Yök Başkanı

Yök Başkanı

Son dakika YÖK başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YÖK başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YÖK başkanı haber sayfamızda...

Yök Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 83.062 yök başkanı haberi bulunmuştur.
Maske kararı sonrası YÖK Başkanı'ndan açıklama
Maske kararı sonrası YÖK Başkanı'ndan açıklamaYÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, maske şartının kapalı alanlarda kaldırılmasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
26.04.2022Gündem
Ukrayna'dan yatay geçiş ve özel öğrencilik için 3 bin 583 kişi başvurdu
Ukrayna'dan yatay geçiş ve özel öğrencilik için 3 bin 583 kişi başvurduYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, şimdiye kadar Ukrayna'daki savaş nedeniyle öğrenimlerini yarıda bırakmak zorunda kalan 3 bin 583 kişinin yatay geçiş ve özel öğrencilik statüsü için başvuruda bulunduğunu söyledi.
17.03.2022Gündem
YÖK Başkanı Özvar: 'Öğrencilerimiz bölgenin veya şehrin turisti olmamalı'
YÖK Başkanı Özvar: 'Öğrencilerimiz bölgenin veya şehrin turisti olmamalı'Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, öğrencilerin eğitim aldıkları kentlerde turist konumunda değil üreten bir konumda olması gerektiğini ifade ederek, “Öğrencilerimiz bölgenin veya şehrin turisti olmamak zorundadır. Bu bölgenin bir parçası haline getirilmek zorundadır. Bu bölgenin üretken parçası olmak durumundadır. Bu da ancak öğrenci projeleri ile gerçekleştirilebilecek bir misyondur” dedi.
4.01.2022Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerin gelişmesi için zamana ihtiyaç var
YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerin gelişmesi için zamana ihtiyaç varYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, dünyanın hiçbir üniversitesinin bir anda üst sıralara gelmediğini belirterek, "Üniversitelerin gelişmesi için zamana ihtiyaç vardır. Üniversite demek gelenek demek, tecrübe demek. Ben Türkiye'de bu bakımdan yüksek öğretim kurumlarının göstermiş olduğu büyüme temposunun sağlıklı olduğunu düşünüyorum" dedi.
17.12.2021Gündem
Azerbaycan ile Türkiye'den ortak üniversite! Çalışmalar başladı
Azerbaycan ile Türkiye'den ortak üniversite! Çalışmalar başladıAzerbaycan’ın başkenti Bakü’ye çalışma ziyaretinde bulunan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Azerbaycan'da Türkiye ile ortak üniversitenin kurulması için çalışma başlatıldığını vurgulayarak, “Azerbaycan'da kurulmasını planladığımız bir üniversite var, onun çalışmalarını şu anda yapıyoruz ve Türkiye’nin en saygın üniversiteleri ile afiliasyon sağlamak suretiyle bu üniversite hayata geçecek bu ilk oluyor” dedi.
2.12.2021Gündem
Eski YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Tazebay için Ankara'da cenaze namazı kılındı
Eski YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Tazebay için Ankara'da cenaze namazı kılındıTezabay'ın cenazesi, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz'ın kıldırdığı namazın ardından defnedilmek üzere memleketi Kilis'e gönderildi
2.11.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Büyük verinin kullanımını öne alacağız
YÖK Başkanı Özvar: Büyük verinin kullanımını öne alacağızYeni akademik yılı açılış töreninde konuşan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Türk yükseköğretim sistemi, bugün küresel iddia taşıyan üniversiteleri ve aynı zamanda üstün nitelikli bilim insanlarını içinde barındıran bir konuma ulaşmıştır. Yükseköğretim Kurulu olarak, yeni dönemde çağın en önemli gücü olan bilginin ve hızla değişen teknolojinin temelini oluşturan büyük verinin kullanımını öne alacağız" dedi.
5.10.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim elemanı profilini yakından takip edeceğiz
YÖK Başkanı Özvar: Öğretim elemanı profilini yakından takip edeceğizYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, "Bundan sonra geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de gerek devlet gerek vakıf üniversitelerinin istihdam ettiği öğretim elemanı profilini yakından takip edeceğimizi sizlere ifade etmek isterim" dedi.
30.09.2021Gündem
Üniversitelerde dikkat çeken istihdam mesajı! YÖK Başkanı duyurdu
Üniversitelerde dikkat çeken istihdam mesajı! YÖK Başkanı duyurduYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, YÖK'ün yeni dönem vizyonuna işaret ederek, "Türkiye'de, Anadolu'da pek çok üniversitemizin birer başarı hikayesinin olabileceğine inanıyorum. Yeni dönemimiz, bu başarı hikayesinin inşa edilmesiyle geçecektir." dedi. Özvar ayrıca, "(İstihdam odaklı üniversiteler) Yeni dönemde üniversiteleri değerlendirirken, üniversitelerin ulusal ve uluslararası rekabette gücünün artırılması konusunda alınacak tedbirleri belirlerken dikkate alacağımız parametrelerden biri olacak" ifadelerine yer verdi.
10.09.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 1,5 yıl öncesinde olduğu gibi 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitime geçileceğini, kampüslerde Kovid-19 ile ilgili sürecin dijital sistemlerle yakından izleneceğini bildirdi.
8.09.2021Haberler
YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı
YÖK Başkanı Özvar, üniversitelerde yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, 1,5 yıl öncesinde olduğu gibi 2021-2022 eğitim öğretim döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitime geçileceğini, kampüslerde Kovid-19 ile ilgili sürecin dijital sistemlerle yakından izleneceğini bildirdi.
8.09.2021Gündem
Son dakika... YÖK Başkanı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması! Başlıyor
Son dakika... YÖK Başkanı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması! BaşlıyorSon dakika haberlere göre; Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Bu yıl, yani 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında salgının gelişme seyri ve ilgili kurum ve kuruluşların uyarıları da dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitim yüz yüze başlayacaktır. Bakanlıklarımızla da temas ettik, yurtların kullanımı konusunda gerekli açıklamaların yakın zamanda yapılmasını beklemekteyiz" dedi.
26.08.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar, rektörlerle bir araya gelecek
YÖK Başkanı Özvar, rektörlerle bir araya gelecekYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, yarın ilk kez rektörlerle bir araya gelecek.
25.08.2021Gündem
YÖK, akademisyenlerle 'müsilaj' sorununu görüşecek
YÖK, akademisyenlerle 'müsilaj' sorununu görüşecekYükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorununa ilişkin ilgili fakültelerin dekanları ve konunun uzmanı araştırma ekipleri ile bir araya geleceklerini açıkladı.
6.06.2021Gündem
YÖK Başkanı Saraç: 60 öğretim elemanı, kadına tacizden ihraç edildi
YÖK Başkanı Saraç: 60 öğretim elemanı, kadına tacizden ihraç edildiYükseköğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, "2014 yılından bugüne kadar toplam 60 öğretim elemanı, kadına taciz durumu fiili ile üniversitelerden ihraç edilmiştir, 8 kişi alt ceza ile cezalandırılmıştır" dedi.
3.06.2021Gündem
Yekta Saraç kimdir, kaç yaşında? YÖK Başkanı Yekta Saraç nereli?
Yekta Saraç kimdir, kaç yaşında? YÖK Başkanı Yekta Saraç nereli?Yekta Saraç'ın hayatı gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın babası Türkiye'nin önde gelen hadis alimlerinden Muhammed Emin Saraç, hayatını kaybetti. Peki Yekta Saraç kimdir, kaç yaşında?
19.02.2021Gündem
YÖK'ten açıklama geldi mi? Üniversiteler ne zaman açılacak?
YÖK'ten açıklama geldi mi? Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversite öğrenciler uzun zamandır uzaktan eğitim görürken ikinci dönemim başlamsına kısa bir süre kala üniversitelerin ne zaman açılacağı konusu gündemde... Bugün YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan açıklama geldi. İşte o açıklama...
10.02.2021Gündem
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Son Dakika: Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu mu?
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Son Dakika: Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu mu?Üniversiteler açılacak mı? Üniversiteler ne zaman açılacak? Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim süreci devam ediyor. İkinci dönem öncesi öğrenciler YÖK'ten son dakika açıklamalarını araştırıyor. Peki, Bahar döneminde üniversiteler açılacak mı? YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili açıklamada bulundu mu?
27.01.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak mı? YÖK'ten 'Üniversiteler açılacak mı?' sorusuna yanıt
Üniversiteler ne zaman açılacak mı? YÖK'ten 'Üniversiteler açılacak mı?' sorusuna yanıtÜniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Üniversiteye giden ve yeni başlayacak olan milyonlarca öğrenci üniversitelerin açılış tarihini merak ediyor. Kovid-19 salgını nedeniyle üniversite açılış tarihi ertelenecek mi? YÖK Başkanı Saraç üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
24.08.2020Gündem
Son dakika I YÖK Başkanı duyurdu! Ders oranı yüzde 40'a yükseldi
Son dakika I YÖK Başkanı duyurdu! Ders oranı yüzde 40'a yükseldiSon dakika haberi... Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, "YÖK olarak örgün öğretimde uzaktan öğretimle verilebilecek ders oranını yüzde 40'a çıkarıyoruz. Ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeydeki örgün programlarda uzaktan öğretim yoluyla verilebilecek ders oranı yüzde 40'a yükseltildi. Böylelikle dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan karma öğretim modeline diledikleri takdirde üniversitelerimiz uygulamayla geçebilecekler" dedi.
4.06.2020Gündem
Yatay geçiş şartları nedir, kontenjanları ne oldu? İşte YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın açıklaması...
Yatay geçiş şartları nedir, kontenjanları ne oldu? İşte YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın açıklaması...Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, yeni düzenlemeleri paylaştı. Yatay geçiş kontenjanları ile ilgili de detaylar açıklandı. Yatay geçiş ile ilgili ayrıntılar ise merak konusu oldu. Peki YÖK yatay geçiş şartları nelerdir?
30.05.2020Gündem
YÖK Başkanı Saraç: 8 milyonu bulan öğrenci sayımızla Avrupa'da birinciyiz
YÖK Başkanı Saraç: 8 milyonu bulan öğrenci sayımızla Avrupa'da birinciyizYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, 2019-2020 öğretim yılı yükseköğretim istatistikleri ile ilgili "Toplam 8 milyonu bulan öğrenci sayımız ile Avrupa’da birinci sıradayız. Bu kemiyet (nicelik) itibariyle büyüklüğe, 'nitelik, keyfiyet ve kalitenin'de eşlik etmesi için çalışıyoruz" dedi.
6.05.2020Eğitim
YÖK Başkanı Saraç'tan Türkiye'ye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilere hatırlatma
YÖK Başkanı Saraç'tan Türkiye'ye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilere hatırlatmaYÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yurt dışında bulunan ve Türkiye'ye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilerin, ilgili büyükelçilik veya başkonsolosluklarla iletişime geçmelerini, Dışişleri Bakanlığının web sayfası ve sosyal medya hesaplarından gelişmeleri takip etmelerini istedi.
20.04.2020Gündem
YÖK Başkanı: Avrupa ve Amerika'daki pek çok üniversiteden daha hızlı karar aldık
YÖK Başkanı: Avrupa ve Amerika'daki pek çok üniversiteden daha hızlı karar aldıkYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, University World News'de yayınlanan makalesinde corona virüs salgını öncesi yapılan hazırlığa işaret ederek, "Bu hazırlık, Türkiye'nin pek çok Avrupa ülkesine ve Amerika'daki pek çok üniversiteye göre daha hızlı karar almasını ve net uygulamalar için düzenleme yapmasını sağladı" dedi.
19.04.2020Gündem
Son dakika I YÖK Başkanı açıkladı: Bu ülke için bir ilk
Son dakika I YÖK Başkanı açıkladı: Bu ülke için bir ilkYÖK Başkanı Yekta Saraç yaptığı son dakika açıklamasında, "Açıköğretim fakültelerinin gelir fazlalarının belli kısmı ile artık daha fazla öğrencimize öncelikli alanlarda doktora bursu vereceğiz. YÖK, ilaç, aşı, tohum gibi stratejik projelerde birden fazla üniversitenin katılımıyla ortak araştırma merkezi kurabilecek. Bu, ülke için ilk" dedi.
16.04.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yök Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.