Geri Dön
GündemYDS sonuçları ne zaman belli olacak? ÖSYM sonuç tarihi...

YDS sonuçları ne zaman belli olacak? ÖSYM sonuç tarihi...

YDS/1 sonuçları için bekleyiş sürüyor. 24 Mart tarihinde sınava giren binlerce adayın gözü ÖSYM'den gelecek açıklamada. Peki, YDS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

YDS sonuçları ne zaman belli olacak? ÖSYM sonuç tarihi...

ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavı (YDS)'nin sonuçları bekleniyor. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? ÖSYM takvimine göre tarih belli oldu.

YDS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Soru ve cevapların belli olması ile birlikte sınava katılan adaylar sonuçlarını bekliyor. ÖSYM 2019 takvimine göre YDS/1 sonuçları 19 Nisan 2019 tarihinde erişime açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını ÖSYM AİS üzerinden sorgulayabilecekler. Sınav sonuçları adreslere postalanmayacak olup yalnızca elektronik ortamda sorgulanabilecek.

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILACAK?

Değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılır. Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,

90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi
80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi
70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi
60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi
50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi

Yolcu otobüsünün bagajından 11 kaçak göçmen çıktıGaziantep'te, bir yolcu otobüsünde yapılan kontrolde bagaj kısmına gizlenen ve yurda kaçak yollarla girdiği belirlenen Afganistan uyruklu 11 kaçak göçmen yakalandı. Otobüs şoförü ile muavin hakkında 'göçmen kaçakçılığı' suçundan adli işlem başlatıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet