Geri Dön

Yasağa yolda yakalandılar

Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde pazartesi saat 05.00’te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması dün saat 21.00’de başladı.

Yasağa yolda yakalandılar

Kısıtlamaya genel olarak uyulduğu bildirilirken, özellikle İstanbul ve İzmir’de vatandaşlar yasağa yolda yakalandı. İstanbul’da ana arterlerde kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu yüzde 81’e çıktı. Kentte ilerleyen saatlerde ise yollardaki araç yoğunluğu azaldı. Kentte ayrıca yasak öncesi fırın, market ve pazar yerlerinde yoğunluk yaşandı. Özellikle market ve kuruyemiş dükkanlarının önünde kuyruk oluşturan vatandaşlar, kimi zaman sosyal mesafe kuralına riayet etmedi. Vatandaşlar, bazı balık ve semt pazarları ile kasaplarda da yoğunluğa neden oldu. İzmir’de de kısıtlamayı Çeşme, Foça ve Dikili’deki yazlıklarında geçirmek isteyen vatandaşların iş çıkış saatinin ardından yola çıkması trafik yoğunluğuna neden oldu.

Market ve fırınlar açık

Kısıtlamanın süreceği bugün ve yarın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatlerinde faaliyet gösterebilecek. Lokanta ve restoranlar 10.00-20.00 saatleri arası paket servis hizmeti sunacak. 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç vatandaşlar, zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak için araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ve fırına gidip gelebilecek.

 

 

Edremit sahillerine 9 yıl aradan sonra kar yağdıBalıkesir'in Edremit ilçesinde sabah saatlerinde başlayan kar yağış etkili olmaya devam ediyor. İlçenin turistik plajları kar yağışının etkisiyle karla kaplandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet