Geri Dön

Üniversiteler açılacak mı, Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitime başlayacak mı?

Üniversiteler açılacak mı merak konusu. Bugün son dakika haberleri arasında ortaokul 5. ve lise 9. sınıfların da yüz yüze eğitime dahil olacağı belirlendi. Üniversiteler için de büyük merak oluştu. Peki üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitime başlayacak mı?

Üniversiteler açılacak mı, Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitime başlayacak mı?

2020-2021Eğitim yılında yüz yüze eğitime başlamak için sabırsızlanan öğrencilerin arasında üniversite öğrencileri de yer alıyor. Bugün 5. ve 9. sınıfların yü yüze eğitim tarihi haberinden sonra üniversiteler ne zaman açılacak sorusu yoğun ilgi görmeye başladı. Peki üniversiteler için yüz yüze eğitim tarihi verildi mi? Üniversiteler ne zaman açılacak?

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPTI

Uzaktan eğitim tecrübesinin değerli olduğunu ancak örgün eğitimin yerini tutmayacağını belirten Erdoğan, "İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

Bakan Koca, şu açıklamayı yaptı;

Üniversiteler özellikle MEB okullarının bu dönemde açılmasıyla birlikte seyrini görmeye çalışıyoruz. Önümüzdeki haftalar açılan sınıflarla ilgili salgındaki gelişim ve o yaş grubunda enfeksiyon oranlarının ne olduğunu görerek ona göre bir karar veya öneri söz konusu olacak. Önümüzdeki dönem tabii ki okullar açılmış olacak ama bu pandeminin seyrine göre kademeli olacak.

Konya'da eğlence mekanındaki 50 kişiye ceza kesildiKonya'da Covid-19 ile mücadele kapsamında yapılan denetimlerde, sokağa çıkma yasağı saatinde açık olduğu tespit edilen iş yerlerindeki aramada bazı kişiler üst üste dizilerek gizli bölme oluşturulan koltukların arasında saklanırken bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet