Geri Dön

Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? (2017 LYS tercih sonuçları)

Üniversite tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyor. Gündemi oldukça meşgul eden LYS tercih sonuçları hangi tarihte belli olacak? Hayalini kurduğu üniversiteye girmek için sabırsızlanan LYS adayları sonuçları nasıl sorgulayacak? İşte 2017 LYS sınavı hakkında tüm merak edilenler...

Üniversite tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? (2017 LYS tercih sonuçları)

LYS tercih sonuçları bekleniyor... Tüm gözler ÖSYM'den gelecek açıklamada. Her yıl 2 milyona yakın öğrencinin katıldığı üniversite sınavları kapsamında milyonlarca öğrenci üniversite okumaya hak kazanıyor.

18-26 Temmuz tarihleri arasında alınan üniversite tercihlerinin sonuçları ise henüz açıklanmadı. Sonuçlar ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak.

LYS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milyonlarca öğrenci LYS tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. ÖSYM'den sonuçların açıklanacağı tarih ve saat ile ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Üniveriste kayıt işlemlerinin yakında başlayacak olması nedeniyle öğrenciler tercih sonuçlarının bir an önce açıklanması için sabırsızlanıyor.

LYS üniversite tercih sonuçları ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden erişime açılacak. Adaylar kullanıcı bilgileri ile sisteme girecek ve sorgulama yapabilecekler. Tercih sonuçları adreslere postalanmayacak.

LYS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Macron senin zaten süren az kaldı, gidicisin"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul 100 Bin Yeni Üye Programı'da önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan Macron'un açıklamalarına "Senin zaten süren az kaldı, gidicisin. Ben sana ne demiştim, tarih bilgin hiç yok biraz tarih öğren demiştim. Biz sizi Cezayir'den tanırız. 1 milyonlu Cezayirli'yi siz öldürdünüz." ifadeleri ile cevap verdi. Erdoğan, Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu'na seslenerek, "S&P sen bir kendine çeki düzen ver, sen Türkiye'yi ekonomik yaptırımlarla bir yere çekemezsin. Bunu daha önce de yaptın, netice alamadın" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber