Geri Dön
GündemVGM yükseköğrenim burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli mi?

VGM yükseköğrenim burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli mi?

VGM ortaöğrenim burs sonuçları geçen hafta açıklandı. Bu gelişme sonrası yükseköğrenim burs başvurusu yapanları heyecan sardı. Ocak ayına doğru ilerlerken yoğun şekilde "VGM yükseköğrenim burs sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna cevap aranıyor.

VGM yükseköğrenim burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli mi?

 

KYK, İBB burs sonuçları açıklandı. Kredi Yurtlar Kurumu ilk bursları öderken İBB İse yakın zamanda ilk burs ödemesini yapacak. VGM yükseköğrenim burs sonuçları ise henüz açıklanmış değil. Ortaöğrenim burs başvuru sonuöları açıklandığında yükseköğrenim öğrencilerini heyecan sararken sonuç tarihi sık sık aratıldı. İşte konuya dair bilgiler...

VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

VGM oretaöğrenim burs başvuru sonuçları yine resmi siteden ilan edilecek. Geçen yıl aynı dönemde alınan burs başvurularının sonuçları 5 Ocak'ta açıklanmıştı. Bu yıl da sonuçların ocak ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor.

VGM'DEN AÇIKLAMA

Yükseköğrenim burs başvurularının değerlendirme işlemlerine devam edilmektedir. Yükseköğrenim burs başvuru sonuçları için duyurular internet sitemiz üzerinden yapılacaktır.

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs alan ya da bu eğitim yılında burs almaya hak kazanan öğrencilerin Genel Müdürlüğümüze yapmış olduğu burs başvurusu var ise iptal edilecektir. Öğrenim kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin ise burs başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.
Ortaöğrenim burs başvuruları, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim burs başvuruları ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmekte ve açık kontenjanlarımız nispetinde burslandırmalar yapılmaktadır.

Burs almaya hak kazanan öğrencilere yapılacak işlemler ile ilgili olarak Bölge Müdürlüklerimizce bilgilendirmeler yapılacaktır.

Bölge Müdürlüklerimizce talep edilmesi halinde SOYBİS İzin Formları’nın öğrenciler (18 yaşından büyükler) ve öğrenciye bakmakla yükümlü kişiler tarafından doldurularak Bölge Müdürlüklerimizin bildirdiği süre içerisinde ilgili Bölge Müdürlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.