Geri Dön

Ünlü oyuncu Berna Laçin gaps diyeti ile zayıfladı

Pek çok farklı diyet şekli var. Kilo vermek isteyen kadınlar sık sık bu yola başvurmaktadır. Berna Laçin de fazla kilolarından bir diyet programı ile kurtuldu. İşte Berna Laçin’i fazla kilolarından kurtaran Gaps diyeti.

Ünlü oyuncu Berna Laçin gaps diyeti ile zayıfladı

Berna Laçin’i Zayıflatan Gaps Diyeti Nedir?

Ünlü oyuncu Berna Laçin fazla kilolarından Gaps diyeti ile kurtuldu ve sosyal medyada paylaştığı fotoğrafıyla büyük beğeni topladı. Bir rahatsızlık geçirdikten sonra zayıflama kararı alan ünlü oyuncu, hedefini Gaps diyeti programı ile gerçekleştirdi. Fazla kilolarından kurtulup fit bir görünüme sahip olan ünlü oyuncunun diyet programını sizin için araştırdık.

Gaps Diyeti Nedir?

Aslında önceden beri var olan bu diyet programı Berna Laçin’in fazla kilolarından kısa sürede kurtulmasından sonra oldukça popüler oldu.

Berna Laçin’in bağırsaklarındaki bir problem sebebiyle uyguladığı bu program aslında bir tedavi şekli. Bağırsakta geçişi olamayan ve sızmaya sebep olan besinlerin diyet programı sayesinde fazla kilolardan da kurtulduğunuz bir gerçek. Aslında bu diyet programındaki temel amaç bozulan bağırsak bakteri dengesini düzenlemek. Diyet programında tüketilen besinler bağırsak ve midedeki atık ve toksin maddelerin temizlenmesine yardımcı olarak mide ve bağırsakların temizlenmesine ve işlevlerini eksiksiz yerine getirmesine yardımcı olmaktadır. Hasarlı, yaralı ve ülserli bağırsak duvarının da onarılmasına yardım eden bu diyet fazla kiloların da vücuttan atılmasına yardımcı oluyor.
Bazı toksin maddelerin ve ağır metallerin vücudumuzda birikmesi, psikolojik bazı rahatsızlıklara yol açabilmektedir. (Şizofreni, manik depresif bozukluk) Gaps diyeti programı vücutta bulunan ve biriken bu toksin maddeleri vücuttan uzaklaştırdığı için bu gibi rahatsızlıkları da tedavi eder. Böylece vücudumuzu zehirleyen bu maddeler vücuttan uzaklaştığı için cilt rahatsızlıkları da ortadan kalkar.
Gaps diyetinde önemli olan nokta, bu diyet programını bir yıl süre ile sürdürülmesidir. Peki diyet nasıl uygulanır?

Gaps Diyeti Nasıl Uygulanır?

Diyet programı aynı zamanda bir tedavi sürecidir. Programın üç aşaması vardır.
İlk aşamada bağırsak emilimini kolaylaştıracak besinler kullanılır. Bu besinler de emilebilen besinlerdir. İlk aşamada bakteri düzeyi dengelenir ve bağırsak kendini onarır. Alerjik hastalıklar da ortadan kalkar.
İkinci aşamada bağırsak florası tamamen dengelenir. Psikolojik ve psikolojik rahatsızlıklar ortadan kalkar.
Üçüncü aşamada tam iyileşme sağlanır ve yavaş yavaş diyetten çıkılır.
Gaps Diyeti ile kilo veren Berna Laçin muhakkak bir uzman yardımı alarak bu diyetin uygulanması gerektiğini vurguluyor. Fizyolojik ve psikolojik sağlığınıza iyi gelecek bu diyet programını mutlaka bir uzman gözetiminde yapmanız önerilmektedir. Aksi halde beklenmeyen sorunlar yaşamak kaçınılmazdır.

Gaps Diyetinde Kullanılan Bazı Besinler

• Ev yapımı kemik suyu
• Hindistan cevizi yağı
• Ev yapımı yoğurt
• Ev yapımı turşu
• Tatlı patates
• Avokado
• Kırmızı pancar
• Yer elması

Hem karantinayı hem de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiKarabük'te yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında karantinada olması gereken kişi, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatte ticari taksideyken polis denetimine takıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet