Geri Dön
GündemYDS/1 başvuruları başladı! ÖSYM YDS başvurusu nasıl yapılır?

YDS/1 başvuruları başladı! ÖSYM YDS başvurusu nasıl yapılır?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit ile ilgili merak içinde olan adaylara ilk haber geldi ve 2019 YDS başvuru kılavuzu yayımlandı. Peki adayların oldukça merak ettiği 2019/1 YDS başvurusu nasıl yapılır?

YDS/1 başvuruları başladı! ÖSYM YDS başvurusu nasıl yapılır?


YDS başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından resmi site üzerinden yayımlandı. 2019 yılında Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit sınavına girmeyi planlayan adayları yakından ilgilendiren YDS başvuruları 30 Ocak 6 Şubat tarihleri arasında ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden alınacak. Adayların başvurularını tamamladıktan sonra internet bankacılığı ile ödeme yapabilecek.

YDS 2019/1 BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

YDS başvuruları ais.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numarası ve şifre girildikten sonra yapılabilecek. Adaylar sınav ücreti olarak 120 Türk Lirası ödeyecek.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YDS SINAVI NE ZAMAN?

30 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında başvuruları alınacak olan YDS sınavı 24 Mart'da gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda 15 dakika kuralı geçerli olacak.

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet