Yök Başkanı

Yök Başkanı

Son dakika YÖK başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YÖK başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YÖK başkanı haber sayfamızda...

Yök Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 93.231 yök başkanı haberi bulunmuştur.
Yabancı öğrenci sınavı 52 ülkede yapılacak
Yabancı öğrenci sınavı 52 ülkede yapılacak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Türkiye Maarif Vakfı (TMV) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokolle üç kurum ulusal ve uluslararası alandaki tecrübe ve yetkinliklerini paylaşarak eğitim-öğretim, araştırma geliştirme ve üniversite fuar organizasyonları alanlarında iş birliği yapacak.
7.04.2024 Eğitim
Migren, bağırsak ile ilişkili
Migren, bağırsak ile ilişkili Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, nörobilim merkezi NÖROM Müdürü Prof. Dr. Hayrunnisa Bolay Belen’in önderliğinde migren hastalığında ilk kez beyinle bağırsak etkileşiminin ortaya konulduğunu belirtti.
14.03.2024 Eğitim
'Savunma Sanayii 101 ve 401' dersleri başladı
'Savunma Sanayii 101 ve 401' dersleri başladı Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) ve Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından ortaklaşa olarak başlatılan 'Savunma Sanayii 101' ve 'Savunma Sanayii 401' dersleri, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ve YÖK Başkanı Erol Özvar'ın çevrimiçi katılımı ile başladı.
6.03.2024 Gündem
YÖK’ten yapay zekâ ve dijitalleşme atağı
YÖK’ten yapay zekâ ve dijitalleşme atağı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar’ın başkanlığında, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde “Yapay Zekâ, Dijitalleşme ve Büyük Veri” toplantısı gerçekleştirildi.
6.03.2024 Eğitim
Akdeniz Üniversitesi'nde YÖK Başkanı Özvar başkanlığında toplantı
Akdeniz Üniversitesi'nde YÖK Başkanı Özvar başkanlığında toplantı Akdeniz Üniversitesi'nde Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında bölge üniversite rektörleri ile toplantı gerçekleştirildi.
1.03.2024 Gündem
Edirne gülü evrene açılıyor
Edirne gülü evrene açılıyor Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, “Edirne kırmızısı” ve “Edirne gülü” ile ilgili Trakya Üniversitesi’nde araştırma merkezi kurulacağını açıkladı.
26.02.2024 Eğitim
YÖK Başkanı Özvar öğrenci toplulukları ile bir araya geldi
YÖK Başkanı Özvar öğrenci toplulukları ile bir araya geldi YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Trakya Üniversitesi'ndeki Trakya Üniversiteler Birliği ve Senato toplantısının ardından kentteki Selimiye Camisi'nde bulunan Bedesten Çarşısı'nı gezerek esnafla sohbet etti.
23.02.2024 Gündem
YÖK ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan iş birliği
YÖK ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan iş birliği Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu arasında sanayi sektörü ile iş dünyasının talepleri ve ihtiyaçları çerçevesinde üniversitelere dersler konulmasına ilişkin protokol imzalandı.
22.02.2024 Eğitim
YÖK Başkanı Özvar’dan Ürdün’e ziyaret
YÖK Başkanı Özvar’dan Ürdün’e ziyaret Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar bugün Ürdün’e gelerek Ürdün Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Mahafzah’la bir araya geldi.
7.02.2024 Eğitim
Burslu milli sporcu kontenjanı artacak
Burslu milli sporcu kontenjanı artacak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Kırgızistan’da gerçekleştirilen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası’nda hem serbest hem grekoromen stilde dünya şampiyonluğu kazanan Atalay Demir’i makamında ağırladı.
5.02.2024 Eğitim
Üretken yapay zekâ masaya yatırıldı
Üretken yapay zekâ masaya yatırıldı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından “Yükseköğretimde Üretken Yapay Zekâ: Yükseköğretim Kurulu-Sektör Buluşması” toplantısı gerçekleştirildi.
31.01.2024 Gündem
Ankara Üniversitesi'nden DHA'ya ödül
Ankara Üniversitesi'nden DHA'ya ödül Ankara Üniversitesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen 'Ankara Üniversitesi Ödülleri' töreninde akademisyen ve medya temsilcileri ödüllerini aldı. Törende, Demirören Haber Ajansı (DHA) Ankara Haber Müdürü Ersin Ercan'a ödül verildi.
30.01.2024 Haberler
Ankara Üniversitesi'nden DHA'ya ödül
Ankara Üniversitesi'nden DHA'ya ödül Ankara Üniversitesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen 'Ankara Üniversitesi Ödülleri' töreninde akademisyen ve medya temsilcileri ödüllerini aldı. Törende, Demirören Haber Ajansı (DHA) Ankara Haber Müdürü Ersin Ercan'a ödül verildi.
30.01.2024 Gündem
YÖK Başkanı Özvar'dan 'yapay zeka' açıklaması: Bütün programlara entegre olacak
YÖK Başkanı Özvar'dan 'yapay zeka' açıklaması: Bütün programlara entegre olacak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, yapay zekâ temelli bilişim teknolojisini ve mobil yazılım temelli iletişimi bütün programlara entegre edeceklerini söyledi.
30.01.2024 Gündem
'Ülkemiz 208 üniversite, 185 bin akademisyen ve 4 milyon öğrenci ile büyük bir kapasiteye sahiptir'
'Ülkemiz 208 üniversite, 185 bin akademisyen ve 4 milyon öğrenci ile büyük bir kapasiteye sahiptir' Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Ülkemiz sahip olduğu 208 üniversitesi yaklaşık 185 bin akademisyeni ve örgün eğitime devam eden yaklaşık 4 milyon öğrencisiyle son derece büyük bir kapasiteye sahiptir.”
22.01.2024 Eğitim
Ders dışı kazanımlar diplomaya yansıyacak
Ders dışı kazanımlar diplomaya yansıyacak Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile imzaladığı protokol kapsamında, BTK Akademi’nin dijital teknolojiler ve yapay zekâyla ilgili ders içeriklerinin üniversite ders müfredatına dahil edilerek öğrencinin diplomasına yansıtılması hedefleniyor.
21.01.2024 Eğitim
Yapay zekâ üniversite müfredatlarına giriyor
Yapay zekâ üniversite müfredatlarına giriyor Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), yapay zekâ ve dijital teknolojilerle ilgili derslerin üniversite müfredatlarına dahil edilmesine ilişkin iş birliği yapacak.
17.01.2024 Eğitim
Ders: Shakespeare, Konu: Yapay Zekâ
Ders: Shakespeare, Konu: Yapay Zekâ Şarkı söylüyor, şiir yazıyor, çizim yapıyor derken bir hocalığı eksikti o da oldu. Yapay zekâ Cere, Ankara Bilim Üniversitesi’nde derse giriyor ve öğrencilere İngiliz yazar Shakespeare anlatıyor.
14.01.2024 Pazar
Türkiye ile Özbekistan arasında KEK Protokolü imzalandı
Türkiye ile Özbekistan arasında KEK Protokolü imzalandı Türkiye-Özbekistan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Protokolü imzalandı.
26.12.2023 Gündem
Geride kalan tarih internette satışta
Geride kalan tarih internette satışta Atatürk’ün kendi el yazısıyla imzaladığı telgraflar, Kurtuluş Savaşı’nda görev alan Fevzi Efendi’nin hatıratı, Kuvayi Milliye damgalı evraklar... Tarihi öneme sahip bu belgelerin her biri 80 bin ila 250 bin arasında değişen fiyatlarıyla internet üzerinden satılıyor.
26.12.2023 Gündem
YÖK açıkladı: Üniversite mezunlarının işe başlama süresi ortalama 6,4 ay
YÖK açıkladı: Üniversite mezunlarının işe başlama süresi ortalama 6,4 ay Yükseköğretim Kurulu, Türkiye'deki 208 üniversiteyi 74 farklı göstergeye göre değerlendirdi. Mezunların işe başlama süresi ortalama 6,4 ay olarak belirlendi.  
21.12.2023 Eğitim
Akademisyenlerden ‘yapay zekâ’ talepleri
Akademisyenlerden ‘yapay zekâ’ talepleri Yükseköğretim Kurulu (YÖK), önceki gün düzenlediği yapay zekâ çalıştayında 60 civarında akademisyeni bir araya getirdi.
20.12.2023 Eğitim
YÖK'ten yapay zeka adımı: 10 yeni program
YÖK'ten yapay zeka adımı: 10 yeni program Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, bu yıl üniversitelerde yapay zeka ile temaslı 10 civarında yeni program açmayı planladıklarını açıkladı.
18.12.2023 Gündem
‘Akademisyenlere baskı incelenmeli’
‘Akademisyenlere baskı incelenmeli’ Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Avrupa’da Filistin halkıyla dayanışma gösterdiği için baskı gören akademisyenlere ilgili “Avrupa Yükseköğretim Alanında ifade özgürlüğü ve üniversitelerin özerklikleri konularının incelendiği mekanizmaların çalıştırılması ve akademisyenlere yönelik baskıların incelenmesi hususunda gerekli girişimlerimizi yaptık” dedi.
15.12.2023 Eğitim
YÖK, 6 üniversiteyi 'Araştırma Üniversitesi Aday İzleme Programı'na aldı
YÖK, 6 üniversiteyi 'Araştırma Üniversitesi Aday İzleme Programı'na aldı Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 6 üniversiteyi 'Araştırma Üniversitesi Aday İzleme Programı'na aldı. Kriterleri karşılayan üniversiteler, 2 yılın sonunda 'araştırma üniversitesi' olarak kabul edilecek.
14.12.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yök Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.