Geri Dön

YDS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM duyurdu

YDS sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. 24 Mart Pazar günü gerçekleştirilen YDS sınavının ardından adaylar sonuçların hangi tarihte açıklanacağını merak etmeye başlamıştı. ÖSYM YDS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu. Peki sınav soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak?

YDS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM duyurdu

YDS sınav sonuçları için heyecanlı bekleyişi süen adaylara ÖSYM'den sevindiren haber geldi. 24 Mart Pazar günü gerçekleştirilen ve 180 dakika süren sınavın ardından adaylar sonuçların hangi tarihte açıklanacağını merak etmeye başlamıştı. Peki YDS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından duyurulan o tarih...

YDS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

24 Mart Pazar günü gerçekleştirilen YDS sınavının hemen ardından sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırmaya başlayan adaylara sevindiren haber ÖSYM'den geldi. YDS/1 sınav sonuçları 19 Nisan tarihinde sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden adaylara duyurulacak.

ÖSYM YDS sınav sonucu olarak bu tarihi duyursa da bazı sınavları belirlenen tarhten önce de açıklayabiliyor. Yani adaylar için verilen 19 Nisan tarihi aslında ÖSYM tarafından en geç açıklanması beklenen tarih olarak adaylara duyuruluyor.

Bitlis'te askeri helikopter düştü: 10 şehidimiz varMilli Savunma Bakanlığı Bingöl'den kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğradığını, 9 personelin şehit olduğunu, 4 personelin yaralandığını bildirdi. MSB, yaralanan bir askerin daha şehit olduğunu, şehit sayısının 10'a yükseldiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı arayarak bilgi aldı. Kazanın duyulduğu ilk andan itibaren arama kurtarma çalışmalarını yakından takip eden Erdoğan, şehitlere rahmet, ailelere ve TSK'ya başsağlığı diledi. Bakan Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı ile helikopter kazasına ilişkin incelemelerde bulunmak üzere bölgeye gitti. Öte yandan şehit olan askerden birinin Elazığ'daki 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş'ın olduğu öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet