Geri Dön
GündemVaka rekoru Kırklareli, İstanbul, Çanakkale’de

Vaka rekoru Kırklareli, İstanbul, Çanakkale’de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine’den, şimdilik Ramazan’ın ilk iki haftası için “kısmi kapanma” kararı çıkarken, toplantının hemen ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı, yüz bin kişide görülen vaka sayısını gösteren iller haritası, vahim tabloyu gözler önüne serdi.

Vaka rekoru Kırklareli, İstanbul, Çanakkale’de

ANKARA Milliyet

3-9 Nisan tarihlerindeki durumu gösteren tabloya göre, 27 Mart-2 Nisan’a oranla 81 ilin 80’nde vaka sayısı katlanarak arttı. Yüz bin kişide vaka sayısını cüzi de olsa düşüren tek il ise Samsun oldu. Samsun’da 100 bin kişide görülen vaka sayısı 678,82’den, 645,17’ye geriledi. Haftalık verilere göre Kırklareli, İstanbul, Çanakkale, Yalova ve Kastamonu 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller olurken, Şırnak, Hakkari, Van, Şanlıurfa ve Mardin ise 100  bin kişide en az Kovid-19 vakası görülen iller olarak sıralandı. İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul’da 804,97, Ankara’da 419,06, İzmir’de 304,07 oldu. 

 

Sağlık Sohbetleri’nde beslenmenin bilimi konuşuluyor-5 | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com’da ekrana gelen Sağlık Sohbetleri’nde her hafta uzman konuklar, bilimsel araştırmalar ışığında, sağlıkla ilgili son gelişmeleri, farklı hastalıkları ve bu hastalıklara yönelik klinik beslenme tedavilerinin önemini tartışmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet