Petrol Boru Hattı

Petrol Boru Hattı

Son dakika petrol boru hattı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan petrol boru hattı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan petrol boru hattı haber sayfamızda...

Petrol Boru Hattı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.856 petrol boru hattı haberi bulunmuştur.
Bakan Çavuşoğlu'ndan İstanbul'daki zirveyle ilgili flaş açıklama
Bakan Çavuşoğlu'ndan İstanbul'daki zirveyle ilgili flaş açıklamaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ukrayna ve Rusya arasında İstanbul'daki görüşmelerin en anlamlı müzakere olduğunu söyleyen Bakan Çavuşoğlu, 1-2 hafta içinde üst düzey bir görüşmenin daha olabileceğini açıkladı. Bakan Çavuşoğlu ayrıca, Türkiye'nin Kiev'de bulunan 2 uçağıyla ilgili de önemli bilgiler verdi.
31.03.2022Haberler
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan İstanbul'daki zirveyle ilgili flaş açıklama
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu'ndan İstanbul'daki zirveyle ilgili flaş açıklamaDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Ukrayna ve Rusya arasında İstanbul'daki görüşmelerin en anlamlı müzakere olduğunu söyleyen Bakan Çavuşoğlu, 1-2 hafta içinde üst düzey bir görüşmenin daha olabileceğini açıkladı. Bakan Çavuşoğlu ayrıca, Türkiye'nin Kiev'de bulunan 2 uçağıyla ilgili de önemli bilgiler verdi.
31.03.2022Siyaset
Fidye yazılımıyla elde edilen paralar Rus korsanlara gidiyor
Fidye yazılımıyla elde edilen paralar Rus korsanlara gidiyor2021'de internet ortamında fidye yazılımlarıyla sızdırılan paraların yüzde 74'ünün Rusya ile bağlantısı olan bilgisayar korsanlarına gittiği bildiriliyor.
16.02.2022Dünya
Valilikten petrol boru hattındaki patlamayla ilişkin açıklama
Valilikten petrol boru hattındaki patlamayla ilişkin açıklamaKahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesindeki petrol boru hattında meydana gelen patlama nedeniyle Kahramanmaraş Valiliği açıklama yaptı. Yangının tamamen söndürüldüğünü belirten Valilik, olayla ilgili çok yönlü soruşturmanın devam ettiğini bildirdi. Öte yandan boru hattındaki patlamanın boyutu gün ağarınca ortaya çıktı. Patlama sonrası çıkan yangının da soğutma işlemlerinin ardından Kahramanmaraş-Gaziantep karayolu yeniden trafiğe açıldı.
19.01.2022Gündem
Kahramanmaraş Pazarcık'ta petrol boru hattında patlama
Kahramanmaraş Pazarcık'ta petrol boru hattında patlamaKahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi Narlı Mahallesi’ndeki petrol boru hattında meydana gelen patlama sonrası çıkan yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı. Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, patlama sonrası çıkan yangının yerleşim yerini etkilemediği ve can kaybının yaşanmadığını söyledi.
18.01.2022Gündem
Venezuela’da petrol boru hattı patladı! Yaralılar var
Venezuela’da petrol boru hattı patladı! Yaralılar varVenezuela’nın Anzoategui eyaletinde petrol boru hattında patlama meydana geldi. Patlamada can kaybı yaşanmazken, 3 kişinin yaralandığı belirtildi.
12.01.2022Dünya
ABD'den 'korsan' avı! 10 milyon dolar ödül...
ABD'den 'korsan' avı! 10 milyon dolar ödül...ABD Dışişleri Bakanlığı, mayıs ayında ABD'nin doğu yakasına yakıt tedariki yapan petrol boru hattı şirketi Colonial Pipeline'a siber saldırı düzenleyen korsanların bulunması için 10 milyon dolar ödül koydu.
5.11.2021 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Karadeniz için önemli sorumluluklar göstermekteyiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Karadeniz için önemli sorumluluklar göstermekteyizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Biz bir iç deniz olarak Karadeniz'deki deniz yetki alanlarımız 463 bin kilometrekare mavi vatan safımızın önemli bir  bölümünü oluşturmaktadır. Deniz güvenliğine etkisi, ticaret potansiyeli ve enerji kaynaklarıyla Karadeniz'in barış, istikrar ve refah denizi olması için Türkiye olarak önemli sorumluluklar göstermekteyiz. Karadeniz'in jeopolitik, jeostratejik ve jeogüvenlik açısından önemine istinaden tüm kıyıdaş devletlerin bölgede müşterek sorumluluğu bulunduğuna yürekten inanmaktayız" dedi.
19.09.2021Siyaset
BTC'den yılın ilk 6 ayında 99 milyon 95 bin 854 varil petrol aktı
BTC'den yılın ilk 6 ayında 99 milyon 95 bin 854 varil petrol aktıHazar Denizi'nden çıkarılan petrolü Türkiye üzerinden dünya pazarlarına ulaştıran Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nın Ceyhan'daki deniz terminalinden bu yılın ilk 6 ayında 99 milyon 95 bin 854 varil ham petrol sevk edildi.
18.07.2021Ekonomi
Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı'ndan 3,6 milyar varil petrol taşındı
Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı'ndan 3,6 milyar varil petrol taşındıBoru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ), Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı'ndan bugüne kadar 3 milyar 670 milyon varil petrol taşındığını bildirdi.
3.07.2021Ekonomi
JBS SA korsanlara 11 milyon dolar fidye ödedi
JBS SA korsanlara 11 milyon dolar fidye ödediDünyanın en büyük taze et üreticisi JBS SA, şirket bilgisayarlarına sızan internet korsanlarına 11 milyon dolar fidye ödediğini duyurdu.
10.06.2021Ekonomi
Çevrecilerin karşı çıktığı boru hattı projesi durduruldu
Çevrecilerin karşı çıktığı boru hattı projesi durdurulduKanada'nın Alberta eyaletinden ABD'de Nebraska'ya kadar inen 1900 kilometrelik petrol boru hattının inşaatı, Başkan Joe Biden'in proje ruhsatını iptal etmesinden aylar sonra tamamen durduruldu.
10.06.2021Dünya
Son dakika: Biden'dan kritik toplantı öncesi flaş açıklama!
Son dakika: Biden'dan kritik toplantı öncesi flaş açıklama!Son dakika haberine göre, göreve geldiğinden bu yana ilk yurt dışı ziyaretlerini gerçekleştirecek olan ABD Başkanı Biden, "Başkanlığımın ilk yurtdışı gezisi için bugün İngiltere ve Avrupa'ya gidiyorum. Demokrasilerin bu yeni çağın zorluklarını karşılamak için bir araya gelebileceğini biliyorum, bu hafta Avrupa'da bunu kanıtlama şansımız var." ifadelerini kullandı.
9.06.2021Dünya
Biden'ın ilk yurt dışı ziyaretleri İngiltere, Belçika ve İsviçre
Biden'ın ilk yurt dışı ziyaretleri İngiltere, Belçika ve İsviçre ABD Başkanı Biden, göreve geldiğinden bu yana ilk yurt dışı ziyaret programı kapsamında 9-16 Haziran'da İngiltere, Belçika ile İsviçre'ye gidecek ve 14 Haziran'da NATO Zirvesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecek.
8.06.2021Dünya
ABD, boru hattına yapılan siber saldırıda fidyenin bir kısmını kurtardı
ABD, boru hattına yapılan siber saldırıda fidyenin bir kısmını kurtardıABD Adalet Bakanlığı, geçen ay ülkenin en büyük petrol boru hattı Colonial Pipeline'a siber saldırı düzenleyen bilgisayar korsanlarına ödenen kripto paranın çoğunun kurtarıldığını bildirdi.
7.06.2021Dünya
Filyos Limanı Türkiye'nin kuzey ticaretinde kilit nokta olacak
Filyos Limanı Türkiye'nin kuzey ticaretinde kilit nokta olacakOsmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamit'in 150 yıl sonra gerçekleşen hayali Filyos Limanı'nın, Türkiye'nin "mavi vatan"daki hakimiyetini güçlendireceği ve ülke ticaretinin "kuzeye açılan geçidi" görevini üstleneceği öngörülüyor.
5.06.2021Ekonomi
Son dakika: Biden'dan Rusya'ya misilleme sinyali
Son dakika: Biden'dan Rusya'ya misilleme sinyaliGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, son dönemde ardı ardına yaşanan siber saldırılar konusunda Rusya'ya misilleme yapmaya "yakından baktıklarını" açıkladı.
2.06.2021Dünya
'Petrol rezervleri sizi sarhoş etmesin'
'Petrol rezervleri sizi sarhoş etmesin'Uganda Devlet Başkanı Yoweri Museveni, ülkesinde keşfedilen ve Tanzanya üzerinden dünyaya satılacak petrolün sarhoşluğa yol açmaması gerektiğini söyledi.
20.05.2021Ekonomi
ABD'de siber saldırıya uğrayan petrol boru hattı yeniden faaliyete geçti
ABD'de siber saldırıya uğrayan petrol boru hattı yeniden faaliyete geçtiSiber saldırı nedeniyle geçici olarak kapatılan ABD'nin en büyük petrol boru hatlarından Colonial Pipeline, faaliyete yeniden başladı.
12.05.2021Ekonomi
Doğal gaz şebekeleri ASELSAN'a emanet
Doğal gaz şebekeleri ASELSAN'a emanetASELSAN'ın kritik altyapılar için geliştirdiği sistemler, BOTAŞ petrol ve doğal gaz şebekelerinde yerini almaya başladı.
2.03.2021Teknoloji
Son dakika haberi: İşgalden kurtarılmıştı, hedef belli oldu! Türkiye harekete geçti...
Son dakika haberi: İşgalden kurtarılmıştı, hedef belli oldu! Türkiye harekete geçti...Son dakika haberlere göre, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Azerbaycan İş Konseyi Başkanı Selçuk Akat, şu anda Türkiye-Azerbaycan ticaret hacminin 4,5 milyar dolar civarında olduğunu belirterek, "Devlet başkanlarının 15 milyar dolarlık hedefi var. Hedefin üçte birine yaklaştık. Gelecek dönemde Karabağ'daki yatırım potansiyeli ile birlikte hedefi yakalayacağımızı, hatta geçeceğimizi düşünüyorum." dedi.
9.02.2021Ekonomi
BOTAŞ sonuçları 2021 belli oldu mu? 25-29 Ocak BOTAŞ başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
BOTAŞ sonuçları 2021 belli oldu mu? 25-29 Ocak BOTAŞ başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?268 personel alımının yapılacağı BOTAŞ için 25-29 Ocak 2021 tarihleri arasında başvuru işlemleri tamamlandı. Şubat ayına girmemizle birlikte BOTAŞ başvuru sonuçları merak konusu oldu. Peki BOTAŞ sonuçları 2021 açıklandı mı? BOTAŞ başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?
2.02.2021Gündem
Biden fırtına gibi başladı! İlk haftada 43 imza...
Biden fırtına gibi başladı! İlk haftada 43 imza...ABD'nin yeni lideri, ülkenin yakın tarihinde görevindeki ilk günlerinde en çok karara imza atan Başkan oldu. Biden'ın hedefinde Trump döneminin tartışmalı politikaları ve koronavirüs vardı.
28.01.2021Dünya
Biden'ın telefonda görüştüğü ilk yabancı ülke lideri Trudeau oldu
Biden'ın telefonda görüştüğü ilk yabancı ülke lideri Trudeau olduABD'nin yeni Başkanı Joe Biden, göreve başladıktan sonra telefonda görüştüğü ilk yabancı ülke lideri Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile iki ülke ilişkilerini değerlendirdi.
23.01.2021Dünya
Amerika’da Biden etkisi
Amerika’da Biden etkisiABD Başkanı Joe Biden, göreve başlar başlamaz Trump döneminin tartışmalı uygulamalarına karşı adım atarken, görevindeki ilk gününde Trump’ın politikalarını geri çevirmeye yönelik 17 kararı imzaladı. Bunlardan en önemlileri, Trump yönetiminin geri çekildiği Paris İklim Anlaşması’na geri dönüş ve Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) yeniden katılmaya yönelik olan başkanlık kararnameleri oldu.
22.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Petrol Boru Hattı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.