Geri Dön

Üniversiteler ne zaman açılacak? Tatil süresi uzatıldı mı? YÖK başkanı açıkladı

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu öğrenci ve veliler tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Corona virüsü tedbirleri kapsamında 16 Mart tarihinde Üniversitelere verilen tatilin ardından uzaktan eğitim süreci 23 Mart tarihinde resmen başladı. Öğrenciler Üniversiteler ne zaman açılacak sorusuna yanıt aramaya devam ederken beklenen açıklama YÖK başkanı Yekta Saraç'tan geldi. İşte o açıklama...

Üniversiteler ne zaman açılacak? Tatil süresi uzatıldı mı? YÖK başkanı açıkladı

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusu vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Okulların tatil edilmesinin ardından Üniversite öğrencileri de Üniversiteler ne zaman açılacak, tatil süresi uzayacak mı sorusuna yanıt aramayı sürdürüyordu. Beklenen açıklama YÖK başkanı Yekta Saraç'tan geldi. Üniversitelerin tatil süresinin uzatıldığı duyuruldu.

YÖK BAŞKANI AÇIKLADI

YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın açıklamalarından satır başları:

Bahar döneminde yüz yüze eğitim olmayacak... Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik.

Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak.

YKS'da sorulacak sorular MEB'den gelen tekliflere göre şekillenecektir. Sınava giren öğrenciler rahat olsun. YKS 25-26 Temmuz'a ertelendi.

Sultangazi'de parkta toplanan günübirlik işçiler evlerine gönderildiSultangazi'de bir parkta sabah ve akşam saatlerinde bir araya gelen günübirlik işçiler, corana virüs önlemleri kapsamında denetimlerini artıran polis ekipleri tarafından parktan uzaklaştırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber