Geri Dön
GündemÜniversiteler açılacak mı, üniversiteler ne zaman açılacak? (2020 - 2021)

Üniversiteler açılacak mı, üniversiteler ne zaman açılacak? (2020 - 2021)

Üniversite okuyanları yakından ilgilendiren üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak soruları yoğun ilgi görmeye başladı. 29 Ağustos üniversite kayıtlarının başlayacağından dolayı üniversite öğrencileri arayışa geçti. Peki üniversiteler açılacak mı, üniversiteler ne zaman açılacak?

Üniversiteler açılacak mı, üniversiteler ne zaman açılacak? (2020 - 2021)

Son zamanlarda gündemden düşmeyen ve en çok merak edilen sorular arasına giren üniversiteler hakkında YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç açıklama yaptı. Üniversite öğrencileri ise daha da sabırsızlandı. Peki 2020 - 2021 Eğitim yılında üniversiteler açılacak mı, üniversiteler ne zaman açılacak?

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI, NE ZAMAN AÇILACAK?

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, öğrencilerden ve velilerden sıklıkla üniversitelerdeki yeni eğitim öğretim dönemine ilişkin sorular aldıklarını belirtti.

"YÖK olarak, üniversitelerimizin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamalarını istedik." ifadesini kullanan Saraç, şunları kaydetti:"Bunun yanı sıra kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması da önemli olup bunun için üniversitelerimize karar alma süreçlerinde geniş imkan tanıdık. Böylece üniversitelerimizin fakülte ve program bazında farklı uygulamalar yapabilmeleri mümkün hale geldi. Salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programlar için yapılacak uygulamalara yönelik hususlarda üniversitelerimizin ilgili kurulları karar verecek. Yeni YÖK olarak Türk yükseköğretim sistemine bu vesileyle getirdiğimiz karma modelin (hibrit) hayırlı olmasını diliyoruz."

Saraç, karar süreçlerinde en fazla dikkat ettikleri hususun aileler tarafından kendilerine emanet edilen öğrenciler başta olmak üzere bütün akademik ve idari personelin sağlığı olduğunu vurguladı.

Yangını kontrol altına almak için havadan ve karadan mücadele ediliyorMuğla'nın Kavaklıdere ilçesi Menteşe Mahallesi'ndeki ormanlık alanda iki gün önce başlayan ve Menteşe ilçesine ulaşan yangını kontrol altına almak için havadan ve karadan mücadele ediliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet