Geri Dön

YKS ek tercih işlemleri nasıl yapılır? 2018 üniversite tercihleri

YKS ek tercihleri tüm hızıyla sürüyor. Öğrenciler, 14 Eylül itibariyle başlayan YKS ek tercihleri ne zaman bitecek ve YKS ek tercih işlemleri nasıl yapılır sorularının cevaplarını arıyor. İşte 2018 YKS ek tercih işlemleri ile ilgili detaylar...

YKS ek tercih işlemleri nasıl yapılır? 2018 üniversite tercihleri

YKS ek tercih işlemleri 14 Eylül'de başladı ve 20 Eylül tarihine kadar devam edecek. 2018 üniversite tercih kılavuzu haberimizde yer alıyor. ÖSYM, adaylara kılavuz doğrultusunda YKS tercihlerini yapmaları konusunda uyardı.

ÜNİVERSİTE TERCİH KILAVUZU

YKS EK TERCİH İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YKS ek tercih işlemleri nasıl yapılır 2018 üniversite tercihleri

MERKEZÎ EK YERLEŞTİRME İÇİN TERCİH İŞLEMİNİN YAPILMASI

2018-YKS Ek Yerleştirme Tercih Bildirimi T.C. Kimlik numarası ve şifre ile ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılacaktır. Bunun dışında tercih bildiriminde bulunulamaz (posta, fax, elektronik posta vb.).

ADAYLARIN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA YERLEŞTİRİLMELERİ

Ek Yerleştirme işlemlerinde bu kılavuzla birlikte, 2018-YKS Kılavuzu ile 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan kurallar geçerli olacaktır.

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARININ KONTENJAN VE KOŞULLARI

Yükseköğretim programları ile bu programların kontenjan ve koşulları, bu kılavuzda Tablo 3 ve Tablo 4'te verilmiştir. Tablo 3'te iki yıllık ön lisans programları, Tablo 4'te ise dört veya daha fazla yıllık lisans programları gösterilmiştir. Bu tablolar ile ilgili koşul ve açıklamalar Tablo 4'ten sonra yer almaktadır.

YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 1-5 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt tarihleri adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları sayfasında yer alacaktır. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, 2018-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer almaktadır.

Son dakika! Botoks faciasında yeni görüntüler ortaya çıktı!İstanbul Beylikdüzü'nde ruhsatsız bir güzellik merkezinde botoks yaptıran Kübra Boyraz isimli 38 yaşındaki kadın botoks sonrası fenalaşarak götürüldüğü evinden kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Tıbbi mümessil olduğu öğrenilen genç kadının ölümü sonrasında başlatılan soruşturmada aralarında botoksu yapan pratisyen hekiminde bulunduğu 5 çalışan gözaltına alınıp adli kontrolle serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber