Geri Dön

‘Türkiye’nin yardım eli asla unutulmaz’

Türkiye, Suriye’de 2011’den bu yana devam eden iç savaştan kaçanların yaralarını sarıyor. Milliyet, İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı kampanyada toplanan bağışlarla İdlib’in Meşhed Ruhin ve Der Hassan bölgelerinde inşa ettiği briket evleri ziyaret etti; bu evlerde yaşayan Suriyelilerin yaşantısına tanıklık etti. İdlib’de Türkiye’nin desteğiyle sıcak birer yuvaya kavuşan Suriyeliler, “Türkiye’nin uzattığı yardım eli asla unutulmaz” diyor.

‘Türkiye’nin yardım eli asla unutulmaz’
ECEM TOPLAR İdlib

Babasını savaşta kaybeden ve 6 ay önce annesi ve kardeşiyle briket evlere yerleşen 11 yaşındaki Yasmin ise, hayatında ilk kez 6 ay önce meyve yediğini söyleyerek, “Kızılay’ın dağıttığı muz benim ilk yediğim meyveydi. Bir daha yiyemeyecekmişim gibi tadına baktım” ifadesini kullandı.

‘Aç uyumuyoruz’

Yaşadığı yere düşen bir bomba sonucu 14 yaşındayken bacaklarını kaybeden İbrahim Absud da, “Yıllarca bacaklarım olmadan oradan oraya sürüklendim. Okumayı çok isterdim. Şu an 24 yaşındayım ve iki çocuğum var. Bu evler bize umut oldu; ilk kez aç uyumuyoruz. Savaş bitsin, daha fazla kan dökülmesin” diye konuştu.

‘Türkiye’nin yardım eli asla unutulmaz’

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile video konferans aracılığıyla görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye-Fransa iş birliğinin çok ciddi bir potansiyeli olduğuna inandığını dile getirdi. Erdoğan, "Avrupa'dan Kafkaslara, Orta Doğu ve Afrika'ya uzanan geniş coğrafyada güvenlik, istikrar ve barış çabalarına önemli katkılar sağlayabiliriz" sözlerine yer verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet