Vakıflar Genel Müdürlüğü

Vakıflar Genel Müdürlüğü

Son dakika Vakıflar Genel Müdürlüğü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Vakıflar Genel Müdürlüğü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Vakıflar Genel Müdürlüğü haber sayfamızda...

Vakıflar Genel Müdürlüğü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.852 vakıflar genel müdürlüğü haberi bulunmuştur.
Ayasofya 2'nci Bayezid Minaresi'nde restorasyon! Söküm işlemi başladı
Ayasofya 2'nci Bayezid Minaresi'nde restorasyon! Söküm işlemi başladı Ayasofya-i Kebir Cami restorasyonunda daha önce çatlak tespit edilen II.Bayezid Minaresi'nde söküm işlemleri başladı.
26.03.2024 Gündem
59 ülkeden bin öğrenci burslu okuyor
59 ülkeden bin öğrenci burslu okuyor Vakıflar Genel Müdürlüğü, 2023 yılında 59 ülkeden 1000 yabancı öğrenciye burs verdi.
25.03.2024 Gündem
Bakan Ersoy açıkladı! İhalede Formula 1 şartı
Bakan Ersoy açıkladı! İhalede Formula 1 şartı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kadıköy’de ‘Turizm Sektör Temsilcileri Buluşması’na katıldı.
20.03.2024 Gündem
İTO Başkanı Avdagiç'ten İstanbul Park mesajı
İTO Başkanı Avdagiç'ten İstanbul Park mesajı İTO Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul Park tartışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada "Formula 1 yarışlarının 2005 yılından bu yana 9 kez Türkiye’de gerçekleştirilmesinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bizzat inisiyatif almış ve projenin gerçekleştirilmesinde en büyük katkıyı vermiştir. Cumhurbaşkanımızın bakışı dışındaki 'suiniyet sahibi' kişilerin açıklamalarını dikkate de kâale de almıyoruz" dedi.
12.03.2024 Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç'ten asgari ücret ve mesai saatleriyle ilgili açıklama
İTO Başkanı Avdagiç'ten asgari ücret ve mesai saatleriyle ilgili açıklama İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, milyonlarca çalışanın merakla beklediği 'asgari ücrete ara zam gelecek mi' sorusuna cevap verdi. Avdagiç "Enflasyonu aşağıya çekeceksek; hiçbir şeye dokunmadan, hiç kimsenin konfor alanına giriş yapmadan bunu dünyada başaran hiçbir ülke yok. Enflasyonu düşürmenin belli kuralları, kaideleri, konseptleri var" dedi.
11.03.2024 Ekonomi
Bakan Ersoy: Antalyamız ilk sıraya yükselecek
Bakan Ersoy: Antalyamız ilk sıraya yükselecek Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Antalya dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Amacımız yurt dışındaki turistlerin bile takdir ettiği bu şehrimizi çok daha gıpta edilen, herkesin gelmek için hedef belirlediği, istediği bir şehir haline getirmek" dedi.
8.03.2024 Gündem
‘Muhammediye’ müzayedeye çıkıyor
‘Muhammediye’ müzayedeye çıkıyor 15.YY’da Yazıcıoğlu Mehmed tarafından ilk kez kaleme alınan ve Kur’an-ı Kerim’den sonra en çok okunan kitaplardan olan “Muhammediye”nin minyatürlü tek nüshası müzayedeye çıkıyor.
8.03.2024 Kültür Sanat
Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden güneş enerjisi yatırımı! Ayasofya'nın elektriğini karşılayacak
Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden güneş enerjisi yatırımı! Ayasofya'nın elektriğini karşılayacak Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Kilis'te kurulan güneş enerjisi santraliyle Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin yıllık tüketimi 320 bin kilowatt/saat olan enerjisi de karşılanacak.
5.03.2024 Ekonomi
Ayasofya Camii'ne 'La İlahe İllallah' yazılı mahya asıldı! 'Anlamı benim için çok büyük'
Ayasofya Camii'ne 'La İlahe İllallah' yazılı mahya asıldı! 'Anlamı benim için çok büyük' Ramazan ayının sembollerinden olan mahyalar minarelerdeki yerlerini almaya başladı. İbadete 86 yıl sonra açılan Ayasofya Camii'ne, Türkiye'nin son mahya ustası Kahraman Yıldız ve ekibi tarafından hazırlanan 'La İlahe İllallah' yazılı ramazan mahyası asıldı. Usta Yıldız, “Mahyaların anlamı benim için çok büyük. Yapılmayan bir mesleği yapmaya çalışıyorum. Gökyüzüne yazı yazıyorum. Güzel mesajlar veriyoruz. Manevi yönü kuvvetli bir gelenek bu" dedi.
4.03.2024 Gündem
Hidiv Kasrı İBB’de kaldı
Hidiv Kasrı İBB’de kaldı İstanbul Vakıflar 2.Bölge Müdürlüğü, 2014 yılında Hidiv Kasrı’nın bulunduğu alanın tapu kaydının iptali ve tapunun kurumları adına tescili için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) aleyhine dava açmıştı. Beykoz 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, 2021’de Hidiv Kasrı’nın Vakıflar adına tesciline hükmetti.
1.03.2024 Gündem
Serhan Acar yazdı: Tarihin en uzun F1'ine hazır mısınız?
Serhan Acar yazdı: Tarihin en uzun F1'ine hazır mısınız? Formula 1’in 75. sezonu Şubat ayının son günü başlayıp, Aralık’ın ilk haftasına kadar devam edecek ve 24 yarış ile tarihin en uzun mücadelesi olacak. Bahreyn ve Suudi Arabistan’da önümüzdeki cumartesi günü start alacak yoğun sezon, devasa bir dünya turunun ardından geleneksel şekilde Abu Dhabi’de noktalanacak.
25.02.2024 Motor Sporları
Çatlak tespit edildi! Ayasofya'da 2. Bayezid minaresinde çalışma
Çatlak tespit edildi! Ayasofya'da 2. Bayezid minaresinde çalışma Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde başlatılan restorasyon kapsamında II.Bayezid Minaresi'ndeki çalışma yapılıyor.
20.02.2024 Gündem
Konya Büyükşehir Hatay’da yaptığı çalışmalarla örnek oldu
Konya Büyükşehir Hatay’da yaptığı çalışmalarla örnek oldu Geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta yaşanan ve 11 şehri vuran depremin ilk saatlerinde Hatay’a ulaşan Konya Büyükşehir Belediyesi, Başkan Uğur İbrahim Altay’ın talimatıyla seferberlik ilan ederek Hatay’da arama-kurtarma, altyapı, mobil mutfak, su temini, lojistik, konteyner kent, gıda ve kıyafet desteği, yeni iş yerleri, haberleşme ve enerji gibi insani ihtiyaçlar konusunda canla başla çalıştı.
6.02.2024 Ekonomi
Restorasyondaki Selimiye Camisi'nde son durum
Restorasyondaki Selimiye Camisi'nde son durum Türk- İslam mimarisinin zirve eserlerinden, Mimar Sinan'ın 'ustalık eserim' dediği Edirne'deki Selimiye Camisi'nin 594 penceresi, restorasyon kapsamında yenilendi.
24.01.2024 Gündem
Ayasofya'ya giriş ücreti 25 euro oldu! Düzenleme sonrası ilk Cuma
Ayasofya'ya giriş ücreti 25 euro oldu! Düzenleme sonrası ilk Cuma Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından duyurulan yeni düzenleme 15 Ocak itibarıyla başladı. Tarihi camiyi kültürel amaçla ziyaret etmek isteyen yabancı turist için giriş ücreti 25 Euro oldu. Yeni düzenleme sonrası kılınan ilk cumada giriş yoğunluğu azaldı.
19.01.2024 Gündem
İstanbul'da camilerde Regaip Kandili idrak edildi
İstanbul'da camilerde Regaip Kandili idrak edildi İstanbul'da, İslam aleminde üç ayların habercisi olarak kabul edilen Regaip Kandili'nde Taksim Camii, Fatih Camii ve Pendik'teki Bademlik Gülbeden Hatun Camii'nde düzenlenen kandil programlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
11.01.2024 Haberler
Kuveyt Türk çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Kuveyt Türk 2024'te kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
Kuveyt Türk çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Kuveyt Türk 2024'te kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor? Türkiye'de faaliyet gösteren özel bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk çalışma saatleri vatandaşlar tarafından sıkça araştırılmaya devam ediyor. Kuveyt Türk müşterisi olan vatandaşlar banka şubelerinde olan işlemlerini halledebilmek için bankanın çalışma saatlerini araştırıyor. Peki Kuveyt Türk mesaiye saat kaçta başlıyor?
9.01.2024 Gündem
Etnografya Müzesi Ankara İlinde Nerededir, Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri
Etnografya Müzesi Ankara İlinde Nerededir, Nasıl Gidilir? 2024 Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri Günümüzde Etnografya Müzesi yerli ya da yabacı pek çok sayıda turist için mutlaka ülkemizde görülmesi gereken müzeler arasında en önemlilerinden olmaktadır. Bu nedenle sizler için Etnografya Müzesi detaylı bir şekilde araştırdık ve sizlere derledik.
1.01.2024 Tatil
Bakan Ersoy açıkladı! Hatay Arkeoloji Müzesi’nin açılış tarihi belli oldu
Bakan Ersoy açıkladı! Hatay Arkeoloji Müzesi’nin açılış tarihi belli oldu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Hatay'da incelemelerde bulundu. Ersoy, depremin vurduğu Hatay Antakya'da restore edilen tarihi yapılar ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. İşte merak edilen detaylar...
28.12.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Vakıflar Genel Müdürlüğü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.