Geri Dön
GündemÜçüncü cemre ne zaman düşecek? Üçüncü cemre nereye düşer?

Üçüncü cemre ne zaman düşecek? Üçüncü cemre nereye düşer?

5-6 Mart tarihlerinde toprağa düşmesi beklenen üçüncü cemre için heyecan dorukta. Birinci cemrenin havaya, ikinci cemrenin ise suya düşmesi sonrası üçüncü cemrenin ne zaman ve nereye düşeceği ile ilgili son durum merak konusu oldu. İşte ayrıntılar...

Üçüncü cemre ne zaman düşecek? Üçüncü cemre nereye düşer?

Cemre, kültürümüzde baharın müjdeleyicisi olarak bilinmektedir. Cemrelerin düşmeye başlamasının ardından ilk cemre havaya, sonra suya son olarak ta toprağa düşecektir. Havaya ve suya düşen Cemre'nin sonuncusu toprağa ne zamana düşecek. Son cemrenin toprak ile buluşmasının ardından toprak ana tüm hünerlerini sergilemeye başlayacak. Göz alabildiğine yemyeşil alanlar çiçekler ve tüm doğaya yeniden can gelecek.

Peki üçüncü cemre ne zaman toprağa düşecek?

ÜÇÜNCÜ CEMRE NE ZAMAN DÜŞECEK?

Üçüncü cemre ise 5-6 Mart 2019 tarihlerinde toprağa düşecek.

Birincisi havaya: 19-20 Şubat 2019
İkincisi suya: 26-27 Şubat 2019
Üçüncüsü toprağa: 5-6 Mart 2019
tarihlerinde düşecek.

CEMRE NEDİR?

Ateş", "kor" anlamına gelen cemrenin her yıl şubat ayı sonunda başlayan takvime göre önce havaya, sonra suya, son olarak da toprağa düştüğü kabul ediliyor. "cemre düşmesi", bahar bayramı nevruzun yaklaştığına da işaret ediyor.

Ağaçları 'avcı böcek' koruyor! Bir dişi 400 yumurta bırakırBATI Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BATEM) laboratuvarlarında, Antalya'daki üretim alanlarındaki zararlılara karşı mücadelede kullanılan 'avcı böcek' üretiliyor. Özellikle nar, turunçgiller ve muz ağaçlarına ve meyvelere zarar veren unlu bit zararlısının doğal avcısı üzerine çalışan BATEM mühendisleri, bu zararlıya karşı uğur böceği ailesinden 'Cryptolaemus montrouzieri' böceği avcı olarak üretti. Üreticilerin büyük ilgi gösterdiği avcı böceğin 10 tanesi, 1 ağacı sezon boyunca zararlılardan koruyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet