Geri Dön

Üniversitelerde salgın tablosu! 30 bin kişi karantinada

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilk ve ortaöğretimde belli kademelerde yüz yüze eğitime geçileceğini duyurmasının ardından gözler üniversitelere çevrildi.

Üniversitelerde salgın tablosu! 30 bin kişi karantinada
AYKUT YILMAZ Ankara

Üniversitelerde “Yüz yüze eğitime geçilmeli mi, geçilmemeli mi?” tartışmaları sürerken son veriler yüz yüze eğitime geçilmesinin öğrenciler için tehlikeli olduğunu gösterdi. Bütün verileri üniversitelerden toplayarak ilgili kurumlarla paylaşan Yükseköğretim Kurulu (YÖK), bu verileri ilgili kurumlarla ve üniversite rektörlükleriyle paylaştı. YÖK’ün bu kapsamda son olarak geçen hafta ilgili kurumlarla paylaştığı rakamlar ise salgınla ilgili akademideki durumu gözler önüne serdi.

15 bin 311 pozitif vaka

Edinilen bilgiye göre, Kovid-19 pozitif çıkan ve ev ya da hastanede tedavi gören 1474 öğretim üyesi, 3988 öğretim elamanı ve 9849 idari personel bulunuyor. Temas ve yakın temastan dolayı ise 1394 öğretim üyesi, 3873 öğretim elemanı ve 13 bin 15 idari personel karantinada. Kovid-19 tedavisi gören ve karantinadaki personelin sayısının ise 30 bini geçtiği ifade ediliyor.

Suç örgütü lideri Guram Chıkladze Beşiktaş'ta yakalandıSuç örgütü lideri Gürcistan uyruklu Andri Malyi takma isimli Guram Chıkladze ve iki koruması Beşiktaş'ta kaldıkları lüks otele düzenlenen polis operasyonuyla yakalandı. Daha önce tutuklanarak sınır dışı edilen Guram Chıkladze'nin, Andri Malyi adına kayıtlı yeni pasaportla yeniden Türkiye'ye giriş yaptığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber