Geri Dön
GündemYDS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih belirledi

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih belirledi

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS/2) 8 Eylül 2019 tarihinde uygulandı. YDS adayları sınav sonrasında ÖSYM'nin sayfasına akın etmeye başladı. YDS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak öğrenciler, ÖSYM'nin sınav takviminden YDS sınav sonuçları tarihini öğrendi. İşte sabırsızlıkla beklenilen o gün...

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih belirledi

16-24 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınan YDS başvuruları sonrasında, 8 Eylül 2019'da YDS sınavı uygulandı. Sınav sonrasında YDS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak merak konusu oldu. İşte ÖSYM'nin 2019 sınav takviminde yer alan o tarih...

YDS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/2) sınav sonuçları, 1 Ekim 2019 tarihinde açıklanacak.

DEĞERLENDİRME

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları, ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden YDS puanları hesaplanacaktır. Test hazırlanmayan dillerde çeviriler, ÖSYM'de kurulacak olan jüriler  tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır.

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,

90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi

olarak kabul edilir. Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilecektir.

3 çocuğunun önünde dehşeti yaşadıİzmir'in Seferihisar ilçesinde Irmak Kıvrak T. (38), boşanma aşamasındaki eşi Murat T. (48) tarafından 3 çocuğunun gözü önünde darbedildi. Sitenin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen olay sonrasında bel kemiğinde 3 kırık oluşan  Irmak Kıvrak T., üçüncü kez şiddet olayına uğradığını ve her seferinde polise başvurduğunu belirterek, "Bu kişi şu an dışarıda. Eskiden gözaltına alınırdı ama şimdi gözaltı diye bir şey yok. İlla ölmemiz mi lazım? İlla bıçaklanmam ya da silahla vurulmam mı lazım?" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet