Geri Dön

30 Nisan corona virüs vaka sayısı açıklandı mı? Türkiye'de açıklanan son rakamlara göre koronavirüs vaka sayısı kaça yükseldi?

Corona virüs vaka ve can kaybı sayıları vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalar ile corona virüse ilişkin son 24 saatteki vaka ve can kaybı sayıları Twitter üzerinden veya gerçekleştirilen basın toplantılarının ardından dile getiriliyor. Peki 30 Nisan Corona virüs yeni vaka ve can kaybı sayısı açıklandı mı? 29 Nisan'da kaç kişi hayatını kaybetti kaç kişiye yeni tanı koyuldu?

30 Nisan corona virüs vaka sayısı açıklandı mı? Türkiye'de açıklanan son rakamlara göre koronavirüs vaka sayısı kaça yükseldi?

Corona virüs vaka ve can kaybı sayıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından her gün açıklanıyor. Twitter üzerinden veya düzenlenen basın toplantıları aracılığı ile açıklamalarda bulunan Bakan Koca 29 Nisan corona virüs vaka ve can kaybı sayılarını açıkladı. Dün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bizi bu noktaya, tedbirlere uyum ve titizlik getirdi." dedi. İşte Türkiye'deki son vaka ve can kaybı sayıları...

Bakan Koca'dan değerlendirme

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından verilerle birlikte, "Test sayısındaki artışa kıyasla vaka sayısındaki artış öngörülebilir düzeyde. İyileşen hastalarımızın sayısı 44 bini, toplam vaka sayımızın da üçte birini geçti. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Tedbirde ısrarcı olalım." değerlendirmesini paylaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) ilişkin, "Türkiye bu sınavdan şu ana dek yüzünün akıyla çıktı. Bizi bu noktaya, tedbirlere uyum ve titizlik getirdi." dedi.

30 Nisan corona virüs vaka sayısı açıklandı mı Türkiyede açıklanan son rakamlara göre koronavirüs vaka sayısı kaça yükseldi

Türkiye'nin günlük corona virüs tablosu (4 Haziran 2020)Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüste son durumu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 988 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, 21 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 167 bin 410, can kaybı 4 bin 630 oldu. Son 24 saatte 926 kişinin daha iyileşmesiyle Covid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 131 bin 778 oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber