Yazar

Yazar

Son dakika yazar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yazar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yazar haber sayfamızda...

Yazar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 31.161 yazar haberi bulunmuştur.
Bundan sonra aşk düşünsün!
Bundan sonra aşk düşünsün!Aslı Tohumcu, “Aç Koynunu Ben Geldim”de destansı bir aşk hikâyesi anlatıyor. Yazar, “Dünyayı kurtaramayacağımı anlayınca kendimi kurtarmaya davrandım sanırım” diyor.
10.12.2023Kültür Sanat
Gazetenin aboneliğine talibiz
Gazetenin aboneliğine talibizBir öykü kitabı ne vadedebilir? Evren Kaya Aksarı’nın kaleme aldığı “Pandispanya Gazetesi”ne göre uydurulmuş hikâyeler ve yalanlar. Aksarı her ne kadar ironi dozu yüksek bir saptama yapıp iddiasını kitabın boyutu gibi küçük tutmaya çalışsa da “Pandispanya Gazetesi” ele aldığı konular ve dil ile üslubuyla kulvarında en önlerde yer alıyor.
10.12.2023Kültür Sanat
Yanı başımızdaki gerçek ‘canavarlar’
Yanı başımızdaki gerçek ‘canavarlar’ Gücünü metnin sadeliği ve samimiyetiyle oyuncularının iddialı performanslarından alan “Canavar” duvarların arkasındakilerle yüzleşmeye çağırıyor.
10.12.2023Kültür Sanat
Moris Danon’un koleksiyonu kitaplaştı
Moris Danon’un koleksiyonu kitaplaştıMimar ve yazar Büke Uras’ın Büyükada’nın siyasi ve sosyal tarihiyle kendine özgü uluslararası kimliğini ele alan kitabı “BÜYÜKADA: Moris Danon Koleksiyonu”, Yapı Kredi Yayınları tarafından yayımlandı.
9.12.2023Pazar
Yüz yıllık bir koku öyküsü
Yüz yıllık bir koku öyküsüTürkiye’de yerli kolonya üretimini başlatan Eyüp Sabri Tuncer, Cumhuriyet’in kuruluşuyla başlayan yüzyıllık tarihini, bir sergi ve kitapla taçlandırdı.
9.12.2023Pazar
Kuyumculardan sahte altın uyarısı
Kuyumculardan sahte altın uyarısıAltın fiyatları son 7 yılın en yüksek seviyelerine yükselirken, uzmanlar sahte altın mağduriyetlerinin yaşanmaması için ziynet eşyası alırken internet alışverişi, altın esnemesi ve altın sesinin kontrollerine dikkat çekiyor.
9.12.2023Ekonomi
Erdoğan'dan Miçotakis'e nükleer enerji teklifi
Erdoğan'dan Miçotakis'e nükleer enerji teklifiCumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ile ilişkilere dair önemli mesajlar verirken, Miçotakis'e yapılan teklifi açıkladı. Erdoğan'ın gündeminde İsrail'in Gazze'deki saldırıları da vardı. Erdoğan, 'Biden'la bir görüşmeniz olur mu?’ sorusuna da yanıt verdi.
8.12.2023Haberler
Son dakika: Erdoğan'dan Miçotakis'e nükleer enerji teklifi
Son dakika: Erdoğan'dan Miçotakis'e nükleer enerji teklifiCumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan ile ilişkilere dair önemli mesajlar verirken, Miçotakis'e yapılan teklifi açıkladı. Erdoğan'ın gündeminde İsrail'in Gazze'deki saldırıları da vardı. Erdoğan, 'Biden'la bir görüşmeniz olur mu?’ sorusuna da yanıt verdi.
8.12.2023Gündem
Benjamin Zephaniah hayatını kaybetti
Benjamin Zephaniah hayatını kaybettiYazar, şair ve 'Peaky Blinders' oyuncusu Benjamin Zephaniah 65 yaşında hayata veda etti. 8 hafta önce oyuncunun beyninde tümör teşhis edilmişti. Acı haberi Benjamin Zephaniah'nın eşi Amina Zephaniah duyurdu.
8.12.2023Cadde
Sanat listeleri neye yarar?
Sanat listeleri neye yarar?Sanat eleştirmeni Jerry Saltz’ın “saçmalık” dediği “yılın listeleri”ni alanında uzman isimlere sorduk... Manipülatif olduğunu söyleyenler çoğunlukta olsa da sanat gündemini takip etmeye yaradığını düşünen de var.
Aşklar yarım kalırsa
Aşklar yarım kalırsaCeline Song’un ilk sinema filmi olan ve otobiyografik özellikler taşıyan “Past Lives”, bu sene başında Sundance Film Festivali’nde gösterildiğinden beri etkisi dalga dalga yayıldı. 2024 Oscarlarında da adını sıkça duyacağız gibi görünüyor. Özellikle en iyi film, yönetmen ve özgün senaryo kategorilerinde…
Yazar ve siyaset bilimci Mustafa Çalık hayatını kaybetti
Yazar ve siyaset bilimci Mustafa Çalık hayatını kaybettiTarihçi yazar ve siyaset bilimci Dr. Mustafa Çalık (67), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
6.12.2023Gündem
Festivalden Filistin’e selam
Festivalden Filistin’e selam8-16 Aralık tarihlerinde düzenlenecek 11. Boğaziçi Film Festivali “Filistin hakkında konuşmalıyız” seçkisiyle Filistin’deki dramı beyaz perdeye aktaran filmleri izleyiciyle buluşturacak.
20 yaşındaki Mine Nur kazada hayatını kaybetti! Kahreden detay ortaya çıktı
20 yaşındaki Mine Nur kazada hayatını kaybetti! Kahreden detay ortaya çıktıAksaray'da yolun karşısına geçerken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Mine Nur Uysal'ın (20), kaza anında babası Halil Uysal ile cep telefonunda konuştuğu ortaya çıktı.
5.12.2023Gündem
Özdemir Asaf'ın unutulmaz 'R'si! Karaköy'e gidecekti, taksicinin kalbini kırmamak için gitmedi
Özdemir Asaf'ın unutulmaz 'R'si! Karaköy'e gidecekti, taksicinin kalbini kırmamak için gitmediŞair Özdemir Asaf, hayatı boyunca kendisini imtihan edecek bir problem yaşıyordu. Şiirleri ince ruhlu şairliğinden geliyorsa şayet bu adam dünyanın en güzel kalpli insanlarından biri belki de... Öylesine temiz kalpliydi ki taksici üzülmesin, şiirler küsmesin diye harfleri bile dışlayacaktı...
5.12.2023Yaşam
İhraç edilen Santos’un filmini çekecekler!
İhraç edilen Santos’un filmini çekecekler!ABD’de 20 yılı aşkın süredir ihraç edilen ilk ABD Temsilciler Meclisi üyesi olan Cumhuriyetçi George Santos’un filminin yapılacağı bildiriliyor.
5.12.2023Dünya
Dinozor temalı doğum günü
Dinozor temalı doğum günüEce Vahapoğlu, oğlu Efe’nin dördüncü yaş gününü Emaar Square Mall’da bulunan Playland’te kutladı.
5.12.2023Cadde
Son yolculuğuna uğurlandı
Son yolculuğuna uğurlandı79 yaşında hayatını kaybeden sinema, tiyatro, dizi oyuncusu, yazar ve eğitmen Can Gürzap, dün son yolculuğuna uğurlandı. Sanatçı için Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi.
4.12.2023Cadde
'Dokuzuncu Hariciye Koğuşu'ndaki çocuğa isim veren kişi Tevfik Fikret'ti
'Dokuzuncu Hariciye Koğuşu'ndaki çocuğa isim veren kişi Tevfik Fikret'tiYazar ve gazeteci Peyami Safa’nın yaşam mücadelesi aslında az kişi tarafından biliniyor. Hastalıklarla mücadele etmesi, en ünlü eserini kaldığı koğuştaki günlerin hatırına yazması gibi birçok detay var Safa'nın ömründe. Tevfik Fikret’in Safa'nın hayatındaki yeri ise çok ayrıydı. Fikret'in Peyami Safa’nın hayatındaki tek etkisi isim babası olmak değildi...
3.12.2023Yaşam
Hayatını kaybeden Can Gürzap için AKM'de tören düzenlendi!
Hayatını kaybeden Can Gürzap için AKM'de tören düzenlendi!Tiyatro ve sinema oyuncusu, yazar, eğitmen Can Gürzap, 79 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Gürzap için Atatürk Kültür Merkezinde tören düzenlendi. Can Gürzap'ın cenazesi düzenlenen törenin ardından Taksim Camii'ne götürüldü.
3.12.2023Cadde
Dolandırcılardan ünlü şef Arda Türkmen'e 1000 Euro'luk teklif! Müşteriler restorana gelince gerçek ortaya çıktı
Dolandırcılardan ünlü şef Arda Türkmen'e 1000 Euro'luk teklif! Müşteriler restorana gelince gerçek ortaya çıktıDolandırıcıların hedefinde bu kez ünlü şef Arda Türkmen vardı. Yaşadıklarını anlatan Türkmen dolandırıcıların kendisinden 1000 Euro istediğini ifade ederken yapay zeka detayı ise dikkat çekti.
3.12.2023Haberler
Dolandırıcılardan ünlü şef Arda Türkmen'e 1000 Euro'luk teklif! Müşteriler restorana gelince gerçek ortaya çıktı
Dolandırıcılardan ünlü şef Arda Türkmen'e 1000 Euro'luk teklif! Müşteriler restorana gelince gerçek ortaya çıktıDolandırıcıların hedefinde bu kez ünlü şef Arda Türkmen vardı. Yaşadıklarını anlatan Türkmen dolandırıcıların kendisinden 1000 Euro istediğini ifade ederken yapay zeka detayı ise dikkat çekti.
3.12.2023Gündem
Evrenin merkezinde kim var?
Evrenin merkezinde kim var?Polonyalı yazar Stanislaw Lem’in 1964 yılında kaleme aldığı Lehçe bilim kurgu kitabı “Yenilmez”, ilk defa orijinal dilinden çevirisiyle Türkçede.
İnsan insanın yurdudur
İnsan insanın yurdudurÇiler İlhan’ın kaleminden çıkma “Hayattayız Madem”, savaş görmüş nesillerin kendilerinden sonraki kuşaklara bıraktığı ruhsal mirasa odaklanıyor. Çağın hastalığı hâline gelen yabancılaşmaya, körleşmeye inat, iyiliği öne çıkarıyor.
Bu yıl en çok gerçekliği aradık
Bu yıl en çok gerçekliği aradıkAmerika’nın en eski sözlüğü Merriam-Webster gerçek, güvenilir, asıl ve özgün gibi anlamlara gelen ‘‘otantik’’i 2023’ün kelimesi seçti. Sözlük yayıncısı bu ilginin çevrimiçi aramalardan ve konuşmalardan kaynaklandığını belirtiyor. Peki, özgünlük günümüzde karşılığını bulan bir ifade mi?
3.12.2023Pazar

Benzer Haber Etiketleri

Yazar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.