Geri Dön

Yeni Akit Gazetesi yazarı Ersoy Dede'den şaşkına çeviren öneri

Yeni Akit Gazetesi yazarı Ersoy Dede, 'paralel yapı' ile mücadele etme yolunun, gereklilik halinde emniyet ve yargının lağvedilmesi ile olacağını belirtti.

Yeni Akit Gazetesi yazarı Ersoy Dede'den şaşkına çeviren öneri

Yeni Akit Gazetesi yazarı Ersoy Dede, emniyet ve yargı içinde örgütlendiği iddia edilen 'paralel yapı' ile mücadele etme yolunun, gereklilik halinde emniyet ve yargının lağvedilmesi ve yeniden yapılandırılması ile olacağını belirtti.
CNN Türk ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular programının konuğu Yeni Akit Gazetesi yazarı Ersoy Dede, Türkiye'nin siyasi gündemine dair Enver Aysever'in sorularını yanıtladı.
Dede, emniyet ve yargı içinde örgütlendiği iddia edilen paralel yapı ile mücadele etme yolunun, gereklilik halinde emniyet ve yargını lağvedilmesi ve yeniden yapılandırılması ile olacağını belirtti.
Dede, "Başbakan'ın 30 Mart seçimlerinde verdiği en büyük vaat 'inlerine gireceğiz' oldu. Başbakan inlerine gireceğiz vaadiyle seçim kazandıysa, vatandaş güçlü siyasi iradeden bu inlere neden girilmediğini sorguluyor" dedi.

Çankırı sağanak ve dolu sonrası beyaza büründüÇankırı'nın Çerkeş ilçesinde etkili olan sağanak ve dolu hayatı olumsuz etkiledi. Yağış ve dolu sonrası ilçe beyaza bürünürken, bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber