'li Yahudi sivil toplum örgütlerinden Filistinlilere destek!ABD'de faaliyet gösteren bazı Yahudi sivil toplum örgütleri, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı imza kampanyası düzenleyerek, Amerikalı Yahudi toplumunu İsrail işgalini durdurmaları için siyasilere baskı yapmaları yönünde teşvik etti.
17.05.2021Dünya
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Mayıs ayı sonuna kadar sürecek
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Mayıs ayı sonuna kadar sürecekSon dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Koronavirüs tedbirlerinin devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan esnafa müjdeleri tek tek sıraladı. Öte yandan Biden'ın İsrail'e silah onayıyla ilgili olarak Erdoğan, "Gazze’ye saldırılan bu olayla da siz kanlı ellerinizle bir tarih yazıyorsunuz." dedi ve Kudüs için çağrıda bulundu.
17.05.2021Siyaset
E-devlet yardım parası sorgulama ekranı: 1100 TL yardım parası yattı mı, ne zaman yatacak?
E-devlet yardım parası sorgulama ekranı: 1100 TL yardım parası yattı mı, ne zaman yatacak?1100 TL yardım parası yaklaşık 2 buçuk milyon haneye dağıtılacak. T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2 hafta önce, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca (SYDV) aracılığıyla ihtiyaç sahibi aileleri belirlemişti. Şimdi binlerce kişi "1100 TL yardım parası yattı mı, ne zaman yatacak?" sorusunu yöneltirken e-devlet yardım parası sorgulama ekranı sıklıkla araştırılıyor.
17.05.2021Gündem
Son dakika... İran'dan ABD'ye 'İsrail' tepkisi!
Son dakika... İran'dan ABD'ye 'İsrail' tepkisi! İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, abluka altındaki Gazze'ye yönelik ağır saldırılarını sürdüren İsrail'e 735 milyon dolarlık hassas güdümlü mühimmat satışına onay veren ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) saldırıların durdurulması yönündeki çabaları engelleyen ABD yönetimine tepki gösterdi.
17.05.2021Dünya
Prof. Dr. Ali Metin Esen: Kalbinizi sevin
Prof. Dr. Ali Metin Esen: Kalbinizi sevinTürkiye’de kalp ve damar hastalıkları tüm ölüm nedenleri arasında ilk sırada yer alsa da kalp sağlığı konusunda yeterince bilgiye sahip değiliz. Girişimsel Kardiyolog Prof. Dr. Ali Metin Esen, Kovid-19’un kalp hastalıklarını tetiklediğini belirtti, “Gıda takviyesinden çok doğaldan yana olunmalı” dedi
17.05.2021Ege
Denetimler sıklaştı 372 bin lira kesildi
Denetimler sıklaştı 372 bin lira kesildiDatça İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlamasında denetimler aralıksız sürdürüldü.
17.05.2021Ege
1100 TL yardım başvurusu e-Devlet: 2021 pandemi sosyal destek başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılır?
1100 TL yardım başvurusu e-Devlet: 2021 pandemi sosyal destek başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılır?Pandemi sosyal destek parası nasıl ve nereden alınır sorusu son günlerin yanıt arayan konularından. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, koronavirüs pandemisi nedeniyle ihtiyaç sahibi hanelere 1100 TL pandemi sosyal destek sağlayacaklarını bildirmişti. Peki, 1100 TL yardım parası nasıl alınır, başvuru şartları neler?
17.05.2021Gündem
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a İsrail tepkisi: Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz
Son dakika: Erdoğan'dan Biden'a İsrail tepkisi: Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuzGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden'ın İsrail'e silah satış onayı vermesine tepki göstererek 'Siz kanlı ellerinizle tarih yazıyorsunuz. Bunu söylemeye bizleri mecbur ettiniz.' sözlerini kullandı. Erdoğan, "Filistin'de yaşanan trajediye arkasını dönen, açıkça destek olanlar, aslında yarın kendi başlarına gelecek felaketlerin tohumlarını ektiklerini unutmamalıdır." şeklinde konuştu.
17.05.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

israileğitimkoronavirüsfilistintürkçe

Kişi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.