Gündem Şiddetli fırtına ve kar sonrası okullar tatil edildi

Şiddetli fırtına ve kar sonrası okullar tatil edildi

27.11.2023 - 10:12 | Son Güncellenme:

Zonguldak'ta devam eden kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle 27 Kasım Pazartesi günü okullar tatil edildi. Hatay’ın İskenderun ilçesinde kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle meydana gelebilecek deniz taşkınlarından dolayı okullar 1 gün tatil edildi. Öte yandan bir tatil haberi de Kastamonu'dan geldi.

Zonguldak Valiliği tarafından 'önemli duyuru' denilerek yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: Kuvvetli yağış ve fırtınanın meydana getirebileceği su baskını, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar dolayısıyla İLİMİZ GENELİNDE 27 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. İlimiz Genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 27 Kasım 2023 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaktır.

Haberin Devamı

 

İSKENDERUN’DA OKULLAR 1 GÜN TATİL EDİLDİ

Meteorolojinin şiddetli yağış uyarısının ardından geçtiğimiz gün başlayan yağışlı hava Hatay’da gün içerisinde etkisini hissettirdi. İskenderun ilçesinde akşam  saatlerinde fırtınayla birlikte etkili olan şiddetli yağış caddeleri göle çevirdi.

Kuvvetli sağanak yağış ve fırtına sonrası İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Fırtına etkisiyle ana cadde ve bulvarlarda meydana gelen deniz taşkınları nedeniyle İskenderun ilçesinde 27.11.2023 Pazartesi günü okullar 1 gün tatil edildi” ifadelerini kullandı.

KASTAMONU

Kastamonu’nun İnebolu ve Abana ilçesinde olumsuz hava koşulları sebebiyle okullar 1 günlüğüne tatil edildi.

Haberin Devamı

Kastamonu’da şiddetli fırtına sonrası özellikle sahil bölgesinde denizin taşması sonucu hasar oluştu. Devam eden fırtına sebebiyle bazı işyerleri de zarar gördü. İnebolu Kaymakamlığı, sosyal medya hesabından olumsuz hava şartları nedeniyle bugün okulların 1 günlüğüne tatil edildiğini duyurdu.

Abana Kaymakamlığı tarafından da alınan kararla eğitime 1 gün ara verildi. Kastamonu'da eğitime ara verilen ilçe sayısı 2'ye çıktı.