Yök Başkanı

Yök Başkanı

Son dakika YÖK başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YÖK başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YÖK başkanı haber sayfamızda...

Yök Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 79.135 yok baskani haberi bulunmuştur.
Yekta Saraç kimdir, kaç yaşında? YÖK Başkanı Yekta Saraç nereli?
Yekta Saraç kimdir, kaç yaşında? YÖK Başkanı Yekta Saraç nereli?Yekta Saraç'ın hayatı gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın babası Türkiye'nin önde gelen hadis alimlerinden Muhammed Emin Saraç, hayatını kaybetti. Peki Yekta Saraç kimdir, kaç yaşında?
19.02.2021Gündem
YÖK'ten açıklama geldi mi? Üniversiteler ne zaman açılacak?
YÖK'ten açıklama geldi mi? Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversite öğrenciler uzun zamandır uzaktan eğitim görürken ikinci dönemim başlamsına kısa bir süre kala üniversitelerin ne zaman açılacağı konusu gündemde... Bugün YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan açıklama geldi. İşte o açıklama...
10.02.2021Gündem
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Son Dakika: Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu mu?
Üniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Son Dakika: Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu mu?Üniversiteler açılacak mı? Üniversiteler ne zaman açılacak? Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim süreci devam ediyor. İkinci dönem öncesi öğrenciler YÖK'ten son dakika açıklamalarını araştırıyor. Peki, Bahar döneminde üniversiteler açılacak mı? YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili açıklamada bulundu mu?
27.01.2021Gündem
Üniversiteler ne zaman açılacak mı? YÖK'ten 'Üniversiteler açılacak mı?' sorusuna yanıt
Üniversiteler ne zaman açılacak mı? YÖK'ten 'Üniversiteler açılacak mı?' sorusuna yanıtÜniversiteler açılacak mı, ne zaman açılacak? Üniversiteye giden ve yeni başlayacak olan milyonlarca öğrenci üniversitelerin açılış tarihini merak ediyor. Kovid-19 salgını nedeniyle üniversite açılış tarihi ertelenecek mi? YÖK Başkanı Saraç üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
24.08.2020Gündem
Son dakika I YÖK Başkanı duyurdu! Ders oranı yüzde 40'a yükseldi
Son dakika I YÖK Başkanı duyurdu! Ders oranı yüzde 40'a yükseldiSon dakika haberi... Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, "YÖK olarak örgün öğretimde uzaktan öğretimle verilebilecek ders oranını yüzde 40'a çıkarıyoruz. Ön lisans, lisans ve yüksek lisans düzeydeki örgün programlarda uzaktan öğretim yoluyla verilebilecek ders oranı yüzde 40'a yükseltildi. Böylelikle dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan karma öğretim modeline diledikleri takdirde üniversitelerimiz uygulamayla geçebilecekler" dedi.
4.06.2020Gündem
Yatay geçiş şartları nedir, kontenjanları ne oldu? İşte YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın açıklaması...
Yatay geçiş şartları nedir, kontenjanları ne oldu? İşte YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın açıklaması...Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, yeni düzenlemeleri paylaştı. Yatay geçiş kontenjanları ile ilgili de detaylar açıklandı. Yatay geçiş ile ilgili ayrıntılar ise merak konusu oldu. Peki YÖK yatay geçiş şartları nelerdir?
30.05.2020Gündem
YÖK Başkanı Saraç: 8 milyonu bulan öğrenci sayımızla Avrupa'da birinciyiz
YÖK Başkanı Saraç: 8 milyonu bulan öğrenci sayımızla Avrupa'da birinciyizYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, 2019-2020 öğretim yılı yükseköğretim istatistikleri ile ilgili "Toplam 8 milyonu bulan öğrenci sayımız ile Avrupa’da birinci sıradayız. Bu kemiyet (nicelik) itibariyle büyüklüğe, 'nitelik, keyfiyet ve kalitenin'de eşlik etmesi için çalışıyoruz" dedi.
6.05.2020Eğitim
YÖK Başkanı Saraç'tan Türkiye'ye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilere hatırlatma
YÖK Başkanı Saraç'tan Türkiye'ye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilere hatırlatmaYÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yurt dışında bulunan ve Türkiye'ye dönmek isteyen akademisyen ve öğrencilerin, ilgili büyükelçilik veya başkonsolosluklarla iletişime geçmelerini, Dışişleri Bakanlığının web sayfası ve sosyal medya hesaplarından gelişmeleri takip etmelerini istedi.
20.04.2020Gündem
YÖK Başkanı: Avrupa ve Amerika'daki pek çok üniversiteden daha hızlı karar aldık
YÖK Başkanı: Avrupa ve Amerika'daki pek çok üniversiteden daha hızlı karar aldıkYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, University World News'de yayınlanan makalesinde corona virüs salgını öncesi yapılan hazırlığa işaret ederek, "Bu hazırlık, Türkiye'nin pek çok Avrupa ülkesine ve Amerika'daki pek çok üniversiteye göre daha hızlı karar almasını ve net uygulamalar için düzenleme yapmasını sağladı" dedi.
19.04.2020Gündem
Son dakika I YÖK Başkanı açıkladı: Bu ülke için bir ilk
Son dakika I YÖK Başkanı açıkladı: Bu ülke için bir ilkYÖK Başkanı Yekta Saraç yaptığı son dakika açıklamasında, "Açıköğretim fakültelerinin gelir fazlalarının belli kısmı ile artık daha fazla öğrencimize öncelikli alanlarda doktora bursu vereceğiz. YÖK, ilaç, aşı, tohum gibi stratejik projelerde birden fazla üniversitenin katılımıyla ortak araştırma merkezi kurabilecek. Bu, ülke için ilk" dedi.
16.04.2020Gündem
YÖK Başkanı Yekta Saraç açıkladı! Üniversitelerde corona virüs tatili uzatıldı
YÖK Başkanı Yekta Saraç açıkladı! Üniversitelerde corona virüs tatili uzatıldıYÖK Başkanı Saraç, güncel duruma ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. Saraç, üniversitelerin corona virüs tatilinin uzadığını açıkladı. YÖK Başkanı, YKS'nin 25-26 Temmuz'da yapılmasının kararlaştırıldığını da açıkladı.
26.03.2020Haberler
YÖK Başkanı Saraç'tan son dakika açıklaması!
YÖK Başkanı Saraç'tan son dakika açıklaması!YÖK Başkanı Yekta Saraç sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
24.03.2020Gündem
Son dakika... YÖK Başkanı'ndan üniversiteye girişte baraj puanı ve soru sayısı açıklaması
Son dakika... YÖK Başkanı'ndan üniversiteye girişte baraj puanı ve soru sayısı açıklamasıYÖK Başkanı Yekta Saraç CNN TÜRK muhabiri Duygu Ayaz Bayram'ın sorularını yanıtladı. Saraç, "Yeni sistem arayışı gündemimizde yok. Bu yıl soru sayısında, baraj puanında ve sürede bir değişiklik olmayacak" dedi.
18.04.2019Gündem
YÖK Başkanı açıkladı! Üniversitelerde yeni dönem... Karne yayınlanacak
YÖK Başkanı açıkladı! Üniversitelerde yeni dönem... Karne yayınlanacakYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bu yıldan başlayarak üniversitelerin başarı karnesini her yıl yayımlama kararı aldıklarını belirterek, "Üniversitelerin değerlendirilmesi 5 ana başlıkta 42 göstergede olacak" dedi.
4.03.2019Gündem
Son dakika...YÖK Başkanı Saraç, yeni üniversiteye giriş sistemini açıkladı
Son dakika...YÖK Başkanı Saraç, yeni üniversiteye giriş sistemini açıkladıYÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yeni üniversiteye giriş sistemini açıkladı. Saraç yeni sisteme dair şunları söyledi:"Sınav puan türleri 18'den 5'e indirilmiştir. Sınavlar tek hafta sonunda 6 oturumdan 3 oturuma indirildi. Sınav haziran ayında tek hafta sonunda 3 oturumda gerçekleştirilecek. İlk oturum temel yeterlilik esas alınacak (Türkçe-Matematik sınavı), ikinci oturumda Türk Dili ve Edebiyatı-Coğrafya, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 test yer alacak."Sınavın adının da değiştiğini belirten Saraç, "Sınavın adı Yükseköğretim Kurumları Sınavı olacak.Sınavda 80 soru sorulacak. Temel yeterlilik testi puanını en az 150 olması gereklidir. Temel yeterlilik puanı 180 ve üzerinde olan ise lisans bölümlerine yerleşebilecek. 200 ve üzeri olan puanlar, adaylar istedikleri takdirde bir sonraki yıl da geçerli olacak" diye konuştu.
12.10.2017Gündem
Üniversite sınav sistemi değişiyor
Üniversite sınav sistemi değişiyorYök Başkanı Yekta Saraç, üniversiteye giriş sınavında önemli değişiklikler yapılacağını açıkladı. Sınav süresinin geniş bir zaman diliminde tamamlandığına dikkat çekerek, yeni düzenlemede sınavın bir hafta sonunda bitirilmesinin planladığını belirtti.
26.09.2017Eğitim
‘Türkiye ‘hayır’la rahat nefes alacak’
‘Türkiye ‘hayır’la rahat nefes alacak’CHP lideri, referandumdan hayır çıkması halinde kaos çıkacağı iddialarını reddederek, “Hayır çıkarsa Türkiye rahat nefes alacak. Cumhurbaşkanı makamında oturacak, Başbakan görevini sürdürecek” dedi
6.03.2017Siyaset
LYS açık uçlu soru dönemi ne zaman başlayacak? Klasik sınav ve açık uçlu soru nedir?
LYS açık uçlu soru dönemi ne zaman başlayacak? Klasik sınav ve açık uçlu soru nedir?LYS sınav metodunda değişiklik için YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'tan açıklamalar geldi. LYS'de klasik sınav ve açık uçlu soru hakkında bilgi veren Yekta Saraç önümüzdeki LYS sınavlarında klasik sınav olabileceğini ve açık uçlu sorulabileceğini belirtti. İşte Klasik sınav ve açık uçlu soruya dair tüm ayrıntılar...
25.12.2016Gündem
Özer Hurmacı harekâtı!
Özer Hurmacı harekâtı!Trabzonspor Kulübü geçen sezon K.Paşa’dan 1.5 yıllığına kiraladığı tecrübeli oyuncunun satın alma opsiyonunu kullanma kararı aldı.
30.06.2020Trabzonspor
‘Boş oturup ayda 4 bin lira alıyorum’
‘Boş oturup ayda 4 bin lira alıyorum’Belediye Başkan Yardımcısı Bayın, başkanla anlaşmazlığı nedeniyle 2009’dan beri bomboş oturduğunu ama iş yapmadan ayda 4 bin 295 lira maaş aldığını söyledi
12.04.2012Gündem
"Kesinlikle intihar gibi bir girişimim olmadı"
"Kesinlikle intihar gibi bir girişimim olmadı"Şekip Mosturoğlu: "Ben Allah’a inanan iyi bir Müslümanım. Kesinlikle intihar gibi bir girişimim olmadı. Ama psikolojik olarak sorunlar yaşadım ve profesyonel destek aldım. Sadece ben değil, herkesin sorunları oldu. Ama intihar mümkün değil"
25.03.2012Skorer
"Bursa maçını oynayıp mahkemeye gideceğiz"
"Bursa maçını oynayıp mahkemeye gideceğiz"Fenerbahçe Kulübü Yöneticisi Ali Yıldırım, bugün Samandıra'daki Can Bartu Tesisleri'nde basın mensuplarıyla sohbet toplantısı yaptı.
20.03.2012Skorer
Memurun yeni zam formülü
Memurun yeni zam formülüMemurlarla memur emeklilerinin maaş ve ücretlerine bundan böyle işte bu formüle göre zam yapılacak...
27.01.2012Ekonomi
Öğrenciler Özcan'ı ODTÜ'ye sokmadı
Öğrenciler Özcan'ı ODTÜ'ye sokmadıANKARA’da dün Orta Doğu teknik Üniversitesi’ne (ODTÜ) gelen YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, öğrenciler tarafından protesto edildi.
29.11.2011Gündem
Öğrenciler Özcan'ı ODTÜ'ye sokmadı
Öğrenciler Özcan'ı ODTÜ'ye sokmadıANKARA’da dün Orta Doğu teknik Üniversitesi’ne (ODTÜ) gelen YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, öğrenciler tarafından protesto edildi.
29.11.2011Gündem

Benzer Haber Etiketleri

yök başkanıyekta saraçyökSon dakika haberleriüniversiteler açılacak mı

Yök Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.