Geri Dön
GündemYDS sonuçları ne zaman açıklanacak? YDS/2 sınav sonuç tarihi

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? YDS/2 sınav sonuç tarihi

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/2) bugün uygulandı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YDS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2019 ÖSYM sınav takviminde yer alan o tarih...

YDS sonuçları ne zaman açıklanacak? YDS/2 sınav sonuç tarihi

16-24 Temmuz 2019 Tarihleri arasında alınan YDS başvuru işlemleri sonrasında, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı(2019-YDS/2) 8 Eylül 2019 (bugün) uygulandı. YDS sınavına katılan adaylar, sınav sonrasında arayışa koyuldu. Peki YDS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

YDS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı sonuçları, ÖSYM'nin sınav takviminde yer alan bilgiye göre, 1 Ekim 2019 tarihinde açıklanacak.

DEĞERLENDİRME

Çoktan seçmeli sorulardan oluşan testlerin uygulandığı sınavların cevap kâğıtları, ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sırasında yalnız doğru cevaplar dikkate alınacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır. Adayların doğru cevap sayıları toplanarak 100 üzerinden YDS puanları hesaplanacaktır. Test hazırlanmayan dillerde çeviriler, ÖSYM'de kurulacak olan jüriler tarafından değerlendirilir. Bu değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır.
Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,

90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi

olarak kabul edilir. Bu seviyelerden hangilerine ne miktarda tazminat ödeneceği ilgili mevzuata göre tespit edilecektir.

 

Antalya'da kır düğününde ağaç devrildi 2'si ağır 10 yaralıAntalya'da yapılan kır düğününde, 15 metre uzunluğundaki çam ağacının devrilmesi sonucu 2'si ağır 10 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet