Geri Dön

Üniversite ek yerleştirme sonuçları açıklandı! Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak?

Üniversite ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı. Üniversite ek yerleştirme sonuçlarını merak eden adaylar ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulama yapabilecek. Peki Üniversite ek yerleştirme kayıt işlemleri ne zaman başlayacak?

Üniversite ek yerleştirme sonuçları açıklandı! Üniversite kayıtları ne zaman yapılacak?

ÖSYM tarafından Üniversite ek yerleştirme sonuçları adayların erişimine açıldı. LYS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından Üniversitelerde kalan binlerce kontenjan için ÖSYM tarafından ek yerleştirme işlemleri 24 Ağustos 5 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirildi. Adaylar için meraklı bekleyiş ise 12 Eylül tarihinde sona erdi. Üniversite ek yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından duyuruldu. Üniversite ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından herhangi bir ek tercihine yerleşen adaylar kayıt işlemlerinin ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı. İşte Üniversite ek yerleştirme kayıt tarihleri...

2017-ÖSYS Ek Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

2017-ÖSYS Ek Yerleştirme işlemleri tamamlanmış olup ek yerleştirme sonuçları, 12 Eylül 2017 tarihinde saat 19:50'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, Ek Yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

ÜNİVERSİTE EK YERLEŞTİRME KAYIT İŞLEMLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2017-2018 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 13-19 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

Ek Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek’te sunulmuştur.

Adaylara saygıyla duyurulur.

20 kilometrelik kovalamacanın ardından ekip aracına çarptıKayseri'nin Talas ilçesinde dur ihtarına uymayan sürücünün otomobili yaklaşık 20 kilometrelik kovalamacanın ardından ekip aracına çarptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet