Geri Dön

YİK toplantısında 3 başlık

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

YİK toplantısında 3 başlık

Toplantı sonrası İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından yapılan yazılı açıklamada, özetle şunlar kaydedildi:

KADINA ŞİDDET: Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıda, cenneti annelerin ayakları altına seren bir inancın, kadını ve erkeği madalyonun iki yüzü gibi telakki eden bir medeniyetin mensupları olduğumuzu bir kez daha vurgulamıştır. Toplumumuzun temeli olan aile yapımızın güçlendirilmesi ve kadına şiddetin tamamıyla önüne geçilmesi amacıyla neler yapılması gerektiği bütün boyutlarıyla ele alınmış, bu bağlamda 6284 Sayılı Kanunun iyileştirilmesine yönelik çözüm önerileri gündeme getirilmiştir.

TÜRKÇE’NİN KORUNMASI: Türkçemizin itibarının yükseltilmesi hususunda yürütülecek çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunulmuş, seçkin eserler ve bilimsel çalışmalar üretmek suretiyle dilde yozlaşma ve kültürel yabancılaşma tehditlerine karşı hangi şekillerde mücadele edilebileceğine ilişkin müzakerelerde bulunulmuştur.

1915 OLAYLARI: YİK üyeleri, 1915 olaylarına ilişkin mesnetsiz Ermeni soykırımı iddialarının, birlik ve beraberliğinden ödün vermeyen aziz milletimizi bölme amacı taşıyan çevreler için bir araç olarak kullanılmaya çalışıldığını ifade etmişlerdir. İddialara karşı yürütülmesi gereken çalışmalar hassasiyetle ele alınmıştır. 

İstanbul'da organ mafyasına operasyon! 300 bin TL...İstanbul’da Organ ve Doku Ticareti konusu ile ilgili yapılan çalışmalarda flaş bir gelişme yaşandı. Yapılan araştırmalarda şahısların akraba olmadıkları ve satıcı oldukları belirlenen şüpheliler gözaltına alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber