Yazar

Yazar

Son dakika yazar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yazar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yazar haber sayfamızda...

Yazar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 27.739 yazar haberi bulunmuştur.
Park Chan-wook’dan The Sympathizer uyarlaması
Park Chan-wook’dan The Sympathizer uyarlamasıGüney Kore sinemasının en önemli yönetmenlerinden Park Chan-wook, Viet Thanh Nguyen’in Pulitzer ödüllü “The Sympathizer”ı televizyona uyarlayacak.
10.04.2021Kültür Sanat
İstanbulspor - Tuzlaspor: 2-1
İstanbulspor - Tuzlaspor: 2-1TFF 1. Lig’in 29. haftasında İstanbulspor, sahasında Tuzlaspor'u 2-1 mağlup etti.
9.04.20211.Lig
Zeynep Bugay'dan fantastik roman
Zeynep Bugay'dan fantastik romanYazar Zeynep Bugay’ın kısa bir aradan sonra çıkardığı ikinci kitabı “Proti Adasının Esrarı” raflarda yerini aldı. Gelmiş geçmiş en iddialı fantastik seriler arasında yerini almaya hazırlanan “Proti Adasının Esrarı” büyülü, sırlarla dolu farklı bir dünyaya yolculuk etmek isteyen okurlar için, yazarın yaşadığı Kınalıada’dan yola çıkarak, gizemli ve ilham veren ada coğrafyasında terkedilmiş bir kedinin; hayat yolunu, annesini ve kaybettiği sevgiyi arayan naif hikayesini bizlerle buluşuyor.
Fanatik'in acı günü! Cengiz Kaptan hayatını kaybetti...
Fanatik'in acı günü! Cengiz Kaptan hayatını kaybetti...Gazeteci Cengiz Kaptan, sabaha karşı kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.
9.04.2021Diğer
Efsanevi Bond  kitabı satışta
Efsanevi Bond kitabı satıştaİngiliz yazar Ian Fleming’in ilk ‘007 James Bond’ romanı olan Casino Royale’in ilk baskısının açık artırmayla satılacağı açıklandı.
9.04.2021Dünya
Koronavirüse yakalanan Kalust Şalcıoğlu'dan haber var
Koronavirüse yakalanan Kalust Şalcıoğlu'dan haber var'Çocuklar Duymasın' dizisinde Sertaç karakterini canlandıran oyuncu ve yazar Kalust Şalcıoğlu koronavirüse yakalandı. Durumu ağırlaşınca tedavisini hastanede devam ettirme kararı alan oyuncu, durumuyla ilgili açıklama yaptı.
9.04.2021Cadde
Elitist Ne Demek, Kimlere Denir? Elitizm Akımının Özellikleri Nelerdir?
Elitist Ne Demek, Kimlere Denir? Elitizm Akımının Özellikleri Nelerdir?Fransızca olan elit kelimesi seçkin anlamına gelir. Orijinali ''elite'' şeklinde yazılan kelime, belirli bir topluluğa ya da zümrenin üstünlüğüne inanan kişileri tanımlamak için kullanılır. Popülizm akımına tepki olarak doğan elitizmin tarihi Antik Yunan'a kadar uzanmaktadır. Alman filozof Frederich Nietzsche'nin ''üst insan'' kuramı da seçkin insan kavramının prototipini oluşturur. Elitist ne demek, kimlere denir? Elitizm akımının özellikleri nelerdir? Merak ettiğiniz soruları sizin için tüm yönleriyle derledik.
8.04.2021Eğitim
Renklerin sırları ortaya çıkıyor
Renklerin sırları ortaya çıkıyorAvrupalı casuslar neden Türk kırmızısının peşine düştü? Ortaçağ’da erkekler neden kırmızı iç çamaşırı giyerdi? 1. Dünya Savaşı’nda 27.000 askerin bir günde ölmesine sebep olan renk hangisi? Paranın rengi neden yeşil? Sarışınlara neden aptal damgası vuruldu? Sosyal medyada hangi renkler dikkat çekmenizi sağlar? Pelin Gülşen bu hafta raflarda yerini alan Renkler kitabında renklerle ilgili çarpıcı ve ilginç bilgileri tarih, sanat, kültür ve psikoloji perspektiflerinden inceleyerek eşsiz bir bilgi kaynağı sunuyor. Renklerin zengin dünyasına adım atmak ve onları hayatınızda etkin kullanmak için Renkler kitabının heyecan dolu sayfalarında gezinirken şaşırtıcı anlara hazır olun.
Kur'an'da Allah Nasıldır? Kur'an-I Kerim'de Allah Nasıl Tasvir Edilir?
Kur'an'da Allah Nasıldır? Kur'an-I Kerim'de Allah Nasıl Tasvir Edilir?Kuranı Kerim'de Allah, Esma'ül Hüsnadaki isimleriyle ayrıntılı olarak tasvir edilir. Örneğin Samet ismi, O'nun kimseye muhtaç olmadığı, herkesin O'na muhtaç olduğu anlamına gelir. O doğmamış ve doğurmamıştır. Ezeli ve ebedi olan Allah'ın bir başlangıcı ve sonu yoktur. Kur'an'da Allah nasıldır? Kur'an-ı Kerim'de Allah nasıl tasvir edilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.04.2021Dini Bilgiler
Avrupalı casuslar neden Türk kırmızısının peşine düştü? Renklerin sırları açığa çıkıyor!
Avrupalı casuslar neden Türk kırmızısının peşine düştü? Renklerin sırları açığa çıkıyor!Avrupalı casuslar neden Türk kırmızısının peşine düştü? Ortaçağ’da erkekler neden kırmızı iç çamaşırı giyerdi? 1. Dünya Savaşı’nda 27.000 askerin bir günde ölmesine sebep olan renk hangisi? Paranın rengi neden yeşil? Sarışınlara neden aptal damgası vuruldu? Sosyal medyada hangi renkler dikkat çekmenizi sağlar? Pelin Gülşen bu hafta raflarda yerini alan Renkler kitabında renklerle ilgili çarpıcı ve ilginç bilgileri tarih, sanat, kültür ve psikoloji perspektiflerinden inceleyerek eşsiz bir bilgi kaynağı sunuyor. Renklerin zengin dünyasına adım atmak ve onları hayatınızda etkin kullanmak için Renkler kitabının heyecan dolu sayfalarında gezinirken şaşırtıcı anlara hazır olun.
Orman şiiri - Aşık Veysel Şatıroğlu
Orman şiiri - Aşık Veysel ŞatıroğluAşık Veysel Şatıroğlu daha çocukluğunda çiçek hastalığından dolayı gözleri kaybetmiş ve hayata geriden başlamıştır. Bu olumsuz durum onun motivasyonunu ve azmini düşürmemiş aksine babasının da desteği ile Türk Halk müziğine adını altın harflerle kazımıştır. Pek çok eseri halk tarafından bilinen Aşık Veysel Türk Halk Müziği denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birisidir. Şairin doğa hakkında pek çok şiiri vardır. Orman şiiri de bunlardan biridir. İşte Orman şiirinin sözleri.
7.04.2021Şiirler
Yağmur Kaçağı şiiri - Atilla İlhan
Yağmur Kaçağı şiiri - Atilla İlhanAtilla İlhan Türk edebiyatının en ünlü isimlerinden birisidir. Şair pek çok konuda şiirler yazar. Aşk, sevgi temalı ve toplumsal olayları konu alan şiirleri vardır.Yağmur kaçamağı isimli şiirde de aşk teması işlenmiştir. İşte yağmur kaçağı şiirinin sözleri.
7.04.2021Şiirler
Fabl Örnekleri - Uzun, Kısa Ve Az Bilinen Fabl Örnekleri
Fabl Örnekleri - Uzun, Kısa Ve Az Bilinen Fabl Örnekleri Fablar, edebiyatta özelikle çocuk edebiyatında önemli bir yeri vardır. Ders verme amaçlı olduğu için, insan dışında her türlü canlı ve cansız varlıklara karakterler yüklenebiliyor. Fablların sonu hep ders verme ve eğitme amaçlı olarak bittiği için çocukları yetiştirmede etkili rol oynuyor. Fablların ne olduğunu iyi öğrenip, günlük hayatınızda kullanabilirsiniz. Fabl örneklerini derledik.
7.04.2021Eğitim
Öğretmenler günü şiirleri
Öğretmenler günü şiirleriHer yıl 24 Kasım'da öğretmenler günü coşkuyla kutlanır. Gelecek nesillere yön veren, onları şekillendiren öğretmenler toplum tarafından büyük saygı görmektedir. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu baş öğretmen Mustafa Kemal Atatürk'te "Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır" demiştir. İşte öğretmenler günü şiirleri.
7.04.2021Şiirler
Ressam Etel Adnan’ın çok renkli kozmosu!
Ressam Etel Adnan’ın çok renkli kozmosu!Ressam, yazar ve şair Etel Adnan’ın 60 yıllık üretiminin tüm dönemlerini kapsayan retrospektif niteliğindeki “Etel Adnan: İmkânsız Eve Dönüş” adlı sergi, dün Beyoğlu’ndaki Pera Müzesi’nde açıldı. Sergi, sanatçının savaş, göç, kayıplarla geçen yaşamına ve çok katmanlı dünyasına ışık tutuyor...
Casanova etik sorunu olan bir doktormuş!
Casanova etik sorunu olan bir doktormuş!130’dan fazla kadınla ilişki yaşayarak tarihe geçen İtalyan maceracı Casanova’nın doktor olduğu ortaya çıktı. Casanova’nın hastası olan bazı kadınlara da tedavi yöntemi olarak kendisiyle cinsel ilişki önerdiği belirtildi
7.04.2021Dünya
100 bin kitaplık millet kütüphanesi
100 bin kitaplık millet kütüphanesiBalıkesir Büyükşehir, dünyanın dört bir yanından derlenen 100 bin kitabın yer aldığı Çamlık Kütüphanesi’ni açmaya hazırlanıyor
6.04.2021Ege
Finansal Krizlerle Dolu Bir On Yıl Dünyayı Nasıl Değiştirdi?
Finansal Krizlerle Dolu Bir On Yıl Dünyayı Nasıl Değiştirdi?VakıfBank Kültür Yayınları, günümüzün saygın ekonomi profesörlerinden, Columbia Üniversitesi Avrupa Enstitüsü Direktörü Adam Tooze’un yazdığı, “Çöküş: Finansal Krizlerle Dolu Bir On Yıl Dünyayı Nasıl Değiştirdi?” adlı kitabı yayımlıyor. Lehman Brothers’ın 600 milyar dolarlık borçla iflasının küresel ekonomide nasıl yüzyılın kâbusuna dönüştüğünü anlatırken, gelecekte kapıyı çalabilecek yeni krizlere karşı nasıl önlemler alınabileceğinin yanıtını arıyor.
Aşk  iki kişiliktir şiiri - Ataol Behramoğlu
Aşk iki kişiliktir şiiri - Ataol BehramoğluŞiirleriyle birçok şair adayına ilham kaynağı olan Ataol Behramoğlu, kendi şiirlerinin yanı sıra şiir antoloji kitaplarıyla da Türk şairlerinin en güzel şiirlerini bir araya getirerek şiir severlere armağan etmiştir. Şair İlk, orta ve lise eğitiminin ardından meraklısı olduğu Rus edebiyatının da etkisiyle Ankara Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanmış. Okul yıllarında şiir yazmaya ve üretmeye devam etmiştir. Çeşitli dergilerde ve gazetelerde şiirleri çıkan yazar, üniversiteyi bitirince bir dönem Moskova, Londra ve Paris’te yaşamıştır.. Paris’te yaşadığı dönemde Paris Sorbonne Üniversitesi'nde Rus edebiyatı ve karşılaştırmalı edebiyat konularında çalışmalar yapan yazar yurda döndükten sonrada yazarlık hayatına devam etmiştir. Şair çok sayıda aşk ve sevgi temalı şiir yazmıştır. Aşk iki kişiliktir şiiri de bunlardan biridir. İşte aşk iki kişiliktir şiirinin sözleri.
6.04.2021Şiirler
Pera Müzesi'nin Yeni Sergisi "Etel Adnan: İmkânsız Eve Dönüş"
Pera Müzesi'nin Yeni Sergisi "Etel Adnan: İmkânsız Eve Dönüş"Pera Müzesi’nin yeni sergisi, sıra dışı bir sanatçının, ressam, yazar ve şair Etel Adnan'ın imzasını taşıyor. Adnan’ın 60 yıllık üretiminin tüm dönemlerini kapsayan retrospektif niteliğindeki sergi, Etel Adnan: İmkânsız Eve Dönüş başlığı altında, sanatçının savaş, sürgün, göç, kayıplarla geçen yaşamına ve çok katmanlı dünyasına ışık tutuyor. Sergi, 6 Nisan - 8 Ağustos tarihleri arasında gezilebilir.
50. ölüm yıldönümünde Stavrinski: Askerin Öyküsü
50. ölüm yıldönümünde Stavrinski: Askerin ÖyküsüÜnlü oyuncu Erkan Kolçak Köstendil, tüm zamanların en fenomen bestecilerinden Stravinski'nin müziklendirdiği oyun "Askerin Öyküsü" ile sizleri baştan sona diri tutacak bu zamansız Faust hikayesine hayat veriyor. Ressam Arbil Çelen Yuca eşzamanlı olarak hikayeyi tuvale aktarırken, Begümhan Canbulatoğlu dans performansıyla hikayeye görsellik katıyor.
Zeljko Obradovic'e CSKA'dan teklif! Euroleague geri dönüyor
Zeljko Obradovic'e CSKA'dan teklif! Euroleague geri dönüyorSarı lacivertli kulübün basketbol takımına unutulmaz anılar yaşatan efsane koç Zeljko Obradovic için önemli bir gelişme yaşandı. Rus basınında yer alan habere göre, Obradovic'e CSKA Moskova teklif yapmaya hazırlanıyor.
Tolkien’in kitapları okura umut oldu
Tolkien’in kitapları okura umut olduFantastik edebiyatın öncülerinden J.R.R Tolkien koleksiyonu ile tanınan Marquette Üniversitesi Kütüphanesi, geçen yıl yazarın eserlerinin okurları nasıl etkilediğine dair bir araştırma yaptı.
Plagiarism (İntihal) Nedir? Plagiarism Nasıl Anlaşılır, İntihal Türleri Nelerdir?
Plagiarism (İntihal) Nedir? Plagiarism Nasıl Anlaşılır, İntihal Türleri Nelerdir?Latince kökenli bir sözcük olan Plagiarism intihal ile eş anlamlıdır. Plagirarism'in sözlük anlamı, kendisine ait olmayan şeyleri satan hırsızdır. Bu kelime 19. yüzyıldan itibaren başkasına ait eserleri kendisininmiş gibi gösteren yazarlar için kullanılmaya başlandı. İntihal nedir ve nasıl anlaşılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.04.2021Eğitim
Otomobil ile motosikletin çarpışma anı güvenlik kamerasında
Otomobil ile motosikletin çarpışma anı güvenlik kamerasındaZONGULDAK'ın Ereğli ilçesinde otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü yaralanırken, kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı.
5.04.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

ŞiirkorePark Chan-wookİstanbulsporTuzlaspor

Yazar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.