Geri Dön
GündemYeni mezun avukat kadınları hedef aldılar... Parti tuzağı!

Yeni mezun avukat kadınları hedef aldılar... Parti tuzağı!

Çökertilen Adnan Oktar Suç Örgütü'nün soruşturması kapsamında tutuklanan ve örgütün "Hukuk Grubu" üyesi olduğu iddia edilen Gülcan Karakaş da etkin pişmanlık yasasından yararlanıp itirafçı oldu.

Yeni mezun avukat kadınları hedef aldılar... Parti tuzağı!

Sabah gazetesinden Emir Somer'in haberine göre, geçen yıl Mali Suçlar Şubesi'nde 40 sayfalık ifade veren Karakaş, tutuklu bulunduğu Kocaeli Cezaevi'nden tahliye edildi. Karakaş'ın soruşturma kapsamında itirafçı olan 5'inci avukat olduğu belirtildi. İddialara göre Gülcan Karakaş da örgütle ilgili kara para aklama, cinsel istismar, tehdit ve şantaj iddiaları ile önemli ilgili bilgiler verdi.

İddialara göre itirafçılar, farklı üniversitelerin hukuk fakültelerinden yeni mezun olan avukat kadınların örgütün içerisindeki Hukuk Grubu'na nasıl dahil edildiği süreçlerini anlattı. Buna göre örgütteki Erkek Kardeşler grubunun üyeleri, önce tanıştıkları ardından da düzenledikleri partilere davet ettikleri yeni mezun avukatları lüks yaşam ve kariyer vaatleri ile tuzağa düşürerek örgüte girmelerini sağladı. Erkek Kardeşler grubu üyeleri adliyelerde de aktifti.

Aşının yan etkileri ne? Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara açıkladıGelen son dakika haberine göre; Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca kritik açıklamalarda bulundu. Koca aşı ile ilgili bilgilendirme yaparken sözü Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara'ya bıraktı. Ateş Kara, "Bizim ülkemizde aşının yan etkileri çok yakından takip ediliyor. Aşı sonrasında istenmeyen etki düzenli olarak bilgiler toplanıyor. " ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet