Geri Dön
GündemValilikten petrol boru hattındaki patlamayla ilişkin açıklama

Valilikten petrol boru hattındaki patlamayla ilişkin açıklama

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesindeki petrol boru hattında meydana gelen patlama nedeniyle Kahramanmaraş Valiliği açıklama yaptı. Yangının tamamen söndürüldüğünü belirten Valilik, olayla ilgili çok yönlü soruşturmanın devam ettiğini bildirdi. Öte yandan boru hattındaki patlamanın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı. Patlama sonrası çıkan yangının da soğutma işlemlerinin ardından Kahramanmaraş-Gaziantep karayolu yeniden trafiğe açıldı.

Valilikten petrol boru hattındaki patlamayla ilişkin açıklama

Pazarcık ilçesinde petrol boru hattında meydana gelen yangın sonrası Kahramanmaraş Valiliği'nden açıklama geldi. Valilik yangının tamamen söndürüldüğünü belirtti. Duyuruda şu ifadelere yer verildi: "Yangının çıkış nedeni ili ilgili yapılan araştırmalarda; ilk bulgulara göre bir görgü şahidinin ilçe jandarma komutanlığına verdiği ifadeler doğrultusunda, olumsuz hava koşulları nedeniyle elektrik direğinin devrilmesi sonucu meydana geldiği değerlendirilmektedir. Olayla ilgili çok yönlü soruşturma devam etmekte olup gelişmelerle ilgili bilgi verilecektir" 

Valilikten petrol boru hattındaki patlamayla ilişkin açıklama

BOYUTU GÖN AĞARINCA ORTAYA ÇIKTI

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi Narlı Mahallesi’ndeki petrol boru hattındaki patlamanın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı. Patlama sonrası çıkan yangının da soğutma işlemlerinin ardından Kahramanmaraş-Gaziantep karayolu yeniden trafiğe açıldı.
Dün akşam saatlerinde Pazarcık ilçesinin Narlı Mahallesi’nden geçen BOTAŞ petrol boru hattında henüz belirlenemeyen bir nedenle büyük bir patlama meydana geldi. Patlama sonrası çıkan yangına ihbar üzerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
Ekiplerin saatler süren müdahalesinin ardından yangın sabaha karşı söndürüldü.
Yangının boyutu ise gün ağarınca ortaya çıktı. İtfaiye ekipleri soğutma çalışmalarını tamamlayıp bölgeden ayrıldı.
Jandarma ekipleri ise olay yeri incelemesini sürdürüyor.

Patlamanın neden çıktığı henüz belirlenemezken, patlamanın boyutu ise gün ağarınca ortaya çıktı. Birçok elektrik ve aydınlatma direği ile yön levhalarının yandığı yangında, can kaybı yaşanmadı.

Patlama ve yangınlar nedeniyle trafiğe kapanan Kahramanmaraş - Gaziantep karayolu ise yaklaşık 10 saatlik çalışmaların tamamlanmasının ardından yeniden trafiğe açıldı.

Akşam saatlerinde bölgede mahsur kaldıklarını ve bir eve misafir olduklarını söyleyen Mehmet Kargın, “Biz, Kahramanmaraş’tan gelip Gaziantep’e gidiyorduk. Dün akşam bir patlama meydana geldi, o saatten beri biz buradayız bir kişi bizi misafir aldı. Şimdi de yeniden gideceğimiz yere gidiyoruz” dedi.